Resimli HTML’li Mail Gönderme

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Spamciler,reklamcılar,idealist illegalist denyolar,yaklaşın yamacıma.Ne lan bu böyle?Spam kutusunun ağzına kadar tıkamışsınız maaşallah.Nefes alacak yer kalmamış.Sizin çöplüğünüz yüzünden spam kutusuna bakmaya da tırsıyorum içinden yılan falan fırlayacak diye.Gönül isterdi ki sizi kahveden arkadaşları toplayıp dövmek için çağırmış olaydım.Lakin bu seferlik sizi affedip,resimli,htmlli reklam mailleri yapmayı anlatacağım.Artık siz de sağdan soldan topladığınız mail listlerine “Get a Huge Cock” şeklinde mail atıp,boy boy örneklerinizi gelişim tablosu içinde sergileyebilirsiniz.Her zaman didiğim gibi,bizde tarifler bardakla kaşıkla.İllegaliteye gönül vermiş her insanın kolayca bulabileceği malzemelerden ötesini vermem bilirsiniz.Benim gösterip vermeyenlerden olduğumu düşünenler,biraz sonra yanılgınızı kıracağım.Malzemelere geçelim.

 • Spam mailinizi hazırlamak için 1 adet resim düzenleme yazılımı (Photoshop,ACD See,AC/DC,Pink Floyd,Allah ne verdiyse.İhtiyacınıza göre siz kesip biçeceksiniz resimleri.)
 • Sadece tek parça resmin muhtelif yerlerinden istediğiniz sayfalara link vermek için 1 adet Coffeecup Image Mapper
 • Mailimizi gönderip,insanlara rahatsız edici reklamlarımızı yapmak için bir adet Outlook Express (Bu yüzden Windows XP gerekiyor.Diğer mail istemcilerinde de gönderebilirsiniz,fakat karşı tarafa mail gittiğinde “Güvenlik sebebiyle resim kısıtlandı.Açmak istiyor musunuz?” diyecektir.Takdir edersiniz ki,bir spam mail yapabileceğini 4 saniye içinde yapmalıdır.Tut ki yapamadı,o zaman çöp kutusunu boylar.)
 • Kaşık ucu kadar margarin
 • 2 yumurta
 • 1 sucuk

İlk önce çarpıcı bir resim hazırlamanız gerekiyor.Koltuk satıyorsanız üstüne güzel bi hatun koyun mesela,zeytin satıyorsanız hatunun gobeene bi zeytin koyun,şarap satıyorsanız hatunun gobeenden şarap için.Bu tür şeyler cinsel açlık içinde olan Vakit Gazetesi yazarları tadında insanları kıvama getirecektir.Reklam için 600×1400 piksel resim tam kıvamındadır.

Resimi hazırladıysanız kendi şahsınıza tahsis ettiğiniz 1 milyon dolarlık BMW kalitesindeki hostun içine atın ve linki aklınızda tutun.Sonra bakarım demeyin,ben denedim öyle yapınca işin büyüsü kaçıyor.Linki zihinden girince insan kendini hacker gibi hissediyor.Akabinde Coffeecup Image Mapper isimli güzide programımıza yumulmanın vakti geldi.Programı açın ve resminizi yükleyin.Her ürününüzün ayrı ayrı sayfası vardır mesela,yani her e-ticaret sisteminde öyledir.Ürünlerinizin linkini toplayıp,dairesel,karesel,üçgensel,yamuksal bölge şeklinde tek resmin üstüne yerleştirebilirsiniz.Böylece Frontpage gibi bir html düzenleyicinin mail içinde yaratacağı sorun ve karmaşıklıktan kurtulup pratik bi iş yapmış olursunuz.Yaptığınız zamazingoyu kaydedince program size link verecek.Aha o Outlook Express’te kullanacağımız final HTML’miz.

Sucukları tezgahta ince ince dilimleyin.Bir dilimin içinden baktığınızda karşı tarafı görebiliyor olmanız gerek.Olmadıysa,o sucuğu çöpe atın ve dediğim kıvamı tutturana kadar tekrar tekrar kesin.Hah,oldu bu sefer.Ocağı açın.Margarini içine attıktan sonra sucukları da sallayın gitsin.

Şimdi de Outlook Express’i açın.Orada “Kaynağı Düzenle” seçeneği var.O sekmeyi tıkladıktan sonra kaynak kısmında çıkan kodları komple silip,elinizdekini gömertin ve istediğiniz kadar kişiyi rahatsız edin.Valla emmeli gömmeli iyi oldu iyi.

