Yalnız Laptop İçin Bak Yeşil Yeşil

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Abi şu 4 bilgisayarı yazdığıma yeminle pişman oldum.Hatta düşünüyorum da,hayatta hiçbişeye bu kadar pişman olmuş olmayabilirim.Zira yaptığınız “Oha 4 bilgisayar”,”Lan 4 bilgisayar varmış”,”Aha 4 mü?” şeklinde söylemler üzerine kütür kütür çalışan,en çok kullandığım Laptop bozuldu.Nazara inanmazdım ama başka da ne olabilir ki?Tam randımanla çalışan alet direkt sizin yorumlardan sonra göçtü.İşin garip yanı bi de aynı gün sabah kardeşim evde duran diğer Desktop PC’yi de alıp yanında götürmüş.Bugün alıp arabaya attım aletlerden birini.Lakin akşam gelecek eve.Aranızda mavi ve yeşil gözlülerden oluşan Laptop karşıtı Ku Klux Klan mı yaptınız anlamadım ki?Bu Uri Geller bizim memlekete yaramadı vallaha,herkes beyin gücüyle gözlerindeki nazarı yönlendirmeyi öğrendi.Hadi bunu yapan bi Adriana Lima olsa “Gözüne gurban,yirim o gözünü,uyy gel bakayım memişlerin uf mu olmuş,öpiyim geçsin.” derdim lakin aranızda öyle birinin olduğunu pek düşünemiyorum.Göz diyince aklıma Belgüzar Korel geldi.Dana gibi gözleri var mübarek,bi nazar değdirse ömür boyu kendine gelemezsin alimallah.

Öyle bi internet cafedeyim ki,müziğin gürültüsünden ne düşündüğümü duyamıyorum.Yazarken sürekli müzik dinlerim ama dübüre bu denli su kaçırırcasına değil.En azından disko,tekno falan çalmıyor ona dua ediyorum.Bazı cafeler cidden uçmuş.O seksenlerin,uzun saçlıların,ispanyol paçalıların,dans ederken parmağını bi yukarı kaldıran,bi aşağı indiren adamların müziğini çalsa can gurban.80lerin disko tonları gerçekten çok sağlam geliyor bana.İçinde hafif gitar,bas ve bateri tınıları döndüğünden olsa gerek.Şimdiki diskolara bakıyorum da,”Bana uzak,Allah’a yakın olsun” diyorum.Uyduruk kaydırık şarkıları alıp alıp coverlamak disko müziği yapmak olmuş.2 kuruş verip DJ zamazingosu alan vıdı vıdı diye 2 plak çevirince “Ben diskocu oldum ağbiii” havasına giriyor.”Havanıza sokayım.” diyorum.Evet yapıyorum bunu.

80lerin tınıları dönse daha iyiydi.Adam Metallica’nın nerde piyasa şarkısı varsa onu çalıyor.Valla kusacam artık aynı şeyleri dinlemekten.Bazı insanların yenilikten aşırı derecede kaçtığını düşünüyorum.Bir ömür de Metallica dinlenmez ki arkadaş.Envai çeşit grubun,envai mükemmelikte albümleri ve performansları var.Ama pek çok insan yeni bir kavramla,yeni tatlarla karşılaşmaktan korkuyor.Keza yemek konusunda da öyle.Bazı adamlar sanki şu ana kadar yediği bütün yemek çeşitleri ana karnında belleğine işlenmişcesine yeni tatlar denemeye korkuyorlar.Önüne bi tabak geliyor,”Ben daha önce böyle bişey yemedim,o yüzden yiyemeyeceğim.” Afedersiniz ama böyle bi adama da ister istemez “Y.rrağımı ye” diyorum kalbimin derinliklerinden.Nedir bu yeniliklerden kaçma çabası?

Gelenek diye olmadık şeyleri koruyoruz bu korkularımız yüzünden.En basidinden gerdek gecesi kanlı çarşaf istemek gibi.Ulan ne adamsınız,orta yerde “Ç.k” diyince ağzını eliyle kapatıp “Hiiii” yapan siz,utanmadan elin kadının vajinasından gelen kanı görmek istiyorsunuz.Şehir hayatında bu rezillikler bitse de pek çok köşede bucakta hala dönüyor bu terane.Gelenek ayağına insanların onurunun ırzına geçmekten öte bişey değil tabi.

Bilgisayar açlığıyla karışık bir hiddet,bir celalle geldim bu cafeye sanırım.Tabi bu hiddette bindiğim dolmuştaki şöförün ayaktakileri balık istifi yapıp,polis görmesin diye topyekün domalttırması büyük pay sahibi.Yere yaklaştıkça oksijenin azaldığına mı,yoksa bir elimin yanımdakinin,diğer elimin de diğer yanımdakinin g.tüne girdiğine mi yansam bilemedim.Neyse laptopı sinir krizine girip dolmuş şöförünün beyninde parçalamadan müşteri hizmetlerine ulaştırabildim.Benim gibi sakin adamı bile pitbull kıvamına getiriyorsa bu sıcaklar,oruç gibi mübarek bi olayı bahane edip trafik tıkanıklığında en yakınındaki adamı bıçaklayan manyakları düşünemiyorum.Öyle tiplerin alnına bi damga vumak lazım ki,hepimiz uzak duralım.Neyse,yolcudur Abbas,bağlasan durmaz.Ilıman günler dileğiyle.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

14 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. Recep Hilmi Tufan Der ki:

  Geçmiş olsun ya vallahi yanlışlıkla oldu. Biraz fazla kaçırmışım nazarın dozunu :)

 2. orhan Der ki:

  4 bilgisayarı gören gözler orda sony ereksiyon j230i’yi görmemiş mi? ben de sizle aynı düşüncedeyim, aynı telefonu kullanıyorum hatta :) cep telefonuna yapılan o kadar gereksiz masrafı anlamıyorum arkadaş. hayır o voltranvari cep telefonların özellikleri kullanılsa içim yanmayacak. ama bilgisayar dedin mi ihtiyacına göre masraftan kaçmayacan. bunu bilir bunu söylerim.

