Pink Flamingos Soundtrack

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bugün itibariyle incelemeler arasına yeni bir kategori daha eklemek istiyorum.Sinemayı deştik deşiyoruz,müzikleri de öyle.İkisinin kesişim kümeleri vardır ki bi de,dadından yinmez.Güzide soundtracklerdir bu kesişim kümemizin elemanları.İyi bir filmin olmazsa olmazıdır,çocukların dillerden düşmezidir.Bi filmi izleyip de ilk dinleyişte müziklerine çarpıldığımızda “Bunu Rapidshare’den bulup dinlemeliyim.” dedirtenimizdir.Öyle soundtrackler vardır ki filmin bile önüne geçebilir.İşte o vakit yönetmenin yüzüne tükürülesidir.İkisi birden aynı mükemmellikte olursa,ahanda o film 20 kere izlenesidir,dimağa kazınasıdır.Bu sebepten sapı samandan ayırıp bütün ögeleri ayrı ayrı incelemek gerektiğini düşündüm.Aslında modayla ilgili biri olsam giyimi kuşamı bile yazardım film setlerindeki,ama o tür şeylerden hiç anlamam.Anlayan varsa beri gelsin,öte gitsin.Deşip,deşiştirelim hani.

Soundtrack serimize ilk olarak John Waters‘ın 1972 tarihli efsane filmi Pink Flamingos ile başlıyoruz.Dünya çapında -sinemalarda gösterilmiş- en iğrenç film ünvanına sahiptir bu film.Ahlaki değerlerin gün geçtikçe köreldiğini ve günümüzde bu filmin muadiline bile yaklaşamayan filmlerin dahi sinemaya giremediğini düşünürsek,John Waters’ın gerçekten 1972′nin sınırlarını zorlamayı bırakın,8-9 katına kadar genişlettiğini söylemek lazım.İzleyen bazı insanların sinemada midesini bulandıran,onları kusturan bi filmdi.Kimse inkar edemez.Filmi izleyene kadar iğrençliklerin imparatoru sandığım kardeşim bile bazı sahnelerde rahatsızlığını dile getirip,bana ne kadar tırto bi insan olduğunu farkettirmiştir.Günümüzde hala kabul görmeyen bi tecavüz-bebek peydahlama yöntemi : Şırıngayla sperm enjektesi.Göstere göstere.İnsanın tahammüllerini zorladığı olabiliyor tabii haliyle.

Siz şimdi filme iğrenç dedik diye soundtrackini de iğrenç sanma gafletinin içine düşmeyin.Zira hayatımda dinlediğim en eğlenceli ve güzel soundtracklerden birine sahiptir Pink Flamingos.İlk bakışta aşk tadında,her sahnede çalan farklı farklı şarkılarıyla hepsine hayran bıraktırır.Şarkılar tam 70′lerin o coşkulu havasını yansıtan türdendir.Tıpkı bir beyne tavayla vurup şok etme gibi,her iğrenç sahnenin içine bir de güzel müzik sıkıştırır Waters.Böylece o sahnelerden bazılarını zihninizden silmeye çalışsanız da silemezsiniz.Özellikle Raymond’ın teşhircilik babında sağdaki soldaki kızlara ete sarılmış ç.künü gösterdiği sahnedeki Chicken Grabber unutulmazdır.Bu sebepten soundtracki ne zaman dinlesem film tekrar gözümde canlanır.

Filmin soundtrackini bulmayı,ilk şarkıyı dinlediğim an kafaya koydum.Ama internette ne hikmetse bi türlü bulamadım böyle güzel bi soundtracki.Gittim hemen Merkez Burası‘na (Merkez Burası’ya?Hangisi?) başvurdum.Trink diye çıkardı koydu albümü.Dinledim de dinledim.Ayrıyeten para bulmuş gibi oldum.İçimden “Para veren,altın bulsun.”,dışımdan “Allah tuttuğunu altın etsin.” (Birkaç şey hariç) dedim.İster filmi izledikten sonra dinleyin,ister hemen şimdi dinleyin.70leri ve 70liği seviyorsanız ne yapın edin dinleyin,lafımı sözümü ikiletmeyin.İndirin diyorsak bişey biliyoruz da diyoruz.

