Çöp Kadın,Çöpçü Kadın

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Her insanın küçüklüğünden gününe uzanan,psikolojisini,dimağını derinden deşen bir takım anı-hatıra parçaları vardır.Aralarında iyi olanlar bünyeye iyi etki katar,daha iyi bir modifikasyon haline getirir bizi.Haliyle hatırlanmaz.Kötü olanlar ise akıldan hiçbir vakit çıkmaz.Blog yazmaya başladığımdan beri bunları daha fazla deşer oldum.Aslında bunları bu şekilde listelemek beni rahatlatır mı bilmiyorum,bilemiyorum. Rahatlatacağını farz ederek geçmişten günüme bağlanan bir manyaktan daha bahsetmek istiyorum.Günüme bağlanmasının sebebi ise,bu fosil kıvamına gelmesine rağmen hala dipçik gibi olan kadını neredeyse haftada bir kere görüyor olmam.

Pek çoğunuz televizyonlarda haberlerde görüyordur bu tarz kadınları nadiren.”Evini adeta çöp eve dönüştüren çöpçü kadının evi,belediyenin ani baskınıyla çöplerden arındırıldı.Kadın bu sırada çok arıza çıkarsa da durumu kabullenince kameralarımıza ‘Önümüzdeki çöp toplama dönemine bakacağız,kökü bende değil mi yiğenim,yine toplarım’ dedi.” (Bu tırnak işareti içinde tırnak işareti olayı da ayrı bi derinlik katıyor sanki olaya ha,daha sık kullanmak lazım.Her neyse.) İşte ben aynen resimde gördüğünüz kadının başörtülü versiyonu olan çöp kadını neredeyse 18 yıldır görüyorum.

Öyle bi kadın ki bu,daha hayatımda hiç hastalanıp da bir gün çöp toplama işini aksattığını görmedim.Allah için çok çalışkandır.Sabah 9-Akşam 7 hiç durmaz.Mikroplara karşı bağışıklıktan öte bi ilişkisi olmuş artık kadının.Mikroplarla dost,hatta enseye tokat g.te parmak samimiyetinde.Mafya babası gibi saygı görüyor pisliklerden ve mikroplardan.Kimse yan gözle bakıp da hastalık bulaştıramaz yani.Senin benim gibi bi adam o pisliklerle bi gün oynamaya kalkışsa yemin ederim vebadan geberir.Lakin bu kadın evde nefes alacak boşluk bile bırakmayacak şekilde istifliyor çöplükleri.Belki de onları canlı sanıyordur.Birkaç yıl ara sıra polisler ihbar üzerine gelip eve cillop hale getirseler de onlar da pes etmiş olacak ki artık önünden arabaları bile geçmiyor.

Manyak karının kendine eziyet ettiği yetmezmiş gibi bir de sağda solda ne kadar köpek varsa toplayıp tıkıştırmış evin yanındaki küçük yere.Köpeklere bakıp acıyorum ne zaman geçsem ordan.Hayvanlar kudurmuşlar resmen.Yani zincirleri açıp bi salsan etrafta ne kadar adam varsa hepsini mideye indirirler,hem açlıktan hem de sinirden.Ama o pislik kadına yine dokunamazlar.Karı zaten fosil gibi,kemikten başka bişey yok.O derece pislik bir kemik parçasına değil köpeklerin,domuzların bile tahammül edeceğini düşünemiyorum.

Bi de bu manyağın evinin önünde uzun bi demir parçası var boylu boyunca uzanan.Evinin sınır çizgisi gibi görüyor demir uzantısını.Birisi üzerine bastığı zaman ya da sınırın içine girmeye kalkıştığı zaman çok pis bakıyor,ısıracakmış gibi.Bu da benim haftalık eğlencem tabi.Ne zaman evinin önünde çöpleri düzenlerken görsem onu demirin üstünden yürüyorum.Bi gün yakalasa beni o aç köpeklerin yanına atar gibime geliyor.Nejat Uygur’un bi oyunu vardı o geldi aklıma.Orda da “Halıya basma laaayn!” diye bağırıyodu ya her seferinde.Aynı onun gibi.

