Uçan Lokanta

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Girişimci güç,öyle bişeydir ki,ezip geçemediği şey yoktur.Azimle s.çarak bile delemediğin mermeri deler girişimci güç.Girişimciliğin başlangıcı nedir peki?Sadece kafadan çıkan bir düşünce.Saçma olup olmadığını düşünmeden kafadan çıkan düşünce.Fazla teferruatlara boğulan,yapacağı işlerde mantık arayan insanlar ön plana çıkamaz,malını da pazarlayamaz.O kadar olağanüstü şeylerle karşılaşır olduk ki,ortalama şeyler zevk vermez hale geldi.

Yine bir gün manyağın biri çıkmış ortaya (manyaklara kısaca girişimci diyebiliriz.) “Kardeşim,dünya malı dünyada,envai çeşit yerde yemek yedim,ayaklarım yeteri kadar yere bastı,biraz da havada takılalım,bak bunun manyakları da çok çıkar paraya para demeyiz.” demiş.Tabi etrafınfakilerin çoğu büyük ihtimalle k.çından gülmüştür duruma.Genelde yeni birşey yapılmaya çalışıldığında hep insanlar yadırgar,o yüzden sağdan soldan gelen saçma yorumları dinleyip inancı frenlememek lazım.Netekim babamız olayı tutturmuş,eminim ki şu an dediği gibi paraya para demiyordur.”Şömine yakacak kağıt parçası” ya da “tuvalet kağıdı” gibi bişey diyordur muhtemelen.

Resimleri gördüğümde hayran kaldım.Vinçle gökyüzüne kaldırılmış bir masada akşam yemeği yemesi ne keyiflidir kim bilir?Masa yavaş yavaş da yer değiştiriyor bi yandan sanırım.Her şey son derece güvenli.Kamikaze olayındaki gibi.Kah inerim yeryüzüne seyrederim alemi,kah çıkarım gökyüzüne,seyreder alem beni hesabı.Yanda havada bi tane de piyano var ona çok güldüm ya,adamlar en ufak ayrıntısına kadar herşeyi düşünüp,mükemmel yapmışlar.

Fiyatlara ve masanın kapasitesine baktım bayağı boru gibi.E haliyle olacak,dünyada kaç yerde böyle bişey var ki?22 kişilik kapasitesi var ve 8 saatliğine kiralaması yaklaşık 9.000 Euro.Paranızın olması yetiyo mu?I-ıh yetmiyor.Bunun yanında talebin aşırı derece fazla olmasından dolayı çok önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.Ama değer be.Bi gün zengin olursam,ya da evleneceğim zaman zenginsem mutlaka gözden geçireceğim bu fikri.Ayrıntılı bilgiler ve daha fazlası için www.dinnerinthesky.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Slaytın üzerine tıklarsanız daha büyük boyutta izleyebilirsiniz.

Yazı bittiğinde “Phideaux-Formaldehyde” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

7 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. recephilmi Der ki:

  Çok enteresan bir şey ya. Ancak aklıma takılan bir şey var. Piyanonun sesi havada dağılır gider ya ses net gelmez :) Zaten biraz da uzakta…

 2. otopsiraporu Der ki:

  hehe havada yemek yenir mi yahu benim midem kaldırmaz bu kadar aksiyonu :D

 3. KacMeE Der ki:

  Bende yükseklik korkusu var.Onlar bana 9.000 Euro verseler de binmem,binemem:D
  Eğer paran varsa ve yükseklik korkun yoksa git bin,kefene cep dikip kendinle mi götürecen parayı…

 4. 3K Der ki:

  Eğer yeni bir fikir buldunuz ve bunun hakkında yok olmaz,saçmalama vs gibi olumsuz tepkiler alıyorsanız o işe girişiniz zaten olur bişe olsaydı herkesin aklına gelirdi

  girişimci insan ile diğer insalar arasında ki temel fark budur

  orada yemek yemepe gelince 9000 euro maalesef veremem ama verecekler mutlaka vardır

  gerçi ayakları yerden kesikken bir yandan da altlarına etme durumu var ama olsun kimse fark etmeden aşağıya gönderebilirler atıkları :)

 5. onurr Der ki:

  “Paraya Para demiyordur, Money diyordur.” diyerek suratınızda tanımlanamaz bir ifade bırakıyorum. :D

 6. Deli Profesör Der ki:

  @recephilmi Valla bilmiyorum hocam bi şekilde çözmüşlerdir o sorunu herhalde :D

  @onurr Naptın abicim sen ya :D

 7. Taylanov Der ki:

  Yükseklik korksu olanlar yiyip yiyp kusuyordur. Bu arada girişimciler ile ilgili bir yazı yazacaktım ne zamadır. Dank ettirdin sağolasın doktor..

Anlat derdini Marko Paşaya