Beyin Güreşleri : Part I

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Sağ Lop : Merhaba abi.
Sol Lop :
Merhaba güzelim. Nedir sebeb-i ziyaretin acaba? Karmaşık bir integral sorusuna kafa yorduğum şu anda beni rahatsız ettiğine göre geçerli bi sebebin olmalı.

Sağ Lop :
Söyleşi yapıyorum abi. Biliyorsun bu tür yazınsal şeyler benim ilgi alanımdır. Aynı kafatası içinde yaşıyoruz, e röportaj yapacak bi sen, bi de cinselliği uyaran orta lop var. Ona gitmeyi pek selametli bulmadım. Zaten ne sorsam .m, s.k, ç.kten başka bişey demiyor. Hadi sen yine Cahit Arf gibi lopsun. Görmüş geçirmişliğin var hani. Tabi mecazi anlamda. Gerçek anlamda olanı ben romantikliğimle ayarlıyorum ama zevkini orta lop yaşıyor.

Sol Lop :
Amaaan, yemişim integrosunu, şöyle biraz dinlendireyim nöronları da. Yalnız bu sol lop sağ lop diye her satırda yazmak zayiat be güzelim. Bilirsin ben iki kuruşun hesabını yapan bi lobum. Buna kısaltma koyalım.

SL :
Abi iyi güzel diyorsun, onu ben de düşündüm. İkisinin kısaltmasını alınca yanda gördüğün gibi hangimiz sağ, hangimiz sol pek anlaşılmıyor.

SL :
Evet, haklısın da herşeyi de ben düşünemem ki, başka bişey tak o zaman.

Sağ :
Böyle nası abi iyi oldu mu?

Sol :
Ah be çatalkaram çingenem. Bizim hangi ülkedeki insanların beyni olduğumuzu unuttun mu? Bu bölünmeler, yönlerin mecazi kullanımları yüzünden kaç kişi kafasına, dolayısıyla bizim bulunduğumuz mekana zopa yedi. Daha geçen bizim eleman işçi bayramı kutlamalarına katıldı, onun yüzünden epey bi hasar gördüm zaten. Acımadılar vurdular, .pneler. Keşke Celalettin Cerrah’ın lopu olsaydım. Lopunu s.ktiğim.

Ormantik :
Abi o zaman şirinlerdeki sıfatsal sistemi kullanmaktan başka çare kalmadı. Ben romantik olayım, sana da Zeki diyek. Olur mu?

Zeki :
Hafiften bi Zeki Demirkubuz’a kaçıyor ama olsun bakalım. Salak herif, bi de romantik yazmayı bilsen süper olacak. Ormantik yazmış hey Allah’ım. Kısaltacaktı sözde, açılımını yazmış bi de. Niye yanımda da benim gibi zeki bi lop olmaz? Çok yalnızım be Atam,çok yalnızım be Atam!

R :
Ağzını bozma abi ayıp oluyo ama, al düzelttik işte. Klavyeye girdisini yaparken aceleden yanlış basmışım tuşa, yoksa bilirsin yazınsal eserlere senden daha fazla ilgiliyim. E, bizim sahibin mala vurması için böyle şeyleri algılayıp daha sonra arşivde tutmam gerekiyor. Hem düşün, bir beyinde 2 zekasal lop olsa, hiç bi insan s.kişmeyi, gönül ilişkilerini, aşkı, meşki düşünmezdi. Öyle olunca da kimse hamile kalmazdı, soy sop tükenir, haliyle lop da olmazdı. O vakit neye yarardı sizin gibi teknolojik loplar tarafından üretilmiş elektronik cihazlar? Bunlar hep dişi varlıkları baştan çıkarmak adına yapılan şeyler. Tabi zenginliğin de önemli göstergesi. Bi kızda olsan mesela ağırlığını daha fazla koyabilirdin. Çünkü onlarda sol lop daha küçük, sağ lop daha büyük oluyor. Aşktan ziyade, karşısındaki erkeği parasına göre ölçüp biçiyolar. Hani geçen nöronlarımızdan Desti İzdivaç programı akıyordu. Du bi arşivden çıkarayım.Hah, bak, 50′lik kadın parayı duyunca 95 yaşındaki dinozorla nasıl kabul ediyor evlenmeyi.