Bu kadını bu duruma getiren nedir,neden bu kadar yarılmıştır kimse bilemez.Tabi herkesin bi şehir efsanesi var.Bu kadının çok zengin olduğunu da söyleyenler var.Ama benim anlamadığım çevresine pislik saçan böyle pis bi kadını niye alıp bakıma,rehabilitasyona götürmüyorlar?İhtimal her ne kadar düşük olsa da belki kadının bu kafadan kontaklığını çözerlerdi.Böyle meczup bi durumdaki kadını da ortalığın içine s.çıyor diye suçlayamazsın ki.

Ek-1 : Tam olarak hafızamda kalmasa da 2-3 Ağustos civarı çöpçü kadının evine yapılan ani bir baskınla, mekan bal dök yala kıvamına getirildi. Ben bu eki neredeyse 1 ay sonra yazıyorum ve herşey yine eski haline döndü. Çöpçü kadın esktra çöp toplama mesaileriyle açığı kapadı anlayacağınız.

Yazı bittiğinde “Nightingale – Reasons” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

10 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. Kasımpatı Der ki:

  Çok güzel anlatmışsın kadını Prof.
  Hem kendi,hem yaşadığı yer gözümün önüne geldi aynen.
  Ne akla hizmet bu insanlardan çok var.Çöplere tapıyorlar resmen.Evlerine temizliğe gelen zabıtalara bas bas bağırıp ağlayanlar gördüm.Şaşılası şey..
  Sen de eceline mi susadın ya?Ne uğraşıyorsun kadınla : )
  Uzayan demirine basıp belanı mı arıyorsun kardeşim?Hem kadını anlat hem git damarına bas.İyi bare bişi yapmamış bugüne kadar :D

 2. buzcevheri Der ki:

  @kasımpatı

  Yorumunuzdaki bir cümleye şaşırdığımı hatta dehşet içerisinde kaldığımı belirtmeden edemeyeceğim.
  “Ne akla hizmet bu insanlardan çok var” ne demek yahu? Siz neden varsanız onlarda o yüzden var. Bence öyle insanların olması da gerekiyor. Kimseye zararları olmadığı sürece bizene istedikleri gibi yaşarlar. Hem bence insanlığın en güzel renklerinden biridir bu tarz insanlar. Adam yalakalıklarla, yalanlarla dolu, laçkalaşmış, üzerinden duman tüten, etrafında sinekler gezinen taze bir b.k haline gelen dünyamızdan kendini yalıtmış, mis gibi kendi pisliğinde yaşıyor. Şahsen böyle insanları çok sever,kendilerine saygı duyarım.

 3. Kasımpatı Der ki:

  Dehşet içinde bırakacak bir cümle sarfettiğimi sanmıyorum.
  Eğer konuyu tartışmaya açmak adına böyle bir cümle sarfettiyseniz asıl ben dehşet içinde kalırım.
  Dikkatli okuyacak olursanız ben bu zavallı kadının varlığından rahatsız olmamışım.
  ”Ne akla hizmet”derken ”Çöpleri ne yapacak acaba”anlamında kullanmıştım.
  Hatta dikkat ederseniz Prof’a kızıp:”Niye uğraşıyorsun kadınla ”diye üzüntümü belirtmişim.
  Bu tür kadınları gördükçe asıl benim içim parçalanır.
  Bu çöp toplayan insanlar eskiden beri hep varmış.Gündeme gelmesi son 5-6 yılı geçmez.Bir de ona şaşmışımdır hep.
  @buzcevheri,lütfen yorumumu dikkatli okuyun.Bana hitap ettiğiniz yorumu okuyan da:
  ”Bu kadınlar tiksinçtir,iğrençtir,insanlık ayıbıdır.Derhal taşlayalım,asalım,keselim” türü vahşet kelimeleri kullandığımı zannedecek..
  Lütfen efendim,bir kişiye yüklenmeden önce daha dikkatli davranınız ki sözleriniz asıl hitap ettiğiniz kişiyi akşam akşam dehşete düşürmesin….

