Hell Yeah, I’m Back !

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Hell Yeah I'm Back!İlham İrem, “Ayrılıkların da sonu var“, Bob Dylan “Ölüm Dünyanın sonu değil“, Barış Manço ise “Koy g.tüne rahvan gitsin” demiş. Kendimi hayatın kötücül güçlerine alıştırıp, kötüyü kötü, iyiyi olduğu gibi iyi kabul etme vurdum duymazlığımın zirve noktasıdır şarkıları referans noktası almak. İyi zamanlarda “She is a bitch alright, she is f*ckin bitch alright” isimli muntazam disko şarkısını kucak dansı eşliğinde söylemesi iyi oluyor olmasına da, ilk başlarda, 6-7 yaşında bir çocuk kafasında, bütün insanların iyi kalpli ve dürüst olduğunu sanırken, birileri iyi niyetinizi suistimal ettiğinde pek de mümkün değil sevgili okurlar. Breh breh breh, şöyle bi Azeri lehçesinde ürekten gelen “Sevgili okurlar” hitabını kullanmayalı epey olmuş.

Böyle uzun bir melankoli halinden sonra geri dönünce aklıma magazin dünyasında bolca duyduğumuz “Düşmanlarımı üzmek için döndüm” sözü geldi aklıma. Denyoluğun dik alası. Kimse kimsenin umrunda değil, yani şu anlamda değil; beni mesela severek okuyan okurlar benim döndüğümü görünce sevinir de, beni sevmeyenin zaten daşhağında değil. Böyle triplere giren adamlar da çok görüyorum hani. Kimle yarışıyorsun a tavuk suyuna çorba yaptığım? Oturup paşa paşa burada hayatını mı anlatırsın, takıntılarını mı anlatırsın, bunlar seni tatmin etmek içindir. Yok şu huzursuz olsun, bunun k.çından terler aksın mantığıyla, bir “Cümle alem görsün” kafasında iş yaparsan olacağın şey daşak oğlanından ötesi değildir.

Resmi olarak bırakma yazısını 1 ay önce yazmış olsam da, esasında kafa 2-3 ay öncelerinden gidikliğe meyilliydi. İnsanoğlu böyle lan sevgili okur. Rahat, sağlıklı, huzurlu bi yaşam batıyor. Öyle bi türün son varlıklarıyız ki, başkalarının dertlerini görünce “Niye benim derdim yok” diyeceğiz neredeyse. Acının özentiliği mi olur lan? Derbederlik moda olmuş yemin ederim. Dün Acun’un programa baktım da biraz, 50 cent geldi ya hani, abi o nası bi tiptir ya? Herifi al polise götür, sorgusuz sualsiz 20 yıl hapis yatırırlar tipsizlikten. Ekrana 5 saniyeden fazla bakamadım, kadere lanet ettim, Adriana Lima yerine bu balta sapını gördüğüm için. Böyle bi tipin olduktan sonra dünya malın olsa ne yazar, kaç yazar? Yani böyle bi tiple dünya kadar malın olacağına fındık kadar damın olsun daha iyi. Heh, acının özentiliği diyordum. Bu rap müzik, blues gibi acının bi yanında tutmuş, ezilenleri, yani zencileri ayağa kaldırmış bi müzik ya, ulan resmen bu herifi dinleyen seyirci kitlesine şöyle bi baktım, hani kimse yanlış anlamasın, yani nerede keko tip var, herifler şapkayı takıp, yan çevirmiş. Ayran tahteravalli ilişkisini siz kurun. Tahteravalli. Bu da ne garip bi isimmiş yahu. İtalyan konsolos ismi gibi bişey lan. İnsan için İtalyan konsolosunun üstüne binip aşağı yukarı sallanır mı? Çocuklarımızı niye sallandırtıyorsunuz böyle bişeyde?

