Bir Gittigidiyor Yarılganı* : Hasan Candan

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Not: Bu yazı Hasan Candan‘ın Gittigidiyor’da üye olduğu zamanlarda yazılmıştır. Sonraları, Hasan Candan isimli satıcı Gittigidiyor sitesi haricinde tek bir işlem yapmamasına karşın, yaşanan bir kaza sonrasında site tarafından sergilenen vefasızlık sebebiyle Gittigidiyor’dan kendi isteğiyle ayrılıp, www.alcamsatcam.com sitesine ortak olmuştur. Eğer kendisine ve ürünlerine ulaşamıyorsanız, yeni adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Eskiden de Ebay falan vardı ama Amerika’da özellikle etkiliydi.E-ticaret olarak çok güzel bir sistemdi ama gerek Amerika’da olması,gerekse kargonun aşırı tutması insanlarımızın e-ticarete güven sağlamalarını engelliyordu.Sonra Gittigidiyor diye bi site açıldı.İşte o site Türkiye’nin alışveriş anlayışını tamamiyle değiştirdi.Oyunlar,müzikler,Dvdler,koleksiyon paraları,saatleri ve aklımıza getiremeyeceğimiz bir yığın şey bu sitede satılmaya başladı.İşin güzel yanı hem internetten kımıldamadan istediğimizi alıyorduk,hem de daha ucuza geliyordu.Tabi koleksiyon ürünlerini ayrı bi kenara koymak lazım.Eğer bi köstekli saat açık arttırmasına girdiyseniz yandınız.Mübarek saat 1ytlden başlıyor,2000ytlden bitiyor.
Gittigidiyor aslında birçok insana yeni iş imkanları,düşüncelerini sergileme,satma imkanı sundu.Uyanık olanlar parseli kaptı,şimdi Gittigidiyor’dan düzenli olarak kazandıkları mangırlar var.Ama ne olursa olsun böyle bir siteden satış yapıp para kazanmak kolay değil.Kesinlikle müşteri memnuniyetini ön planda tutmanız lazım.Zira müşteriler ürünleri eline geçtikten sonra size puan veriyor ve hakkınızda yorum yazıyor.Eğer özensiz ve düzensiz bi satıcıysanız bi kaç satıştan sonra kimse sizden birşey almayacaktır.
500-2000 satış yapabilene “Vay anasını” derdim.Geçenlerde öyle bi satıcı gördüm ki,hayretten beynim tavana vurdu.hasan_candan diye bi satıcı vardı ve adamın 50000 küsür satışı vardı.Adam bi zamanlar aşırı derecede trend olan 1 ytl dükkanlarını,japon pazarlarını almış,Gittigidiyor’a adapte etmiş.Mağazasına bi girdim,neler satıyor diye bakayım dedim.bak bak bitmiyor.Bu adam nasıl uğraşıyor da nasıl koyuyor bu kadar ürünü hayret.Hadi koyması da kolay bi nebze.Günde ortalama 20-30 satış yapıyor.Bunların kargolarıyla sürekli nasıl uğraşıyor?İnsan olsaydı muhtemelen bi yerden sonra yarılırdı.Sanırım Hasan Candan’ın R2-D2 ile bi akrabalığı var.Gittigidiyor’da bi kullanıcıya en fazla 5 yıldız verilirken Hasan Candan’ın 6 yıldızı vardı.Gözlerimi ovuşturup tekrar saymıştım.Doğruydu.Hani robot bile olsa yarılır.Netekim Hasan Candan da hafiften hafiften yarılmaya başlamış.Yorumlardan gözüktüğü kadarıyla artık kimi zaman kargoları veremez,kimi zaman müşterileri memnun edemez olmuş.Müşteriler de bulmuş garibanı yükleniyorlar.Adam yarılmış,bilgisayar başından kalkamıyor.Biraz anlayışlı olmak lazım.Adamın çamaşır mandalından teleskoba kadar acayip geniş bi yelpazesi var.Bazılarınız “Amaaan napacam 2. kalite ürünleri” diyebilir.Ama mağazaya girdikten sonra öyle diyemiyorsunuz.Öyle ya da böyle bu adamın çıkardığı mükemmel işi takdir ediyorsunuz.Ve tabi ki sattığı ürünlerin arasında ilginizi çekecek şeyler çıkıyor ve satın alıyorsunuz.Zaten çoğu şey 3 lira 5 lira.Dandik bi ürün çıksa bile bütçenize dokunmaz.Kendisi de bu durumu “Gördüğünüz gibi mağazamızda 24 ayar altın satılmamaktadır” diyerek keskin bir hicivle mağazasında belirtiyor zaten.O yüzden bu mağazayı ve Hasan Candan’ın ruh halini incelemenizde fayda görüyorum.Burda Google’ın bile gıpta edeceği bir inovasyon yatıyor.

