Geçici E-mail Adresleri

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Türkiye’yi bilirsiniz.Her yerinde bozuk bi yapılaşma var.Binalar belli bi düzen içinde dizilmiyor,yollar deseniz köy yolu bile şehir yollarından daha iyidir Türkiye’nin.Bunun en önemli sebeplerinden biri de hızlı ve düzensiz büyümeden kaynaklanıyor.Acan Simit’in de dediği gibi biz insan nesli virüs gibiyiz.
İnternet de aynı böyle rezil bir yapıda gelişiyor ve iş öylesine çığrından çıktı ki artık önüne geçilecek gibi değil.Üst mevkilerdeki bazı acizler,bazı siteleri sadece Türk halkına kapatarak bu siteleri temizlediğini sanıyorlar ama bu yaptıkları işlem insanları o sitelere girmek için daha çakal yapıyor sadece.
Spam maillerden hepinize illet gelmiştir.Arama motorunda aradığınız konuya tam ulaşırsınız,”Linki görmek için üye olunuz.” diye bir yazı çıkar karşınıza.E böyle ne idüğü belirsiz sitelere mail adresinizi verince de E-posta kutunuz Gmail bile olsa spamleri geçirebiliyor.
İşte bu konuya engel olabileceğiniz iki adet site adresi vereceğim size.Spambox.us size 30 dakika,1 Saat,12 Saat,1 Gün,1 Hafta,1 Ay,6 Ay,1 Yıl gibi geçici bir süre seçtikten sonra belirttiğiniz adrese maillerinizi yönlendirecek kG3MsYCMV6DtKYio@spambox.us benzeri bi e-mail adresi veriyor ve böylece saçma sapan sitelere sizin mail kutunuzu spamlerle doldurması için fırsat vermemiş oluyorsunuz.Aynı şekilde Türkiye’de buna benzer bir site açıldı.O da www.dandikmail.com .Bu adres de aynı mantıkla çalışıyor ama eksi yanlarından biri sadece 15 dakikalık geçici adres veriyor olması.
Bir de diğer düşüneceğimiz nokta şudur : Her ne kadar bu siteler güvenlik amaçlı böyle birşeyi yaptıklarını söyleseler de salakça forum maillerini almak haricinde kesinlikle banka mailleri,önemli şifreleriniz gibi mailleri bu adresler aracılığıyla yönlendirmeyin.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

4 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. Anonymous Der ki:

  İYİ

 2. Deli Profesör Der ki:

  Ne kadar iyi? Ellerinle göstersene :D

 3. cemre12 Der ki:

  meraba

 4. nermin Der ki:

  salamlar.Sizden cox xaiw bizim mektbi tebir edesiz.Etrafdaki mektebler remont olunub amma bizim mekteb sokulur.157tam orta mekteb Famil Iskenderov adina.Tewekkurler.Hormetle 9,,e”nin sagirdi.Nermin.

Anlat derdini Marko Paşaya