1 ay yazmayınca resmen dilim şişmiş, zihnimin dili şişmiş tabi. Artık argo, fikir, zikir ne varsa saydırıyorum, bi dahakisinde biraz daha durulurum gibime geliyor. Zaten şu yazı yazmadığım süre boyunca, özellikle belli bi kaç kişinin beyninin etini yedim. Manyak adamım, her şeyi bişeye benzetmem lazım illa ki, kendi kendime benzettim mi olmuyor, eğlenceme birileri dahil olacak ya, akşamdan bi tutuyorum muhabbete, gece yatana kadar. Tabi orada konuşulan muhabbetler yine beynimin belli bölgesinde parça parça datalandığı için muhtemelen yazımın içinde esintilerini göreceksiniz. Siz farketmeseniz de konuştuğum kişiler “Aaa, biz bunu MSN’de konuşmuştuk” diyebilir, doğaldır. Madem komik, madem garip, 500 kişi duysun nedir yani?

Son bi kaç yazıda blog yazma konusunda kendimde rejenerasyon yaratmıştım. Onca senedir tuvalete elimde ya gazete ya dergiyle girerim. Güzel oluyor yani ortamın ambiyansı. Sığır gibi fayans saymaktan iyidir. Madem tuvalette her aktivite daha bi verimli oluyor, bazen tuvaletimi yaparken okuyayım, bazen de yazayım dedim. Yeni bi blog yazma ritüeli ürettim fikrimce. Yapan illa vardır ama kendini ifşa etmiyordur. O değil de üzerinize afiyet cırcır olmuşum bi yandan da sevgili okur. O konsantrasyon haline ulaşmak için şort don ne varsa indirdim, klozete oturdum aynen tuvalet modunda yazıyorum. Ama bu cırcırlık durumundan mütevellit, bağırsaklar hiç durmuyor. At, eşşek gibi patır patır s.çıyorum yani yazarken bi yandan. Yazı 15-20 dakika daha uzarsa, su kaybından gidebilirim, o derece. Dini vecibelerimiz yüzünden sağ ayakla girdiğim tuvalete (- “Bunca yıldır yanlış ayakla girmişsin beynamaz herif.” demiş Çilekli Süt, bkz. yorum-3), yine aynı vecibelerden ötürü su sokmuyorum yani. Evde o kadar oda var, yiyeceğini içeceğini git orda hallet kardeşim. Milletin s.çtığı, seviştiği yerde niye yemek yiyecem diye uğraşırsın? Ayrıca bu mevzuya karşı olduğum gibi mutfakta, yemek yediğimiz yerde de bu tür cinsel aktivitelerin olmasına karşıyım. Sapla samanı karıştırmayın.

Guns ‘N Roses, 15 yıldır çıktı, çıkacak diye milleti kabız ettiği albümü çıkarmış, piyasalara geri dönmüş de, ben niye bekleyeyim tenhalarda menhalarda? Şöyle albüme bakıyorum da gerçi, siz 15 yıl ne b.k yediniz sorusunu soruyorum kendi kendime. Hani bu Axl Rose zibidisinin numarası olsa arayıp ciddi ciddi konuşmam bile bu rezalet albümü gördükten sonra. Anca ahizeye üfletip daşhağımı serinletirim. Bi de sağınızda solunuzda Guns ‘N Roses=Axl Rose diyen denyolar varsa onların numarayı da verin, tek tek aynı diyaloğu kuracam. Her ne olursa olsun, 15 yıl düz duvara tırmanan millet hayvan gibi abandı albüme haliyle. Satış listelerinde 1 numaraya vurdu albüm. Resmen arabesk olmuş. Derbeder bir ergen gencin aşk isyanları gibi. Türkiye Amerika’nın 15 yıl gerisinden geldiği için bu dandik duygu sömürüleri Türkiye’de moda olabilir de, elin gavuruna nasıl yedirdiniz, vallaha hayret.