Pink Flamingos Soundtrack Download

Yazı bittiğinde “Ahleuchatistas – Swimming Underwater With a Cat On Your Back” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

15 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. MERKEZ BURASI Der ki:

  Büyük şaşkınlık, heleki; “Allah tuttuğunu altın etsin.” (Birkaç şey hariç) duaları ile derin,eşsiz ve tarif edilemez mutluluk… bu kategoriye benim kadar sevineni bulamassın. (Danışıklı değil karşılıklı iyi niyet) Zaten filmlerin ile tavan yapmıştın. Birde şimdi soundtrackler ile süper olacak… Bu konuda her türlü (yardımımıza ihtiyacın olursa elimizden geldigince gelmeyen olmaz zaten de mütevazı takılalım biraz.) yardım için hazır, nazır

 2. MERKEZ BURASI Der ki:

  ız. yanlız senin bu Penmbe Flamingo sevginin sonucunda bir gün sevdigin flamingolar elinde şırınga ile kovalamasınlar seni. geçende söylemiştim okuyucuysanız Profesörün mutlaka önerdiklerini listenizin ilk sıralarına ekleyin pişman degil mutlu mesut bahtiyar olursunuz.

 3. Mireille Mathieu Der ki:

  (Merkez Burası’ya? Hangisi?) cevap veriyorum hepimiz birimiz birimiz hepimiz için. Teşekkürler delipresör.

 4. Bluesuz Der ki:

  horay ne güzel

 5. maTTTT Der ki:

  Yazın oldukça akıcı film ile ilgili bir fikir veriyor. Daha izlememiş olmama rağmen sevdiğim filmler arasına girdi…

  Bu arada “Pink Flamingos Soundtrack” konusunda Merkez Burasi
  çalışanı olarak katkım yadsınamaz sanırım :)

  Bu arada benim blogu koymadınya blogrooluna aşk olsun yani…

 6. maTTTT Der ki:

  Şu an farkediyorum ve bir önceki yorumumu silmiyorum… kalabalık olsun deyi… teşekkürler…

 7. MERKEZ BURASI Der ki:

  ailecek geldik çöktük konuya:D işte ekip ruhu:D

 8. Deli Profesör Der ki:

  @merkezburasi Sevip de bulamadıklarımda birincil tedarikçim sen olacaksın zaten hocam :D
  Valla şırıngayı gıçımdan tıkarlar yakalarsa bu manyaklar aman aman :D

  @mireille mathieu İşte dev kadro bee.Bu kadroyu kim yıkabilir :D Asıl ben teşekkür ederim efenim.

  @bluesuz Hayat ne güzel vapurlar filan :D

  @matttt İnsaf hocam vallaha.Linkin nerdeyse 1 aydır duruyo ve sen farketmemişsin :D

  @merkezburasi Valla güzel bi ekip toplaşması oldu.Her zaman beklerim sevgili merkezburasi güruhu :D

 9. recephilmi Der ki:

  Bu konuda Rapidshare’den önce Merkez’e danışmanız menfaatiniz gereğidir…

 10. KacMeE Der ki:

  Tavukları severim(Chicken Joe).
  Adamın iğrenç sesi şarkıya bayaa renk katmış,tavuk sesleride tam oturmuş.Bu arada sanırım artık Merkez burası:)

 11. cahilperi Der ki:

  film kötü müzikler şahane, indirdik dinlemedeyiz, merci. yorumlar fotonu da çaldım bilesin hıh!

  ;)

 12. Deli Profesör Der ki:

  @recephilmi Doğru söze ne hacet :D

  @kacmee Yok canım merkez her zaman orası,yani merkezburası merkez.Ya da amaaan,Nasreddin Hoca’nın dediği gibi ben nerdeysem orası merkez :D Merkezkaç,merkez tut. (valla contaları sıyırttın bana gece gece :D )

  @cahilperi Beğenirsen burdan bizimle paylaş,başkaları indirmekte tereddüt etmesin :D O yorum fotosu çok beğeniliyor harbiden garip bişey mi var o fotoda :D

 13. KacMeE Der ki:

  Herkes contaları sıyıtmadan bu merkezin neresi olduğunu öğrenmek gerek.Ben ve Bokemonlarım merkezi bulmak için elimizden geleni yapacağız.

 14. Merkez Burasi Der ki:

  o Link ölmüş maalesef bunu verelim: http://www.rapidshare.com/files/178952871/P.F.by.MBMC.rar.html

 15. Deli Profesör Der ki:

  Gönül ister ki her yeri linkle doldurayım fakat şu Müyap ski yüzünden, görüp de yakama yapışmasınlar diye albümlerin download linklerini çıkaracağım. Böhühüe :cry:

Anlat derdini Marko Paşaya