Bir İğrençlik Abidesi : Pink Flamingos (1972)

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

İşte size şahsımdan büyük bi hizmet!Üzerimde yaratacağı psikolojik etkileri bile bile,sırf siz küçücük sabi sübyancıklara denek olayım da bir nesil daha zarar görmesin diye film tarihinin en iğrenç,en vurdumduymaz filmini izledim.Bundan daha iyi bir yılbaşı hediyesi olamazdı.
Sinemamızda pek çok yönetmen-oyuncu ikilisi olmuştur.Bunlardan en önemlileri herkesin bildiği gibi Martin Scorsese-Robert DeNiro veyahut Tim Burton-Johnny Depp’tir.Ama böyle bir ikili daha önce görmediniz.Akıllarından sadece iğrençlik geçen bu ikili, filmlerinde her türlü düşünceyi fütursuzca uygulamışlardır.Onların adları John Waters ve Divine.
John Waters iğrençliğe düşkün bi yönetmendir ve bu yüzdendir ki oyuncusuna kadar herşey yüzüne bakılamayacak kadar iğrençtir.Bu yüzden de her filminin başrolüne genelde 200 kiloluk dev yarma Divine’ı yerleştirir.Kendisi keşke dev yarma olmakla yetinse.Aynı zamanda bir travesti ve bu durum iğrençliğin dozunu bir kat daha arttırıyor.
Film adını Divine’ın karavanının önündeki flamingo heykellerinden alıyor.Anlattığı hikaye ise tiplerden beklendiği gibi iğrençlik.Kadınları kaçırıp onlara tecavüz edip hamile edip bebeklerini satan bir çiftin,Divine’dan iğrenç olduğunu sanmalarıyla başlıyor herşey.Ama maalesef yanlış kişiye çatmışlardır.
Film çoğu sahnesinde seyirciyi zorluyor.Bunlara örnek vermek gerekirse,Divine’ın oğlunun kız arkadaşını kümese getirip sevişirken araya tavukları da kıstırıp öldürmesi,Divine’ın oğluna oral seks yapması,bi adamın Divine’ın doğum gününde g.t deliği şovu yapması,Divine’a meydan okuyan adamın kaçırıp hamile bırakmak istediği kadına spermlerini şırıngayla aktarması,aynı adamın sokakta gördüğü kızlara sosis bağladığı ç.künü göstermesi ve daha bunun gibi bir yığın iğrençlik.Film zamanında sinemalarda yayınlanırken midesi bulanıp çıkmak zorunda kalanlar oluyormuş.
Zarar verilen tavuklarla ilgili John Waters şöyle söylüyor filmin sonunda : “Hayvanları koruma dermeği,bana her zaman der ki : “Bir film için nasıl tavuk öldürürsün?” Ben tavuk yiyorum.Ve tavuk benim tabağıma kalp krizinden dolayı ölerek gelmiyor.”
Aslında bu sözler insanı biraz düşündürmüyor değil ama biraz da alaycı geldi bana.
Pink Flamingos çok uç noktalarda geçen bir film.Bu filme “eh ya biraz sevdim” diyemezsiniz.İzlediğinizde bu filmi ya çok sevecek ve John Waters’ın bütün filmlerini izlemek isteyecek,ya da bu filmden komple nefret edeceksiniz.Eğer yemek yerken biri size “b.k” dediğinde bile iğreniyorsanız,sakın bu filmi izleme teşebbüsünde bulunmayın.Huzurlarınızdan ayrılırken sizi Divine’ın o meşhur sahnesiyle başbaşa bırakıyorum.

Uyarı : Aşağıda izleyeceğiniz sahnedeki herşey tamamiyle gerçektir!Filmi izleyip izlemeyeceğinize bu sahneden sonra karar verin.Unutmadan,bu sahne filmdeki en masum sahnedir.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

Altı üstü 1 tane yorum yapılmış bu güzide postaya

  1. HrnMcRae Der ki:

    şimdi filmi tavsiye edrm arkadaşlara. film çekmek isteyen herksn izlemesi gerekn filmlerdn biri. ali ye sevgiler site süper olmuş kasaba kardeşliği cok yaşa.

Anlat derdini Marko Paşaya