Siteyi görünüm olarak, neredeyse birebir aynı görüyor olsanız da, şu son 15 günde resmen hoşaf oldum. Ailenizin Kılıçdaroğlu’su Beyn‘in Twitter üzerinden bana WordPress’e geçiş konusunda hosting ve yardım olarak sınırsız teklifleri olduğunu söylemesiyle başladı yenilik. En son terkediş yazımda da Zümrüdüanka kuşu gibi küllerimden doğacam diye büyük söz etmiştim. Düşün artık, tükürdüğümü yalamamak için yenilenme yolları arıyordum. Çıkarır masaya vurur, yine de bi yenilik yaparım. Hani uyuşturucu işlerinde bi alıcı olur, bi de aracı olur ya, Barış, beni Doctus.org forumunun ve Doctus.net hostinginin sahibi Tansu Bey ile tanıştırdı. Tansu Bey demem Barış’a komik geliyor, fekat kendisine Tansu Abi desem bu sefer kendimi 7 yaşındaki, şeker-para dilenen bastıbacaklar gibi hissedecem. Tansu Bey sağolsun, blogumu ve stilimi beğenmiş, (Belki de, sevineyim diye öyle demiştir) Wordress’e geçebileceğimi ve hostunda yer vereceğini söyledi tabi. Açık büfe bulup da yiyip yemeyeceği her şeyi tabağına koyan ensesi kalın bi müşteri gibi hissettim o an. Blogger yasağı iştahımı kaçırdığından beri böyle bi olayı düşünürken fırsat ayağıma geldi. Tabi kafamda yığınla tereddüt vardı. Sonuçta ben WordPress olayından anlamıyorum. “Sen bavulunu, bohçanı topla da gel” dedi. Taze gelin gibi nazlandım.

Ben temamdan memnun olduğum için ilk olarak temayı yine eskisine benzetmeye çalışmakla uğraştık. Bilemediğim çok nokta oldu, hepsinde de Tansu Bey neredeyse 7/24 destek verdi. Temada bazen onun bilemediği noktalar oldu. Mesela yorum kısmında avatar olayını falan ayarlayamamıştık. Sağolsun orada da Alişko (Abi o kalıpla sana Alişko demeye dilim varmıyor) el attı. Tepeye random post olayını koymaya çalıştığımda temanın şaftı kayıyordu. Hemen Adanalı Hüseyin Mert babaya söyledim, ilk altıpaklarını alnımın çatına dayadı, sonra hallederiz yiğenim diyip çatır çutur kod yazdı. Bi de “En çakma wordpressçi yazar bu kodu” diyerekten havasını bastı, ama sözde ironi olmalı diye düşünüyorum (Öyle mi abi?) Barış da Viyana cemaat evlerine içkiyi sokan yasa tasarısıyla uğraşırken, bir yandan da elden geldiğince destek olmaya çalıştı. Şimdilik yaban ellerde diye pek rahatsız etmedim, ama gelince sabrını bayağı ölçecem bu site olayında. Yalnız Tansu Bey ne adammış arkadaş. Sinirlerini aldırmış gibi, çelik de değil, platinden sinirler. Hem hostingi beleşe alıyorum, hemi de adama öyle ekstrem sorular soruyorum ki, bi kere bile “Bi s.ktir git arkadaş, işim gücüm var kuruyorsan kur, yapamıyorsan defol” demedi. Bilgisayar konusunda 2-3 gıdım bilgisi olan bazı lavukları bilirsiniz, hemen artizlik yapmaya, yağ yakmaya başlar. Vallahi temasından, hostuna, yazı ayarından, permalink ayarına kadar günlerce yardım etti bana.

Hayatımda pek garip şey olmaz. Sıradan şeyleri yaşarım. Ama sıradan şeyleri yaşarken de bu şekilde aşırılık zirvede oluyor. Yani böyle bi hosting sahibini yerkürede günlerce arasam bulamazmışım. Kendi başıma yapsam 2050′de bitirebileceğim şeyleri 15-20 günde hallettik. Bazen bu düzenleme işleri sırasında antin kuntin isteklerimden dolayı aynı antin kuntinlikte sorunlar çıktı ki, sırf bu sorunlar yüzünden sonsuza kadar siteyi açmaya çalışacakmışım gibi hissettim. Bi yandan bu bilgisayar olaylarını öğrenmek istemiyorum açıkcası. İnsanın sosyal hayatından çok şey alıp götürüyor. En verimli çağımda, gezip tozacağım yıllarda, ne işim var kardeşim php mhp ile? Ama blog yazmanın lezzeti apayrı bişey, Allah için. Çoğu insana değişmiyorum diyorum, bakın ne kadar mühim benim için oradan anlayın. Fekat 3-4 yılı Pazar günleri Bizimkiler ve Parlement Sinema kulübüyle y.rak gibi geçen bi insan olarak, yeterin gayrı, gezecem tozacam diyorum.

