Mim – Part One : Bana Göre Mimlemek

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Ben bu blog olayına girmeden önce mimlemek eylemini biliyordum,ama anlamı başkaydı.Normal hayatta hareketini beğenmediğin,dallama,fikirsiz bi adam varsa onu mimliyorsun;yani sevmediğin herifler listesine koyuyorsun.Yani bi nevi Kill Bill‘deki gelinimize yamuk yapan insanların oluşturduğu Death List.Ama onlar mimlenmekle kalmıyorlar,orası ayrı :D
Bu blog dünyasına ilk girdiğimde baktım bloglara,millet birbirine “Seni mimledim al bakalım”,”Mimlendin hayırlı olsun,nıahahaa” tarzında şeyler diyordu.Allah Allah dedim,herkes birbirine kıl mı oluyor?Hani nerde “We are the World,we are the children” felsefemiz,nerde dostluk?Sonra 1-2 mim olayını irdeleyip derinlere indikten sonra anladım ki blog dünyasında tam zıttı anlamında kullanılıyormuş.Recep Hilmi hocam da benim yaşadığımı yaşamıştır muhtemelen.Mim,bi nevi blog dünyasının Amerikan futbolu.Topu aldığında hızlı koşup bi ilerideki adama veremezsen ezilir kalırsın,cücüğün çıkar.Sağolsun Google Boy,bana pas gönderdi,ben de kaptım bakalım kaç yard taşıyabilecem ezilmeden?
Aramızdan çoğumuzun camiye gitmişliği vardır.Bayramda olsun,Cuma’da olsun.Kimi sürekli gider,kimisi bi iki kere gider sarmaz.Ama dikkat ettiyseniz orda da müminler bu şekilde,mimleme bazında çalışırlar.Farketmişsinizdir,namaz sırasında bi mümin yalandan bi öksürük gönderir,”öhö öhö“.Sonra pası kapan bi başka mümin öksürür,sonra bi başkası,sonra bi başkası.Müminler harbiden öksürüğü geldiğinden öksürmez.Bu sadece aralarında gizli bi namaz geleneği kanımca.İşte camide ilk olarak öksürüğü başlatan mümine “Firestarter Mümin” adını veriyoruz.Mimleyenler arasında da olayı ilk başlatan da aynı şekilde “Firestarter Mimin“dir.Çoğu kişi bilmez bunu.
İşte bana göre mimlemek böyle güzel bi bayrak savaşı ve kafanda konu sıkıntısı olduğu zamana da ilaç gibi gelecek bi olay.Koyun gibi alışmışım sanırım.Kompozisyondaki gibi önüme konu gelince daha verimli olabiliyorum.Ve son olarak topu Zumburtenk,Bekir Cem,Buz Cevheri ve Recep Hilmi‘ye paslıyorum.Ben görevimi yaptım,verenin bi yüzü,almayanın iki yüzü kara.Hadi bakalım kolay gele.

Mim bittiğinde “Beck – Everybody’s Gotta Learn Sometimes” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

3 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. recephilmi Der ki:

  Abicim kızma ama ben pası alamıyorum ya. Blogumda bir iki defa yazdım da mim hakkında olumlu tepki almadım pek. Yani konunun dışına çıkma diyorlar bana. Mahalle baskısı yani. Anladın umarım. Teşekkürler ayrıca ilgin için de…

 2. Deli Profesör Der ki:

  Hocam mimlemek kelimesini orjinal anlamına göre inceleyebilirdiniz.Ben hoş olur diye düşünmüştüm,o yüzden.Neyse siz bilirsiniz,kolay gelsin.

 3. buzcevheri Der ki:

  En kısa zamanda mimerim. >(^.^)<

  http://www.buzcevheri.com

Anlat derdini Marko Paşaya