Milli el kol hareketleri

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Gerek prehistorik devirdeki kıllı börtlü adamlar olsun,gerekse günümüzdeki kıllı börtlü adamlar olsun,her daim evrim geçirdiğimizden,değiştiğimizden bahsedilir.Görünüm olarak maymundan az biraz farklılaşmışız,bunun dışında başka ne fark var ki?Eskiden de hareketlerle anlaşılırdı,şimdi de.Hatta bu kullandığımız milli hareketler o kadar özel ki,zamanında da bu hareketlerin kullanıldığına şüphem yok.

Dilimizin zenginliği kadar vücut dili de zengin bir toplumuz Allah’a şükür.Elin Amerikalısı bi orta parmak sallar,artık o da çoluğun çocuğun eline sakız olmuş hareket.Küfür desen bi f.ck var bi de b.tch var.Ama bizde öyle mi efendim?Bir uydu anteni ve bir adet makatı birleştirerek bile güzel bir argo kullanırız.

Ama dilimizin zenginliğine rağmen kelimelerin bile kifayetsiz kaldığı zamanlar olur.İşte o an o mucizevi elleri çıkarırız,özel pozisyonuna getiririz ve karşı tarafa gereken mesajı aktarırız.Bu el hareketleri özellikle kültürsüz insanların kurtarıcısı olmakla birlikte,entellektüel kesim tarafından da çok sevilmektedir.Türk insanını birleştiren yegane olaydır bunlar.Bazı insanlar çocuklarını bu hareketlerden,kültürümüzün bu yegane parçalarından uzak tutmaya çalışır,ama bu hareketler kültürümüze kaynamıştır,çocuğunuzu ne kadar uzak tutarsanız tutun genimizde var bu hareketler.

Tabi bu hareketlerin her zaman kabul edildiğini de söyleyemeyiz,bazen bir kavganın çıkması için gerekli eşik enerjisini oluşturmaktadır.Anlayacağınız,kalem kılıçtan keskindir.Bir “nah” hareketi ise hepsinden keskindir.Size bugün milli el ve kol hareketlerimizi sınıflandırılmış bir şekilde sunmak istiyorum.kalemlerinizi kağıtlarınızı hazırlayın.Tariflerimizin hiçbiri zor değil,hepsi bardakla,kaşıkla :

1- Al al hareketi : Yumruğu havaya kaldırarak muhataba karşı birkaç kez dirsekten sallamak.Erkek cinsel organını sembolize ediyor.

2- Milli hareket : yumruk ve kolu öbür elin yumruğu içinden hızla çıkartmak.Yumruğu hızla çıkardıktan sonra baş parmağı işaret parmak ile orta parmak arasına sokarak eli bilekten sallamak şeklinde olanı erkek cinsel organının başı anlamında kullanılıyor.İkinci versiyon olarak bilinen türünde ise hareket yine aynı biçimde gerçekleştiriliyor ve sallama hareketi kol tutarak yapılıyor.Bu da cinsel organın bütününü sembolize ediyor.

3- Resim çekme hareketi : Baş parmağı işaret parmak ile orta parmak arasına sokarak hafifçe sallamak.Bu hareket klitoris sembolü olarak yapılıyor.

4- Oh oh hareketi : Yumrukları birbirine vurup oh çekmek.Daha çok nispet vermek için yapılan bir hareket.

5- Yumruklu oh hareketi : Yumruğa avuç vurup oh çekmek.Yumruk burada bir kıç sembolü oluyor.

6- Bu da sana yeter hareketi : Yumruğunu göbeğe koyup kalça kıvırmak.

7- Amerikan ç.kü : Orta parmağı dimdik uzatmak,öteki parmakları avuç içinde bükerek eli dıştan rakibe göstermek.parmak erkek cinsel organını sembolize ediyor.

8- Küçük ç.kün kardeşleri : Herhangi bir parmağı göstererek sallamak.Parmaklar erkek cinsel organını sembolize ediyor.

9- S.çıp sıvama hareketi : Bir eli öteki eli yumruk yapıp üzerinde sıvar gibi gezdirerek aniden üzerine vurmak.Yumruk burada k.ç sembolü oluyor.