Kafamın bozuk olduğu anlarda gezdim tozdum, lıkır lıkır içki içtim de toparladım. Gerçeklerin perdesini aralayan parnak gibi aynı lan. İçiyorsun, her şey daha bi somutlaşıyor, daha bi gerçekçi hal alıyor. Duygularını, insanların ruhlarındakini daha gerçekçi hissediyorsun. İşte bunu hissettiğin zaman da iyiyi ve kötüyü olduğu gibi kabul ettiğin için ayna gibi oluyorsun şerefsizim. Bu sefer kusacak dozaja çıkarmadım ama içtiğin zaman yer yer kusacan arkadaş, çekinmeyecen. Deliroloji dininin inancına göre içtikçe kustuğunda, bi yandan da ruhundaki kötülükleri kusarsın yere. Onun bi de üstüne işedin mi, o bi daha geri gelmez. Kötü alışkanlık simsarı gibi görmeyin beni. Zati öyle görüyor olsanız, bu siteyi ilk açtığınızda bırakır giderdiniz. Sadece abuk sabuk konuşan bi manyak olarak düşünün.

En başta Tansu Günay olmak üzere, siteyi eski ruhunu kaybetmeden yeniden inşa etme aşamamda emeği geçen Barış Ünver, Hüseyin Mert ve Ali Bahşişoğlu‘na çok teşekkür ederim. Bana yazmam için bi amacım olduğunu göstertip siteyi daha da panik halinde bitirmemi sağlayan siz okurlara da çok teşekkür ederim. Ayrıca “Siteyi düzenlemem lazım bugün, okula gelemeyecem, raporu da vermemiz gerekiyordu ama hiç kimseye verdirtmesen de yarın hep birlikte versek, mağdur olmasam” dediğimde gemileri yakıp kendi raporunu vermeyen ve üstüne üstlük başkalarının raporunu vermesini engelleyen Gizem Öztürk‘ü de boğazından ısırırım. İçimdeki gariban Bilo’yu öldürdünüz. Ahanda Namıssız Bilo.

Yazı bittiğinde “Galactic Cowboys – The Record Ends” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

26 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. hakduran Der ki:

  Kendin gibi insanları bulmuşsun işte neden bu kadar şaşırıyorsun ki? Benim senin için sarfedeceğim cümleleri sen zaten başkaları için kullanmışsın. Aynılarını kendine de al :) :)

  Hayırlı olsun bakalım:)

 2. Burcu Sezer Der ki:

  Çok uzun yazıyorsun hocam yaaa… günlere bölerek okumak gerekiyor.. Her gün bir paragraf olsa böyle merak etsek yarın devamında ne olcak diye sabahı zor etsek falan :)
  Ha ha ha yarım dakikadır “yorum gönder” butonu arıyorum reklam panosu gibi butonu görmediğim için de utandım kendimden.

 3. çilekli süt Der ki:

  WP’e geçtin sonunda demek hadi hayırlı uğurlu olsun :cool:

  Not: WC’e sol ayakla girilir :mad:

 4. Baris Unver Der ki:

  Aramıza hoşgeldin Ali. Bundan sonra her hafta ayin var yalnız, cumartesi öğleden sonraları kuşburnu çayı içip üçer karınca kurban ettiğimiz acayip, masonik ritüellerimiz var.

  Bu arada Burcu, senin dediklerinin tıpatıp aynısını yazıyı okurken eşzamanlı olarak Ali’ye diyordum MSN’den :) .

 5. Taylan Der ki:

  Tepe tepe kullan yeni altyapını,temanı,hostunu,postunu bla.. :grin:

 6. Efe Der ki:

  haydi hayırlı ali profesör ben hatırlıyordum nası bir acı cektiğini bu peryotlar içinde :mrgreen:

 7. buzcevheri Der ki:

  Haydiş hayırlı olsun. Yalnız bira bu kapağın altındadır nerede? :)

 8. bloggErdal Der ki:

  waay bee!.. her yazını okumaya başladığım gibi başladım heyecanla. aynı heyecanı yaşadım takii wordpresse geçtiğini anlattığın yerde durdum üzüldüm bee. bloggerdan ayrıldın demek :sad: . bize bunu da mı yapacaktın :!:
  neyse hayıırlı uğurlu olsun. abi mümkün olduğu kadar uzun yaz. ben bir solukda okuyorum şahsen :cool: beyn hakkında kullandığın cümleye bayıldım :smile: artık bloggerdaki bloglara uğramazsın sen :oops:

 9. Burcu SezeR Der ki:

  Ben şu son yorumlardaki dudak, dil, diş ve yine dudak 4 lüsüne hayranım blogger olmuş wp olmuş hepsi insanlar için =)

  Onlar aynı kişinin dudakları mı?