 4. Kasımpatı Der ki:

  Örneğin Prof kadını anlatırken kaç defa ”Manyak karı”hitabını kullanmış.
  Keşke ona da bana yaptığınız gibi haddini bildirip ”Manyak karı”denmez.Bu hanımefendiler son derece IQ’su yüksek insanlığın en güzel renklerindendir” falan deseydiniz de,şaka olduğunu falan zannedip neden bana bu kadar yüklendiğinizin sebebini arayıp durmasaydım.

  Profcum,kusura bakma,rahatsızlık verdim.Bana burada keyif almak pek kısmet olmayacak galiba.Uyumsuzluk yaratıp durmak istemiyorum :(
  İyi akşamlar..

 5. Deli Profesör Der ki:

  Bence burada bi kelimenin yanlış yazılmasından kaynaklanan bi sorun çıktı.Sevgili Kasımpatı siz öyle diyince “bu adamlar hangi akla hizmet deli” gibi garip bi cümle olmuş.Tabi bu zaten kelimeyi yanlış kullanmaktan kaynaklanan bişey.Sevgili Buzcevheri ne yalan söyliyim biraz aşırı çıkış yapmışsınız sanki.Her zamanki gibi bişeyleri anlatıp eğleneyim diyordum ama yanlış anlama gibi bi durum oluştu.
  Sonuçta manyaktan da öte bi sıfat kullanılmaz.Bi de bu türlerin çevreye zararsız olduğu da tam olarak söylenez.Eve istif yaparken etrafı leş gibi kokutuyorlar en basitinden.Bir de evinin yanına hapis yapıp doğru dürüst yemek yedirmediği gariban köpekler var.Bu yüzden böyle insanları bakıma almak lazım.

 6. ZehirliÖrümcek Der ki:

  Sanal dünya işte!Okuduğunu anlayamama,anlatmak istediğini yazamamama olabiliyor!

 7. Cevval Portakal: Der ki:

  Bu cidden çok acaip bir durum aslında yav. Hani bir örnek çıksa neyse de, bir ara haberleri çok meşgul eder olmuştu temizlenen çöp evöer. Yaygın bir psikolojik rahatsızlık ama nedenini anlamak mümkün değil. Çok enteresan yav.

 8. Yello Der ki:

  @Cevval Portakal

  Bu acaip olan bir hastalıktır aranızda almanca bilen arkadaşlar var ise verdiğim linkten bilgilenebilirler:-)

  http://de.wikipedia.org/wiki/Messie-Syndrom#Ursachen
  Almanyada bu tür insanlara messie diyorlar almanca bilmeyen arkadaşlarımıza: Bu hastalığın nedeni çoğu zaman kişilerin sevdikleri eşyalardan “terkedilme” korkusu içinde olup herşeyi toplamaktan mutlu olmalarıdır.Hayatında hiçbirzaman sempati göremeyen veya onay alamayan bir insanın bu topladıkları hayatta tutundukları tek dal oluyor. Kendisine bu duyguyu veren herşeyi toplamaya başlıyor ve yine terkedilme korkusu yüzünden asla atmayı düşünmüyor ve kesinlikle kabullenmiyor.

  Bunun yanı sıra tabiki bir çok neden daha var ancak burda saymak biraz fazlaca uzun olabilir…

 9. Deli Profesör Der ki:

  O zaman bu hastaların o çöpleri bi nevi canlı olarak gördüğünü de söyleyebiliriz sanırım değil mi?

 10. Yello Der ki:

  Onu senin teyzeye sormak lazım…. zaten bir süre sonra o çöpler canlı halini alıyor:-) Aslında günümüz insanlığının getirdiği çok acı bir olay bu artık kimseden yakınlık göremeyen sevgi şevkat göremeyen kişiler ruhsal olarak ne kadar bozuk olmalılarki bir anlamda çöpten medet umuyorlar…

  Offff ne psikanaliz oldu bu yorum böyle neyse ben kafayı yemeden kaçar… yoksa benide günün birinde sağda solda çöp toplarken gören olanlar olabilir:-)

Anlat derdini Marko Paşaya