Phish – Farmhouse

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Logosundan da görebileceğiniz gibi biraz eski ruhlu,hippivari bi grup phish.Logodaki balık bazılarınıza göre baloncuk çıkarıyor gözükebilir ama bana göre bi ot tüttürme sembolü bu.Zaten dedim ya hippi tarzı bu.Konserlerine gidenler ortalığı bol bi duman bulutunun kapladığını söylerler :) Bu adamların en ilginç yanlarından biri de bazı konserlerinin 2 gün bile sürebiliyor olması.Kafalarına estiği zaman bırakıp takılıyorla,sonra da geri gelip çalmaya devam ediyorlar.

Phish 1983′te kuruldu.O günden bu yana da 13 tane stüdyo albümü çıkardı.Hepsini tek tek inceleyemeyeceğimden şu an dinlediğim,benim için en güncel olanı,Farmhouse albümünden biraz bahsetmek istiyorum.
Albüme ilk girdiğimiz andan,son çıkış anımıza kadar genel olarak ağır bi hava hakim.İlk şarkımız Farmhouse.Bu şarkı bana nedense biraz No Woman No Cry’ı hatırlattı.Yanıldığımı sanmıyorum.Ağır tempoyla yolumuza devam ederken Back on the Train ve Gotta Jibboo çıkıyor ki bunlar bizi biraz melankoliden ayırıyor.Ama sonra Dirt diye bi şarkı var ki bu albümün kesinlikle bombası.O şarkıdan sonra albüme devam edemiyorum zaten.O şarkıda takılıp kalıyorum.
Aççası ve seçcesi : Bu albüm alınası ve dinlenesi bi albüm.Rock severi de alır götürür,metal severi de.Eğer müzik demek death metal,doom metal gibi boş gürültü demek değil diyorsanız bu albümü ve de bununla birlikte bu grubun bütün albümlerini sıkılmadan dinleyebilirsiniz.Allah’tan bu grubu Türkiye’de pek tanımıyolar yoksa bu grupla da ilgili bi yığın eroin,ot efsaneleri ortaya atılır dururdu.Zaten bu insanları hiç anlamam niye başarılı insanlarla ilgili böyle saçma sapan söylentiler çıkarırlar ki?(Biliyorum ama balık ot tüttürüyo gibi duruyo napayım)
MUHTEVİYAT : 1. Farmhouse 2.Twist 3.Bug 4.Back on the Train 5.Heavy Things 6.Gotta Jibboo 7.Dirt 8.Piper 9.Sleep 10.Inlaw Josie Wales 11.Sand 12.First Tube
Aha buradan indirebilirsiniz : http://rapidshare.com/files/12999003/se.rar
Bu da rar şifresi : hiskilla.blogspot.com

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibiHenüz çekingenlikten ötürü yorum yapılmamış... Fakat bir yorum yapıp, binbir çeşit geyiğin önünü açabilirsin.

Anlat derdini Marko Paşaya