  :twisted: Gülen şeytan
  :evil: Kızmış şeytan
  :mad: zıçan adam
  :sad: Ih! kabız olmuş üzülmüş adam…
  Bu site beni çok güldürüyor… :lol: bayılıyorum…

  Not:Bir ara gelip hususi yazıyı okuyacağım söz..

 10. MaFiAMaX Der ki:

  Senin yazıların tıpkı Alaska’dan Japonya’ya Dünya’nın dönüş yönünde gitmek gibi bir şey. Mübarek 100 km. yi 10000km. yapıyorsun. Sonunda anlatacağını anlatıyorsun ve bu yazıyı adama okutturuyorsun ya helal olsun sana.

  Yukarıdaki benzetmeyi de yaptım ya kendimle de gurur duyuyorum.

  Diğer yorum yapan arkadaşlar smiley kotasını doldurduğu için bana bir şey kalmamış.

 11. Merkez Burasi Der ki:

  Zoru kolaya çevirmişsin ve blooger i terk ederek dogru bir seçim yapmıssın bence! Biraz cesaret biraz da eklenti-kod-bilgi olsa da keşke herkes geçse!

 12. Pitekantropus Der ki:

  Bakım modu eklentisini gördüğümde dedim sonunda yani geçti WP’ye.Ama bu sefer ben blogger dan bir kişisel site açtım kendime. :roll:
  Taz yazılarını özlemiştik.Wordpres kolaydır sevimlidir candır.Sevdirecek kendini. :smile:

 13. Pitekantropus Der ki:

  Bu arada taz yazılarını özlemiştik yazmışım.Taze olacak o.Yoksa benim looney tunes ile alakam yoktur yani.Senin de pek yok zannımca. :razz:

 14. fasulye Der ki:

  Hoşgelmişsen sevgili yazar :)

 15. HMERT Der ki:

  Gözümsün, iyi manada yani. Depe depe kullan, güncellemeyi hiç kaçırma, spamın bol olsun. Bir de yorumlardaki ingilizce ifadeyi düzelt. ne öyle “at” :?:

 16. Deli Profesör Der ki:

  1 yıldır durmadan bişeyleri yorumlayıp, birileriyle geyik çeviriyor olsam da, yeni bi platorma geçmenin verdiği heyecan yeni bi başlangıç tadı yarattı. İnşallah yazılarla, yorumlarla hep bi arada oluruz :wink:

  @Hakduran Seni tebrik ediyorum Hazal’cığım. Bakım modundayken 5 saatte bir refresh yapın dememe rağmen, yememiş, içmemiş ve geri dönüş yollarımı gözlemişsin. Siteyi açtığımda ummadığım çabuklukta yanıt geldi senden. Tepkime sürenin 0.0000034 ms olduğunu düşünüyorum. Reflekslerin sayesinde her konuda ilk olacaksın inşallah. Özellikle deklanşör refleksi :grin:

  @Burcu Sezer Aslında dediğin olur. Olmayacak şey değil yani, her şeyin bi oluru var. Blogculuğumun başlangıç yıllarında (Gören de bu işte unumu eleyip ipe astım sanacak) buna nazaran daha kısa yazarken, sonradan yaşanan ufak değişimlerle olay biraz daha farklı bi tarza büründü. Oturur yine bu şekilde manyak gibi yazarım, ama 3 parçaya bölerim mesela, gün gün “Arkası yarın” formatında yayınlarım. Okuyucular sindirme zorluğu çekmez. Ama yazıları bölüp vermek beni rahatsız eder mi orasını bilmiyorum, denemek lazım :roll:
  Buton konusunda bir “Shame on you” da benden sana geliyor :D

