Türkiye’de ilk masaüstü TV yayıncılığı : Sipru

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Neredeyse 1 ya da 2 aydır ne zaman Cnbc-e veya e2′de bişey izlemeye kalksam ekranın üstüne bu Sipru’nun adresi çıkıyordu.Lakin ben balık hafızalı bi insanımdır.Defalarca şu siteye girip bi bakayım diye kendimi telkin etmeye çalışsam da anca 2 ay sonra siteye girmeyi başarabildim.
İnsanların bünyesinde uydu ve sınırsız kanal manyaklığı had safhaya ulaştığından beri insanlar anlamasa bile bütün kanallar elnde olsun istiyor.Öyle bi manyaklık haline geldi ki artık insanlar uydusunda Düğün TV olmayınca o receiverı çöpe atıyolar.Zaten arada sırada araba yolculuğu yaparken ya da yürürken binaların tepesine bakarsanız uyduların ne kadar iğrenç bi manzara yarattığını göreceksiniz.
Tabi Sipru’da bu overdose manyakları için yeterli kanal yok.Doğuş yayın grubunun oluşturduğu bir masaüstü TV yayın programı ve de anladığım kadarıyla kendi anlaşmaları olan ve de kendi kanallarını yayınlıyorlar.Aynı zamanda programa ekli olan haber bandıyla haberleri takip edebiliyorsunuz.Bunun yanında borsa,hava durumu bilgileri gibi bilgiler de var ama bunlar kullanıcı isteğine göre özelleştiriliyor.Programı hazırlayanlar biraz işin interaktivitesi olsun istemiş ve bu yüzden izlediğiniz şeylere oy verebiliyor ve diğer kullanıcılarla izlediğiniz şey üzerine konuşabiliyorsunuz.Şu an program beta aşamasında,ufak tefek sorunları var.Ama tvden uzaksanız ve illa ki Sopranos’un son bölümünü kaçırmak istemiyorsanız test etmeye değer.
Program tamamiyle ücretsiz.Kullanabilmek için www.sipru.com adresine girip bir üyelik almanız yeterli.Daha sonra programı indirip kullanıcı adınızla giriş yapacaksınız.

İzleyebileceğiniz TV kanalları şunlar : NTV , CNBC-E , NBA TV , MTV TÜRKİYE , TV8 , POWERTURK , FASHION TV

Radyolar da şunlar : Radyo 101 , Radyo Eksen , NTV Radyo , PowerXL , Radyo VIVA , Radyo 5 , Radyo Time , Radyo Pink , Radyo Spor , PowerT Radyo , Best FM , Radyo Nostalji , Radyo 1

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibiHenüz çekingenlikten ötürü yorum yapılmamış... Fakat bir yorum yapıp, binbir çeşit geyiğin önünü açabilirsin.

Anlat derdini Marko Paşaya