Out of Service

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Tahmin ettiğim kadarıyla bi müddet daha yokum. Burada yokum da, olmadığıma değecek, yazdıkça insanları güldürecek anı niteliğinde tatil maceraları yaşıyor, tatil mecralarına kapılıyor muyum? Hayır. Peki bilgisayar başına oturup şu gavur encüğü sıcağında bişeyler yazsam daha mı iyi olurdu? Sanmam, belki de beynin çok değişik çalıştığı bu safhada bestsellara girebilecek satırlar çıkardı. Lakin sürekli sürpriz yumurta çıkma ihtimali var hayatta zati, bekleyemem ki. O elliyle gitsin, ben yetişirim.

“Vay nasını” diyorum kendime bu aralar. Günübirlik yazan dağ gibi bebe eridi gitti. Sıcakların bu denli iştah kaçıracağını tahmin etmezdim. Hadi onu geçtim, artık yazdıklarımı bile beğenmez oldum. Uyku düzenini tutturamadım. Olduramadım, ettiremedim, falan da fıstık. Zıçan Adam‘ın fırtınadan önceki sessizliği kıvamındayım. Gözler “voink voink” diye dönüyor. Bi yandan da “Neredeyim ben adamı Tunç“la benzeşmeler ya da örtüşmeler yaşamaktayım. “Benzeşmeler ya da örtüşmeler” demek de ayrı bi tabirleştirim hareketiymiş. Rock & Roll’aRock and or roll” demek gibi sanki. Manyaklık aşamasına ulaşmadan bi önceki leveldayım sanırım. Kendini sorgulayıp duruyorsun ya, aha ondan. İnşallah bu kısımı zayiatsız atlatırım da Nietzsche gibi yarılmam ortadan. Esasında Diyojen gibi, bi varilin içinde bi lokma, bi hırka şeklinde yaşayacak kıvamda deliliğe de razıyım. Onu bunu bilmem de şu teknoloji çok yoruyo adamı be. Düşünüyorum bazen bi daktilo alıp, pipomu tüttürken yazacağımı çizeceğimi onunla halledeyim, sonra sokakta dağıtayım bildiri gibi. Bi de şişe camından gözlük takıp, geniş pota sakal yaptım mıydı tamamdır. Neyse ağalar, paşalar, ayrılmak isteyen ama söyleyemeyen karılar gibi oldu söylemim.

-Zamana ihtiyacım var Aleksandır.
-Dur daha sen taze gelinsin Şirella, eskiteyim hele bilhassa kabul etmezsen zorla müdahil olurum ona göre, evet yaparım bunu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

6 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. Buzcevheri Der ki:

  Kuşu kalkmaz kuşu kuşu kalkmaz.
  Canım kuşu kalkmaz.
  Kuşu kalkmaz… ^^

 2. Taylan Der ki:

  Hocam dinlen ezcük.. Sıcaklar insana beyin encüklemesi geçirtiyor zaten suyun içinden çıkarma kafayı…

 3. kubio Der ki:

  bu durumda ne kadar vantilatör yesende kesmez seni.Pastırma sıcağında uzanmışım kumsala tatildeyim.O kadar iyi geldiki çöl sıcağında bile olsam sevişebilirim.Doktorcum bazen böyle ara vermek lazımdır, iyi böyle iyi.

 4. Deli Profesör Der ki:

  @buzcevheri Ama hocam belden aşağı vuruyorsun olmaz ki :D

  @taylan Yaz bitene kadar uğraşamam zaten bu işlerle. Millet internete girmiyor, benim de yazasım yok zaten. İki taraf için de makul :D

  @kubio Ben de biraz denize girip, elimdeki bronzlaşma yağıyla bronzlaştım ama kafam hala kazan gibi. “Ne zaman bitecek tanrııım bu azap” diye şarkı söylüyorum :D

 5. Anonymous Der ki:

  bazen gazoz misali olur; kapak acıldıktan ve belli bir süre geçtikten sonra tad kaçar! gazoz bile kendine şaşar!

 6. Deli Profesör Der ki:

  Aman sevgili isimsiz, ben gazoz olmayayım da şarap olayım :D

Anlat derdini Marko Paşaya