  @Çilekli Süt Şuna bak, ahkama gelince ilahiyat profesürü kesiliyorum da, tuvalete hangi ayakla girildiğini bilmiyorum. Ama ne bileyim islamın tarafı sağ olarak çınlamış kulağımda hep. Halbuki çokça söylenen bişeydir ama islam bu işte, sağ sarmısak, sol soğandan öte bişey. belki bi gün ben de hidayete ererim :smile: Uyarını yazıya ekledim bu arada :wink:

  @Barış Ünver Beni kuşburnu türü şeyler pek sarmıyo be. Bu gereklilikleri yerine getirememem benim bu camiadan tekme tokat kovalanmama sebebiyet verir mi ki? Sıcak çikolata içip, karıncaların karnını yarıp, içini çikolata partikülleri doldur dersen yaparım onu ama :grin:
  Ben de Burcu Sezer yeni bi ayaklanma mı çıkardı zaar diyerekten kıllandıydım bu talepten :razz:

  @Taylan Eyvallah kıvırcık hocam. Bu arada yorum butonuna şu garip tipleri çizerken sağdaki tipi Cevval Portakal’a benzettim. Görseydi gözleri dolar, hüngür hüngür ağlardı :mrgreen:

  @Efe Gıvrandım yavrıııım, gıvrandıııım guzuuum. Dönendim de durdum, neyse ki sancılı süreç bitti :grin:

  @Buzcevheri O kapağın altına sürükle bırak, ya da farklı türden methodlar uygulayarak ulaşılabiliyor. Fakat hocam sen ulaşana kadar onu da dikebilirim :razz:

  @Bloggerdal Olur mu hocam ya Blogger candır. Asıl yetenekler her zaman Blogger’da bulunur. Hep daha bi samimi havası var. Ama olay daha çok kitleye ulaşmak ya da daha çok esneklik olunca olmuyor. Benim okuduğum blogların yüzde 70′i Blogger’da barınıyor zaten. WordPress Ku Klux Klan gibi Blogger düşmanı bi yapılanma değil ki ben sizleri bırakayım :grin: Hah işte bu şekilde uzun yazmaya teşvik eden okurlar lazım. Gittiği yere kadar kökleriz kelimeleri üstad :grin:

  @Burcu Sezer Bu bi ara gelip okuyacağım sözü de bana yeni bi okur kitlesini habercisi gibi geldi, “Taahhütlü okur” :mrgreen:

  @Mafiamax Abi hep diyorum, aslında anlattıklarım hiç enteresan şeyler değil, çoğu adamın yaşadığı şeyler. Ama dediğin gibi olayı bi şekilde bi yerinden ballandırabildiğin zaman güzel bi okunurluk kazanabiliyor. Sinema mevzusu da öyle aslında. Çağın Irmak’ın senaryoları yıllarca aynı şeyi işleyen Yeşilçam’dan farklı değil. Ama apayrı bi anlatım dili kamera arkasında ve izlediğimizde çok farklı şeyler izlediğimiz duygusunu uyandırıyor. Anlatılacak şeyler bitmiş olabilir, ama anlatım dili sınırsız :grin: Ama smileyde kota var :mrgreen:

  @Merkez Burası Yakın zamanda birkaç yasaklanma olayı daha olacağını düşünüyorum, umarım yanlış düşünüyorumdur. Çünkü bu tür olaylar yüzünden pek çok yetenekli blogcu yazmaktan vazgeçebiliyor. Kod bilgisi ya da imkanı olmadığı için de bu tür yenilikler yapamıyor. Ne mutlu ki işinin ehli kişilere denk geldim ben.

  @Pitekantropus WordPress bende sanki yıllardır tanıdığım eski bi dostummuş izlenimi uyandırdı. İçindeki kocaman dünyasına rağmen son derece kolay bir kullanım yapısına sahip. Şimdiden çoğu işlevine alıştım. Böyle muntazam bi sistemin üzerinde de başka bi blog sistemi olamaz sanırım. Taz’ın konuşmalarını hiç anlamadım ki hakkında bişeyler yazabileyim :grin: (röarghabadölöougha gibi bişeyler diyor ama)

  @Fasulye Hoşbulmuşak cigerim sevgili fasulye :twisted:

