Futurama : Bender’s Big Score

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Şimdi siz “Ama bu film 1 ay önce falan çıktı” diyebilirsiniz.Ya da bazılarınız “Bunun filmi ne zaman çıktı” diyebilir ve emin olun ki en ümitsiz vaka olanlarınız “Böyle bi çizgi film mi vardı ya?” diyenlerdir.
1. seçeneğe giren sevgili insanlar kusuruma bakmayın ama düşünceleriniz beni ilgilendirmiyor.Ben filmleri günü gününe incelemek zorunda olan bi film eleştirmeni değilim herşeyden önce.Neyse 2. ve 3. insan tipleri için anlatıma devam ediyorum.
Futurama, 1999 yılında Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening’in çizgi dizide olgunluğunu fazlasıyla yaşatan,Fox’ta yayınlanan 5 yıllık bir çizgi dizi serisiydi.Daha sonra belli sebeplerden dolayı yayından kalktı ama çoğu kişi buna bi anlam verememiştir.Zira çizfi filmin çoğu bölümleri Simpsons’ın bile üstüne çıkıyor,Simpsons’tan rol çalıyordu adeta.
Bender’s Big Score,Futurama ekibinin seyircilere bir geri dönüş selamı.Adından da anlaşıldığı gibi Bender hayatının vurgununu yapıyor :D Sanırım bu filmde dünyada çalmadığı değerli eşya kalmadı.Filmin başlangıcından bitişine kadar eğlenceniz hiç azalmıyor.Kurgu,zaman-mekan kavramı çok iyi birleştirilmiş.Çizgi dizinin eski birkaç bölümünde olduğu gibi bu filmde de 2000 yılında Fry’ın pizza dilivırısına tekrar dönüş yapıyoruz.Bu karmaşanın içinde sizleri bol miktarda kahkaha ve arada sırada da ufak tefek hüzünler bekliyor.Film bittiğinde yeni bölümler izleyemeyeceğim diye üzülmeye başlamıştım ki sonra bu serinin 3 filminin daha yapılacağını öğrendim.Türkiye’de sinemalara girmesini beklemeyin,ne yapın ne edin bi yerlerden bulun izleyin,Türkiye’de gösterime gireceğini zaten sanmam.Böyle güzel bi çizgi diziyi bile harcama kapasitesine sahip bi ülke burası.Simpsons’ı bile dublajlı sokacak kadar ahmak bi zihniyet.
Simpsons Movie diyince aklıma iki Matt Groening sinema performansını kıyaslama fikri geldi.Simpsons Movie’de film televizyonda gösterilen dizinin üstüne çıkamamıştı ama Futurama’da Matt Groening gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış,inanamadım ama mükemmelin bile mükemmeli varmış.Daha da fazla bişey demeye gerek yok sanırım.Bu filmi izleyin.

Gel vatandaş bu konular kapanın elinde kalıyorHenüz çekingenlikten ötürü yorum yapılmamış... Fakat bir yorum yapıp, binbir çeşit geyiğin önünü açabilirsin.

Anlat derdini Marko Paşaya