 3. MERKEZ BURASI Der ki:

  kimdir o kem gözlü destur!!!!
  geçmişler ola profesor! Yenisine saglık insallah!

 4. HrnMcRae Der ki:

  hacı abi sende ortada 4 bilgsayar dersen(dört kelimesini vurgula okurken) nazar değer tabi. güzel izmirimin güzel sıcağını özlym bn sen solenyn bulamynlar var onu untma. metallica dünya yok olana kadar dinlencek o yuzden buna yapcak bsy yok. pütüttüütütüütütü masallah.

 5. bloggErdal Der ki:

  ya geçmiş olsun kusura bakma bilseydil böyle olacağını yapmazdık.Ama 4 bilgisayar da çok ya :) )
  telefon bence alo desin yeter gerisi hava civa.erzurum bile sıcak oraları düşünemiyorum

 6. bloggErdal Der ki:

  ha bir de müşteri hizmetlerine bozulma sebebi olarak iri gözlü arkadaşların nazarı değdi o yüzden bozuldu deseydin.belki daha çok ilgilenirler :) )

 7. Taylanov Der ki:

  Hocam geçmiş olsun. Böyle şeyleri ulu orta söylememk lazım…

 8. Hacı Hatun Der ki:

  mnskym pis burda tek bi külüstürlen idare edelim sen 2 pc 2 laptop keyfine bak, adaletmi lan bu? manyak profesör!

  Adresini ver. gece gelip anakart ekran kartı ne varsa söküp alcam a.q. garibanın hakkı var o devrelerde.

  mnskym. ey okurlar, okuyorsanız mailden gelin, anlaşalıp gidip basalım ipnenin evini. önce bayıltır, parçaları alırız, tecavüz felanda ederiz. müstehak ipneye.

  4 pc ha. mnskym.

 9. henster Der ki:

  Nazar edenlere ev adresini yolla kargoyla koca bir Nazar Boncuğu göndersinler. Ben olsam öyle affederim anca. :D

 10. Deli Profesör Der ki:

  @recep hilmi tufan 5 kişi danaya girmiş gibi benim bilgisayarlara girince böyle oldu tabi.Herkes ucundan ucundan nazar verse zaten yeter :D

  @orhan İşte budur hocam.Herkes sizin gibi deyip geçse o gariban aletin başına bişey gelmeyecekti muhtemelen :D

  @merkezburasi Bilemem,kimse de bilemez hocam.Belki de yorum yazanların haricinde,yorum yazmaya üşenip ohaa 4 bilgisayar diye içinden geçirenler vardı :D

  @hrnmcrae Abi dolmuşta şu sıcakta 30 dakika yerde 10 adamla domal bakalım sevecek misin İzmir’in havasını :D

  @bloggerdal Belgüzar Korel’den değseydi nazar,hiç uğraşmadan direkt çöpe atardım zaten aleti.O dana gibi gözlerden ne uçan ne kaçan kurtulur :D

  @taylanov Valla haklısın hocam,yeni bi tecrübe oldu.Böyle mimleri başlatanları da dövmek lazım aslında :D

  @Hacı Hatun Ben sana evimden alabileceğin bişeyler söylerdim ama bu ortama uymaz maalesef.Please try again later :D

  @henster Evet,sevgili nazarcılar duydunuz hensterı.Hepinizden en az at nalı büyüklüğünde birer nazar boncuğu istiyorum.Her birini bir bilgisayara yapıştıracam :D

 11. ege32 Der ki:

  Bu kadar adam yazmış,bi nazar boncuğu takan olmamış,insanlık öldü mü bee…
  4 bilgisayarı varsa nolmuş,zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış,Allah daha çok versin,4 değil 40 bilgisayarın olur inşallah,hem bilgisayar dediğin nedir ki,erkeğin elinin kiri:)

  [img]http://www.dreamstime.com/nazar-boncu%C4%9Fu-thumb1971593.jpg[/img]
  Kardeş kusura bakma senin dandik site resim tagını kabul etmiyo ben de buraya linki yerleştirdim bi zahmet sen takıver…

 12. kubio Der ki:

  #ege32 helal olsun bee !

 13. Volkan Alabaz Der ki:

  Çok güldüm hocam Tanrımda seni güldürsün. Yaaa şu nazar olayı bir bizim memleket de var vallaha. Bir de cin çarpma işleri. Ben hiç cin çarpmış bir Alman görmedim :) )))

  Ayrıca umarım dört değil 14 tane pc sahibi olursun. Tütüüüü Maşşallah. Bu arada sıralama turları başladı Alanso dan tık yok vallaha.

 14. Deli Profesör Der ki:

  @ege 32 Allah razı olsun hocam,kazadan beladan korur bu büyüklükte bi boncuk sanırım,Belgüzar Korel bile bişey yapamaz bu boncuğa :D
  Yalnız sen forumlarda kullanılan BB Code’la linki vermeye çalışmışsın ondan olmamış Blogger’a çamur atma hemen :D

  @Volkan Alabaz Hah şöyle hayır dualarıyla gelsin herkes hocam :D Hocam nasıl başladı sıralama turları ben CNN Turk’te bekliyorum daha yarım saat var :D

Anlat derdini Marko Paşaya