  @Hmert Mümkünse wp bi müddet hiç bi haltı güncellemesin. Güncellenme güzel olmasına güzel de, şunun tadını bi rahat rahat sağına soluna dokunmadan çıkarayım artık, bi adaptasyon sağlayayım :grin: Yorum kısmı da düzeltildi. Valla farketmemiştim orayı. Daha kim bilir düzelecek nereler var zamanla çıkar ortaya. Çok sağol üstad :grin:

 17. kabakmeltemi Der ki:

  Bırakma bizi böyle delisiz, profesörsüz garip garip… :)

 18. Burak Özdemir Der ki:

  Hayırlı uğurlu olsun hacım. :wink: Bu arada MaFiAMaX ‘a katılmadan edemeyeceğim. Yazıya ilk başladığımda ne oluyoruz dedim sonradan sonraya anlaşıldı mevzu. (:

 19. Tembel Tösun Der ki:

  Oh be abi sonunda geçtin WordPress’e. WordPress gibisi var mı ya? İnsan kaybedince anlıyor, bloggerda sürününce.

 20. Ayşan Der ki:

  tekrar hoşgeldin yiğidim :P yine formda başlanmış bir yazı.. başarılar :O

 21. Jumbacho Der ki:

  Hayırlı uğurlu olsun syn. Prof :lol:
  Bi an artık yazmayacakmış düşüncesine kapılmıstım WordPress olmasa göremicektik sanırım seni :???:
  Buranın ifadeleri güzelmiş i like it :cool: :lol:

 22. Deli Profesör Der ki:

  @Kabakmeltemi Ne sen beni unuuut, ne dee ben senii :grin:

  @Burak Özdemir Yazıya başladığımda aynı şeyi yazan kişi olarak ben bile hissettim, ama sonra kendime hak verdim ne yaptığımı anlayınca :grin:

  @Tembel Tösun O kadar kötü değil be Blogger :???: Ha, 2 gün sonra yasaklanır, işte o zaman sürünürsün :grin:

  @Ayşan Acaba Ronaldo’nun futboldan uzaklaşınca g.t göbek bağlaması gibi benim de parmaklar yağ bağlamış mıdır diyordum ama bağlamamış anladığım kadarıyla :mrgreen:

  @Jumbacho Beni WordPress-Doctus ortaklığı kurtardı. Yoksa dediğin gibi gidiciydim :grin:

 23. ekubio Der ki:

  Yorum numaramı bekliyordum kısmet değilmiş gelmedi. Öncelikle bu blogda uzun yazı polemiğine kimse ile girmem. Bünyeden bünyeye fark var. Sonra işte blogda kullandığın görsellerin çerçeve dandikliğinden başka gözüme pek bişiy çarpmadı. Gayet hoş ve güzel.Hayırlı uğurlu olsun :smile: ve bundan sonra bloglarını okumak için daha geniş zaman ayırıcam. Valla baba adamsın nitekim çok taktir edip seviyorum seni kendi düşüncelerinle var olman çok güzel çok pis saygı duyuyorum. Böyle munçuunu yiyesim geliyor :roll: Sticker için de teşekkür ettim ve gittim.

  Bye :idea:

 24. Deli Profesör Der ki:

  Yazı polemiği olayına benim yüreğim zaten dayanmıyor abi. Hadi başkasının blogda bi nebze de, kendi blogumda hiç girmem. Vallaha sinirlerim yıpranıyor öyle durumlarda :grin: Anuna gorun der, yoruma kapatırım o yazıyı, ya da o kişiyi engellerim :D
  Hehhe, tek sorunum bu olsun, çerçeve dandikliği :D Css kodlarına girip hallettim onu. Cidden son iki posttaki görseller kazma gibi duruyordu, şimdi daha bi şugar, daha bi albenili oldu :D
  Sticker için asıl ben özür dilerim hacım, çok geciktirdim vallaha. Neyse ikimiz de mutlu sona ulaştık ya, daha ne olsun :cool:

 25. Nora Der ki:

  ÖÖÖF yeter be dicem, dicem bi kolumu kaldırıp da diyemedim, gerçi memesende konuştuyduk ama buraya yazı yazmanın tadı bi başka :lol:

  Yeni sımaylilerin bilem harika, hepsiynen evlenmeye karar verdim, toplu nikah kıyalım.

  Hoş geldin yeğenim!

 26. Alisko Der ki:

  haha hayranınızım prof bey. :)

Anlat derdini Marko Paşaya