Yarılgan:Yarılmaya meyilli,oynatmaya az kalmış kimse
Yazı bittiğinde Alice Cooper’dan Teenage Frankenstein çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

20 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. GoogleBoy Der ki:

  konuyla alakalı değil ama . kusura bakmayın. şu mim olayı :)

  http://h-demirbas.blogspot.com/2008/02/mimsalabim-bana-gre-mimlemek.html

 2. recephilmi Der ki:

  Bi Gittigidiyor üyesi olarak bu adamı ben de çok gördüm. Adam o kadar ürün satmış ki artık milletin sorularından fln bıkmış. Zaten her ürününün sayfasında sıkça sorulan soruları oraya peşin peşin yazmış. Bi daha sormayın cevaplamam diyo bi de adam. :)

  Valla helal olsun ne diyeyim…

 3. Deli Profesör Der ki:

  Adam bi de sırf Gittigidiyor’dan da satmıyor.Hem Hemalhemsattan,hem de Sahibinden’den satıyor bi yandan da.Oralarda iyice boşvermiş artık.Devreler yanmış babanın Allah kolaylık vere :D Bu arada mim pasını kaptım tiz şut vurula :D

 4. Taylanov Der ki:

  Korkunç…

 5. Deli Profesör Der ki:

  Hasan Bey,değerli yorumunuzu bıraktığınız için teşekkür ederim.Bu yazıyı yazmamın sebebi,Gittigidiyor’da çıkardığınız işi gerçekten takdir etmemdir.Umarım yanlış bir cümle yazmamışımdır.

 6. Deli Profesör Der ki:

  Gerçekten de öyle Hasan Bey.Bizim de Mooblemarkt isimli bir dükkanımız var orda ve işimizi geliştirmemiz açısından çok faydalı oluyor.Gittigidiyor kesinlikle bu ülkenin ticaret sistemine yeni bir boyut getirdi.

 7. latif güney Der ki:

  sayın hasan candan 2evin aydınlatlmasını sağlayacak kapasitede sıfır veya 2.el su türbünü arıyorum.faaliyet alanınıza giriyorsa,ilgilenirseniz memnunolurum.

 8. George Washington Der ki:

  :evil: Gittigidiyior gibi yerde satis yapan bu gibi kurluslara bir de vergi dersi göstermek lazim. :!: Vergi hirsizlaridir bu gibi kurumlar. :evil:

 9. Deli Profesör Der ki:

  Sevgili Washington, dediğin gibi satılan herşeyin kayıt altında satılması gerekiyor fakat bu konuda suçlu olanın Gittigidiyor olduğunu düşünüyorum. Çünkü ipleri sıkı tutmuyor, denetimini yapmıyor, çünkü umrunda değil. Hasan Bey’in bu konudaki tutumunu bilmiyorum. Ama devletin üst kademelerindeki arkadaşların 1-2 ayda bir yepyeni zırhlı arabalara deliler gibi para harcayıp, lüks içinde gezdiklerini görünce “Yemişim vergisini” demeden de edemiyorum hani.

 10. MADA Der ki:

  Tarih olmuş an itibarıyla :

  ·Bu kullanıcının şu an için satışta ürünü yoktur.

  ibaresi karşılıyor sayfasına gireni !!!

 11. Deli Profesör Der ki:

  @Mada Kendisi Gittigidiyor’dan kişisel kararıyla ayrılmıştır. http://www.alcamsatcam.com platformundan yine ürünlerine ulaşabilirsiniz. Belirli sebeplerden dolayı sadece Gittigidiyor’dan göç etti.

 12. Metin ÇİMEN Der ki:

  Gitti ha.. Hakkını helal etsin..

 13. hotmen Der ki:

  hasan candan a nasıl ulaşabilirim 542 li bir hattı vardı iptal olmuş tam adresini yada ulaşabilceğim bir telefonu varmı bilen varsa haber verebilirseniz memnun olurum 0505 651 22 20

 14. ilknur gül Der ki:

  süperrrrrrrrrrrrr bir yazııııııııııııııı

 15. ilknur gül Der ki:

  hasn candan benim eski fen hocam slmlarımı iletiyorum hocamaaaaaaaaaaaaa =)=)=)

 16. ilknur gül Der ki:

  hasan candan benim eski fen öğretmenim slmlarımı iletiyorum geri dönün hocammmmmmmmmmmmmmmmmm =(=(=(

 17. Temel ÖZ Der ki:

  Hasan candanı anlata anlata bitirememişsiniz.Ama ben bu kardeşimizden bir yağmurluk ve birde elektronik ajanda alacaklıyım.Parasını ödediğim halde ürünü göndermedi.10 kalem malzeme istemiştim bu iki ürün koliden çıkmadı.Kendisi kargoyu aradı kargocu eksik çıktı demesine rağmen eksik ürünleri göndermedi.Kendisine defalarca yazmama rağmen 3 yıl oldu benim malzemeler gelecek .Siz çok iyi diyorsanız lütfen söyleyinde benim ürünleride göndersin.Hakkımı helal etmiyorum.

 18. Gerekli değil Der ki:

  Hasan Candan gittigidiyor sitesinden kendi isteğiyle ayrılmamıştır. Yalancının tekidir.
  Bu bilgileri de bizzat deliprofosöre ulaşarak ona yazdırdı. Hasan Candan siteden atılmıştır. Yalan dolan üzerinden ticaret yapmaktadır.

  Aslında gerçek ismi de Hasan Candan değildir. 3 adet takma isim kullanmaktadır.

  Sattığı tüm saçma defolu ürünleri istoçtan almaktadır.

 19. aman Der ki:

  ben de az kazığını yemedim kendisinin. sahtekarın tekidir. bozuk ürün gönderir, nerede görürseniz dikkat edin.

 20. Murat Yücel Der ki:

  Hasan_candan var dediler geldik. Ben de bu arkadaştan 70-80 ürün almışımdır. İhtiyacım olduğundan değil, bu fiyata bu ürün nasıl oluyor acaba diye almıştım. Şu an çevreme bakıyorum da hiçbiri kullanımda değil. En son geçen yaz hiç açmadığım lazerli kalemi elime aldım. Yazmadı şerefsiz. Lazeri geçtim de, yazsaydı iyiydi. 3 tane almışım. Almışım harbiden.

Anlat derdini Marko Paşaya