A-Style ve Sıradışı Logosu

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bu Pazar Moto GP‘yi izlerken,spiker yanındaki motor sporları işi içinde bulunan,adını bilmediğim adama sordu : “Sizce Valentino Rossi,eski dünya şampiyonu mu?” Bu sorunun yanıtını duymaktan gerçekten çok ürktüm.Valentino Rossi beni Moto GP’ye bağlayan kişiydi.Pek çok izleyicisi gibi ben de kendimden çok şey buluyordum onu izlerken.Ve Moto GP’ye kattıkları tartışılmaz.Adam yanıtladı : “Evet,bence eski dünya şampiyonu.Düşünsenize adam defalarca dünya şampiyonu olmuş.Artık bi amacı kalmamış bu alanda.Şu an sadece eğlencesine yarıştığını söyleyebilirim.” Rossi’nin son yarışlarda çıkardığı performans da bu sözleri doğrular nitelikteydi.Öyle bir pilot ki kendisi,bir yarışa 6. veya 7. bile başlasa rahatça 1. sırada bitirebilir,tabi gerçekten yarışırsa.Ama bu sezon böyle yapmıyor.Kolayca,en zor virajlarda bile herkesi teker teker geçip birinciliğe çıktıktan sonra bırakıveriyor yarışı,geri arkalara atıyor kendisini.Motoru Yamaha dandik diye düşünmek istiyorum ama Lorenzo da aynı motoru kullanıyor ve bir çaylak olarak 1. oldu o motorla bu sezon.Rossi henüz genç bir pilot.Moto GP’de yapacakları bitmiş olabilir ama Formula 1‘e geçerse yine o müthiş hırsıyla bize eğlenceli yarışlar yaşatacağına eminim.

Aslında konu bu değildi.Konu,her Moto GP yarışında gördüğüm ilginç bir logo.İlk başlarda naçizane bir logodan farkı yoktu benim için.Sağda solda reklamlardan tutun da,hatunizadelerin üstündeki o güzel elbiselere kadar her yerde bu logoyu görünce merak uyandırdı içimde tabii.Google’a A-Style diye yazdım.Görseller kısmına baktım ilk önce.Logodaki şeklin ne olduğunu anlamam fazla uzun sürmedi.Böyle bi logoyla bi firmayı dünya markası yapmak gerçekten cesaret işi.Giyim kuşam firmasından ziyade,bi porno firmasının logosuna benziyor.Sitelerine girdim,çok güzel ürünleri var,logolarında kullandıkları geyik havayı yaşatır nitelikte ürünler.Yani en azından içinde daş gibin,gaya gibin hatunların olduğu elbiseler güzel geliyor bana.Üstünde “I Love A-Style” yazan bi hatunla neler yapılmaz ki.Sanırım cesaretinden dolayı bu firmayı kendi çapımda en iyi 5 logo listeme sokabilirim.Ben de bi firma kursam buna benzer bi muzırlık yapardım muhtemelen.

Aklıma,“Mod Pimp” yazan kazağı giyen adam geldi bi an.Beterin beteri var,görsün.”I Love A-Style” yazan t-shirtle dolaşsa g.tü zor kurtarırdı.

Yazı bittiğinde “Ahleuchatistas – K-Bit” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

6 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. recephilmi Der ki:

  Hocam tam olarak anlatsan şu pozisyonu :)

 2. mumin kurt Der ki:

  hocam herhalde adamın bu pozisyonu logo olarak seçmesinde kişisel bir sebebi olmalı! ya bu sektörde yer bulasıya kadar bu pozisyona çok girdi :D yada girdirtti ne bileyim ya değişik bir şey sevdim :D

 3. 3K Der ki:

  hafta sonu maalesef kaçırdım ama bu firmayı senin sayende gördüm tanıtım filmini kalbi olanlar izlemesinler

 4. Cevval Portakal: Der ki:

  Logoyu tasarlayanın yaratıcılığını ayakta alkışlıyorum. Ali Kırca’dan orijinal olmasın, harika buluş.

 5. recephilmi Der ki:

  http://www.recephilmitufan.com/2008/04/cinsel-kalori-cetveli.html

  Bu konu tam senlik Profesör. Sen mi yaptın yoksa bu araştırmayı :)

 6. Deli Profesör Der ki:

  @recephilmi bu tür pozisyonlar anlatılmaz ki,yaşamak lazım hocam :D
  Hepsi tarafımdan test edilip,yaşanıp,bilimsel veriler olarak internete yayılmıştır.Yaş grupları hariç.Onları tahminen çıkardım :D

  @muminkurt Bence girdirtmiştir :D

Anlat derdini Marko Paşaya