Snif,snif,bişey mi kokuyor?Hay Allah davul etsin sizi,e ocakta unutmuşsunuz sucukları.Ahmad Barusso gibi çukulata renkli olmuş.Yenmez ki o.Koskoca sucuk mundar olmuş.At çöpe gitsin,öyle yesen kanser yapar şimdi.Yumurtalar da elinizde kaldı değil mi?Onları da alın,en yakınınızdakinin kafasında kırın.Var ya acayip zevkli oluyor.Yeseniz bu kadar güzel olmazdı lan.Ama lak diye bırakıp kaçmayacaktın be güzelim,vurduktan sonra karşı taraf 5 dakika sinirden devreleri yakıyor.O süre içinde elinle kafaya kahkalar içinde gülerken sıvayacaksın onu.Son 1 dakika içinde de topuklayabildiğin kadar topukla,orada bulunman pek selametli olmayabilir.

Yazı bittiğinde “Great White – 30 Days in the Hole” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

14 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. orhan Der ki:

  prof nokta, virgül gibi noktalama işaretlerinden sonra niye bir boşluk bırakmıyorsun?

 2. Deli Profesör Der ki:

  Evet hocam aslında yazının okunurluğunu arttırmak açısından güzel olur.Kural olarak öyle bişey var mı bilmiyorum ama alışkanlık olmuş.Alışkanlıklar güzel şeyler değildir tabi.En doğrusu neyse onu uygulamak lazım.

 3. henster Der ki:

  Gerekli takıp taklavatı ne güzelde sıralamışsın öyle. :D

  Blogları rss ‘den takip ederken ve normal şekilde gezerken 3 bloga ayırdığım zaman kadar seninkine de onların toplamı kadar ayırıyorum. Maaşallah yazdığın her konu gözlerimin bozulmasına biraz daha yardımcı oluyor. Tebrik ediyorum bu yüzden. Yakında göz hastanesine gideceğim senin yüzünden. :D

 4. kubio Der ki:

  #henster sen eski zamanlarda görücektin.Adamda paragraf felsefesi denen birşey yoktu.O zamanlar düz yazıdan nefret ettiğim kadar hiçbir şeyden nefret etmedim :P abartı oldu yahu.Şu an bana göre tam kıvamında.

 5. Deli Profesör Der ki:

  @henster Okunurluğu arttırmak için orhan hocamın uyarısına uymam gerekiyor sanırım,yoksa bayağı bi fire verecez okurlardan :D

  @ekubio O paragraf konusunda hakkını ödeyemem :D

 6. Logorizma Der ki:

  Kaynağı Seç butonunu bulamadım bilader, bu neresinde outlook programının ! hı

 7. atilla Der ki:

  gayet lavukça yazılmış

 8. Deli Profesör Der ki:

  Dobra okurları çok seviyorum :lol:

 9. isim sıfat yada nickim mater Der ki:

  anlatıma bayıldım okurken sucuğum elimde kaldı, henüz kaşık ucu kadar margarinle yağlandırılmış sıcak bir fırında bulamadığımdan elimde kalmaya devam edecek. işime yarayacak bir bilgi olmamasına rağmen anlatımın sürüklemesiyle bilgi berekettir koy gitsin bir gün gerekir diye okudum. eywallah biladercim güzel bir çalışma, özü sözü bir insan…

  Yorumumu Gönder!
  ( Heyecanlandım lan, ünlem ondan. Yoksa ünleyen biri değilimdir. Gümleyen olmak daha ziyade.)

 10. Deli Profesör Der ki:

  Şu anda bulunduğun sitede aynı mantıkla yazılmış 215 yazı daha var. Eğer 2-3 kitap uzunluğunda yazı okuyup da hayati görüşüne zerre katma değer katılmamasını istiyorsan doğru adrestesin :smile:

 11. gülçin Der ki:

  2007 outlook ta ‘kaynağı görüntüle’yi bulamıyorum. yardım edebilir misin?

 12. marka tescil başvurusu Der ki:

  HOCAM OUTLOOK İÇİN NASIL YAPARIZ BUNU VEYA BİLEN VARMI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.. :shock:

 13. okuyunca salak oldum :) Der ki:

  bu işlemi deniyen war mı gerçekten uygulanabiliyo mu ? su an acele lazım bi bilgi gerçi konu ölmüş hortlatmak gibi olcek biraz ama…

 14. yeşşim Der ki:

  Responsive olarak hazırlamanlamı bülten yoksa sağı solu kayıyor… :( html5 ve css3 devreye giriyor burda

Anlat derdini Marko Paşaya