10- Top hareketi : Baş parmak ile işaret parmağını birleştirerek halka haline getirmek.Bu sembol k.ç anlamına gelmekte.Eşcinsel ilişkiyi sembolize ediyor.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

14 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. kubio Der ki:

  Hahaha süper olmuş profesör :) yok mu 5 yıldız verelim yahu :D az gelir bu yazıya ama her neyse :) dediğin gibi nah hareketi en keskinidir.önce kurban seçilir, daha önceden hazırlamış olduğmuz sote yerdeki nah hareketine doğru kaş ve gözümüzle işaret yapılır, karşımızdaki kişi gördüğü zaman önce bir şok geçirir, tabi biz de kendimizi tutamaz ve amacına ulaşmış olarak kahkahayı patlatırız.

  hiç uğraşmayıp direkt olarak el ile “naahh” yapmak daha zahmetsiz olup anlaşılması da kolay olur. afiyet olsun der hemen uzaklaşırım
  imza: kuboş

 2. Baris Unver Der ki:

  Ben de bir şeyler eklemek isterim:

  - Milli hareket (bacak sürümü): Biraz esneklik gerektiren bir hareket. Bacak havaya kaldırılır, iki el havaya kalkan baldırı kavrar ve baldır sertçe sıvazlanır. Burada bacak, bacağı sembolize eder zira hareket yapılırken genellikle “Bacağım girsin!” cümlesi sarf edilir.
  (Kolla yapılanını başka ülkelerin filmlerinde de görmüştüm o yüzden ne kadar milli bilmiyorum, ama bacakla yapılanının ülkemize has olduğundan eminim. Kaldı ki kolla yapılandan daha da etkilidir.)

  - Şipşak resim çekme: Resim çekme hareketinin hız ve kalın bir bilek gerektiren şeklidir. Diğer elle gizlenen ve aşağı doğru tutulan resim çekme hareketini yapmakta olan el, aniden saklayan elden kurtulup kurbanın yüzüne doğrultulur. Saklayan elin, saklanan elin bileğinden aşağı kısma hızlıca vurup “Şlak!” sesini çıkarması, kurbanın yüzüne vurmayı betimler.

  Ovyeakamon hareketi: Bir şey kaldırırmış gibi yukarı doğru tutulan yumruklarla belin senkronize hareketinden oluşur. Bel ileri-geri hareket ettirilirken yumruklar aynı hızla geri-ileri hareket ettirilir. Neyi sembolize ettiği zaten açıktır.

 3. Erdal Der ki:

  Faydalı bilgiler var. Her hafta maça gidiyoruz. Faydalanalım.

 4. 3K Der ki:

  güzel konuya değinmişsiniz ama bunlar milli hareketlerimizden çok
  hayvan diyecem olmayacak en iyisi iki ayaklı kendini insan zanneden bi canlı türevinin hareketidir ki resimde de çok ünlü bir sporcuyu kullandığınız alanlarda vs de sıkca kullanılmaktadır

  ben şahsen bu hareketler karşısında pasif kalıyorum bu canlı türevini kendime muhatap alacak kadar küçülemem

 5. onurr Der ki:

  “Amerikan ç.kü : İşaret parmağını dimdik uzatmak,öteki parmakları avuç içinde bükerek…”

  Bu orta parmak olmasın?

  Yazıda faydalı bilgilerle dolu hani. :D

 6. Deli Profesör Der ki:

  Vallaha doğru azizim düzeltiyorum :D

 7. recephilmi Der ki:

  Valla abicim merak ettim şimdi sen her hangi bir mizah dergisinde yazıyo musun?

 8. otopsiraporu Der ki:

  bir de s2mde değilsin hareketi vardır. Başparmak ve işaret parmakları birleştirilir. El pantolon fermuarına doğru yöneltilir ve işaret parmağıyla hafiften fermuara vurulur bu eylemi gerçekleştirirken tın tın diyerek güzel bir efekt verebilirsiniz… :) üstad yazı süper olmuş.

 9. kacmee Der ki:

  Çok faydalı bir yazı herkesin okuyup öğrenmesi gerek:)

  S.çıp sıvama hareketini ilk defa duyuyorum.Resim çekme hareketi ve milli hareket favorilerim.Hergün üç öğün hareket iyi gelir.

 10. Deli Profesör Der ki:

  @recephilmi
  Yok hocam ya kendi çapımda takılıyorum öyle keşke bi mizah dergisinde yazabilecek kadar bilgili biri olsam :D

 11. recephilmi Der ki:

  Bilgiyle âlâkası yok. Sen bi başvur. Hatta otopsiraporuyla beraber bir dergi bile çıkarabilirsiniz. Önce blogla başlayın işe.

 12. Deli Profesör Der ki:

  Valla ilerde Vedat Özdemiroğlu’nu kıstırmayı düşünüyorum,ama biraz daha tecrübe kazanmak hocam bu işlerde bence.

 13. merve Der ki:

  el ve kol hareketleri sitesi süperrrrrrrrrrrrrrrr hele bi hareket harikaaa :wink: :wink: :lol:

 14. YARENUR Der ki:

  :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :| ÇOK GÜZELLLLLLLLLLLL

Anlat derdini Marko Paşaya