Çakma Mallar ve Kemeraltı Faciası

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bizim dükkanda hergün blogumu yazıyodum ne güzel.Bugün eve de ADSL bağlanacaktı,bağlanırken başında durayım dedim,hem de evde mis gibi Laptopla yazarım bi yandan da d.şhak kebabı yaparım dedim.Yetkili kurulumu yaptı,ama aktif olmamış.Ya kardeşim ne şansım var benim ya.Bütün hayallerim her seferinde böyle suya mı düşmek zorunda?Angut gibi belki aktif olur diye bi kaç saat beklesem de nafile,olmadı.Ben de geldim internet cafede boktan bi gürültü içinde bişeyler yazmaya çalışıyorum.
Ben şahsen ne elbise seçmeyi bilirim,ne de severim.Giyerken giymesi herkes gibi bana da güzel tabii.Cebimde biraz para vardı,Kemeraltı’na gideyim de bişeyler giyeyim dedim.Ama çocukluktan aklımda kaldığıyla buranın ne kadar boktan bi yer olduğunu unutmuşum.Herkes g.t g.te.G.tten başka hiçbişey göremiyorsunuz.Sağınız g.t,solunuz g.t.Bu resimdeki kemeraltının fotoğrafını ne zaman çekmişler bilmiyorum ama yalan.Böyle değil kemeraltı.Fotoğraf çekmek için objektifini tutsan,afedersiniz birinin g.tüne girer.
Neyse bi tane Colin’s mağazası gördüm orda,attım kendimi.Pek de ilginç bişeyler yoktu.Timsah Sweatshirtleri falan vardı ama onlar da hem kaliteli değil,hem de pahalı.İki kuruşluk elbisenin üstüne Timsah bastık diye anasının nikahına satıyolar.Kapıdan tam çıktım çıkmadım adamın biri geldi.”Bizim malları da görmek ister misiniz?” dedi.Adamlara mırın kırın ediyosun ama yok adam götürecek.Gittik peşine takıldık,kuytuda bi yere götürdü.Valla her gittiğim yerde şu işin elbise değiştirme kısımları ciğerimi yakıyor.Şapır şapır ter akıyor sinirden.Şunları denemeden alsak da olmuyo anasını satayım.Sırf bu yüzden beğenmediğim elbiseleri bile alıp şu elbise faslından kurtulmak istiyorum.
Ordan çıkıyorum bu sefer başkası sürüklüyor,başka yere götürüyor.Nerden geldik,nereye gidiyoruz belli değil.Allah’tan götürdükleri yerlerde daha az insanlar oluyor.Sonra bunun gibi bi kaç tekrar daha yaşayarak nihayet bişeyler alabiliyorum.Bu Kemeraltı çakma marka olayını da baya geliştirmiş.En çok Levis çakmaları var.Gerçeğine birebir benzetir olmuş artık adamlar.Levis’e bi şikayet etsen bu malları Kemeraltı’nı yakmadan bu çakma malları temizleyemez o derece.
Neyse efenim bi de ayağımıza bi ayakkabı uyduralım dedik.Her girdiğimiz ayakkabıcı farklı bi ayakkabı teknolojisi söylüyor.Ayakkabı almayalı bayağı gelişmiş bu olaylar :)
-Abi bu ne kadar?
-Fiyatı cart YTL ama bunda Water Tight teknolojisi var.
-Hımmm.Bi de şuna bakayım.
-O da curt YTL ama süperdir.
-Kışın sıcak tutar mı?
-Ohooo sen ne diyosun Thermo taban olum o.
Netekim bu afili lafların etkisiyle “Thermo Taban” ayakkabımı aldım ama giydiğim bi ay boyunca hiç bi Thermo tabanlığını görmedim.Ayağım eskiden olduğu gibi dondu.Satan adam leş gibi sarhoştu zaten,o adam o kafayla cıbıl cıbıl da yürüse üşümez.Kafa güzel olunca teknoloji uydurma yeteneği de gelişiyo anlaşılan :)
Kısacası : Adamın içinden Kemeraltını alabilirsin.Hem de kolayca.Ama Kemeraltı’nın içinden adamı alamazsın.Bi girdin mi ya iki kadının g.tünün arasına sıkışıp ölürsün.Ya da seni kendi dükkanına götürmeye çalışan satıcıların ısrarlarıyla ordan oraya sürüklenirsin.1. seçenek daha acısız galiba.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

5 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. __ChinChin__ Der ki:

  valla aynen katılıyorum.kemeraltı bozdu iyice,fordcuları belediye otobüslerinde bilirdim sadece,o acıdan da ortam bozulmuş.kemeraltı ölüyo diolar,cidden doğru ama böyle giderse ölsün ztn.bi kere bunların müşteri her zaman haklıdır ı anlaması lazım.en güzeli forum a gidicen ordan yapcan alışverişini..Şimdi orası pahalı diye düşünenler olabilir,ama indirim zamanı hiç can yakmıyo emin olun..

 2. TurkGenclink Der ki:

  ne işin var kemeraltında
  gecesi deliylemi ilişkiye girdin
  ugramayalı 4 sene oldu teğet geciyorum hata yapıp birdaha içeri gitme

 3. THE DOCTOR Der ki:

  Valla ne desen haklısın hocam.Hayatım 2 bölümden oluşmakta : Kemeraltından öncesi ve Kemeraltından sonrası

 4. mahnita Der ki:

  daha geçen hafta kemeraltındaydım. gayet de iyi vakit geçirdim. size ve yorumculara katılamayacağım. hiç de boktan değil tarihi dokuları olan, gayet keyifli bir mekan. daha kimse de beni ne taciz etti ne de kolumdan tutup mal satmaya çalıştı.

 5. vlkn Der ki:

  kemeraltından alışveriş yapılmaz gitcen alışveriş merkzine rahat rahat bakcan beğencen orjinal alcan hatta daha sonra sorun cıkarsa iade et kemer altında adam sattığı malı tanımıyo

Anlat derdini Marko Paşaya