Narsistlere Layık : Cool ASCII

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

-(Şehvet dolu bir sesle) Hamdiii.
-Efendim aşkım.
-Benim için özel bişeyler yapmanı istiyorum Hamdi,aşkımızı olağanlıktan çıkaracak bişeyler,ilişkimizi kurtaracak bişeyler.
-Böyle iyiydik be güzelim,ne sorun oldu ki?
-Hamdi sen ilk başlarda böyle değildin,eskiden benim için canını feda edeceğini söylerdin.Ama benim için hiç ilginç bişey yapmıyosuuuuun (dudak büzme numarası)
-Tamam be tamam,ne istiyosun? (“Allah’ın belası” der tabi içinden de)
-Notepad’i aç,içine Sadece Tuğçe yazarak benim resmimi oluştur,birebir bana benzesin.
-(“Ohaaaa?!” der içinden) Tabi canım.

Hamdi baba şanslı kerata,umarım burayı okuyodur.Ne yalan söyleyeyim,elle uğraşsa sittin sene yapamaz Hamdi onu.Hamdi ki,doğru dürüst eli klavye tutmaz bi adamdır.Yıllarca o eliyle el arabası yürütmekten (mecazi anlamda) başka bişey yapmamıştır ki.Gerçi tutsa ne farkeder?Bizim tutuyor da,yazı yazmak dışında bişey mi yapabiliyoruz sanki?Burda sürekli Tuğçe yazarak Tuğçe’nin resmini çizmekten bahsediyoruz.Abidin Dino’ya mutluluğun resmini çizdir daha kolay.

Böyle sarışın,daş gibin,güzel ama salak bi sevgiliye sahip manyak abilerimizden biri,”Ben çok çektim,bari bi hatuna verdirtecem diye başkaları uğraşmasın.” diyerek bu Cool ASCII dediğimiz programı yapmış.Program hakkında kısaca açıklama yapmak gerekirse,elimizdeki BMP formatlı fotoyu yüklüyoruz,akabinde program hemen bize istediğimiz kelimelerle yazılmış,yazıdan oluşan resmi Html şeklinde veriyor.Gerçekten programın oluşturduğu resimler,şaşırtıcı derecede güzel oluyor.Küçücük resmi koyuyorum,Allah sizi inandırsın resmi eşşek kadar,yüksek kaliteli yazıdan oluşmuş bir şekilde oluşturuyor.

Kendisine hayranlar,t-shirt’ünde “I F.ck Myself”,kazağında “Mod Pimp” yazanlar,aptal sarışınlarla güzel bir otel odasında,şömine başında,ayı postunda güzel saatler geçirmek isteyenler için muntazam bir program.Şu verdiğim linke tıklayarak,benim kendi 100×75 resmim üzerinde uyguladığım çalışmayı görebilirsiniz.

Cool ASCII 1.0 İndir

Yazı bittiğinde “iRonica – Anybody Out There” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

5 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. Hasan Tosun Der ki:

  usta ne güzel anlatmışsın programı be. gerçektende çok yararlı bi program. senin resimdn de anlaşılıyo. bu arada dişler çürük gibi çıkmış:))

 2. Deli Profesör Der ki:

  Yok hocam dişlerimi hergün İpana Aile Boyu’yla fırçalıyorum.Dişlerim kışı selamlayan naif bir kardelen kadar beyazdır :D

 3. hülya Der ki:

  ayy bende indirdim programı.babamın resmine uygulıyacam.çok seviyorum babamı,uzakta şuan…nebileyim aklımdan geçti işte.sevgiler…

 4. Taylanov Der ki:

  Hamdi Abi Hamdi Abi
  Nedir bu programın hali
  Kadın dedi diye köprüden atıcan kendini gayri
  Bİr tek adını beğendim cool ascii

  dipteyim.

 5. Zoydaktaki at sineği Der ki:

  aman teknoloji gözümü korkuttu yeminne ama iyi yanından bakarsam (eğer bardak doluysa) anneler babalar sevgililer doğumlar hedeler ve hödöler gününde en masrafsız hediye. Ve çok sevimli bir anlatım. kolay gelsin üstad.

Anlat derdini Marko Paşaya