Z :
Ee, cigerim devir böyle. Parasız insansan hayatta hiçbir yerin yoktur. O yüzden mala vurana kadar erkekler beni daha fazla kullanır, zenginliğini elde eder. Akabinde evlendikten sonra da mala vurma aşamasında seninle hedonist loba geçer kontrol.

R :
Abi siz mala vurmak dedikçe içim kalkıyor yemin ederim. Soyu devam ettirmese sahibe yardım etmeyecem. Keşke bunun daha farklı bi fizyolojik yolu olsaydı. İnsanlar ellerini aşk dolu bir hisle tuttuğunda ortaya bebek çıksaydı. Düşünüyorum da abi, insan insanı s.ker mi hiç ya?

Hedonist Lop :
Yeter lan, iki saattir vır vır vır, kafamı sktiniz diyecem uygun bi tabir olmayacak. Sinir uçlarım, nöronlarım skildi.Susun bi anuna goyim. Romeo musun nesin be mübarek. İnsan insanı sker miymiş. Öyle olsa böyle olurdu. Teyzemin t.şşağı olsa dayım olurdu. Böyle yaratılmışız, kurallar bu.Herkes üstüne düşeni yapsın. Ben sizin saçma sapan görevlerinizi eleştiriyor muyum? Her ne kadar siz farkedemeseniz de bu hayatın en büyük gayelerinden biridir seks. Herşeyin en son noktasıdır. Bi kadından hoşlanırsın mesela, sevişmek istersin. Ama kadın bu sağ lop gibi hödükleri daha fazla kullanır. Gösterir de vermez. Bilir ki bir kere ulaşırsan yasak meyveye, bi daha lezzeti kalmayacak. Zaten her istediğiniz kadını anında elde etseniz ne önemi kalırdı? İnanın ki bir ömür skindirik, nafile integral hesapları veyahut havaya yazılmış romantik şiirlerle geçmezdi. Bu ikilemleriniz yüzünden adam yanındaki taş gibi hatuna bi türlü dokunamadı. Şu an kontrolü bana bırakın hadi bakayım.

R :
Dur ben de arşivden güzel bir iki tavlama tekniği çıkarayım.

Z :
Benim başım kel mi? En güzel esprileri derliyorum.

H :
Ha şöyleee. Organize çalıştığımız sürece vurdurtamayacağımız mal yoktur arkadaşlar. Bundan kelli beyni yüzde yüz hedonizmin zirvesine zorlayacağız. Yaradılışın amacı bu. Öğlen normal oranlarınızda takılabilirsiniz, ama gece bu saçmalıkları bi daha duymak istemiyorum. Hadi bakayım dağılın.

R :
Ben sana mecburum bilemezsin…

Z :
…Sonra da adam “Senin çevren geniştir,bizim ufaklığı da içeri alıver.” demiş.

H : Odaya çıksak benim ufaklığı da sen alır mısın peki içeri ?
R :
S.çtın.

Z :
Bence de.
H : Bi dahakine artık.

Yazı bittiğinde “The Chuck Norris Experiment – Electrified” çalıyordu.

Gel vatandaş bu konular kapanın elinde kalıyor

 Yorumunu ekle

10 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. Yello Der ki:

  Hahahaha koptum ya…. Bu içimizdeki iyi ve kötü ses gibi bişi olmuş. Hani içindeki şeytan ve melek gibi ama ilginç kesinlikle part II, part III … olmalı!!!!

 2. serkan eren Der ki:

  usta yazını okudum ve koptum :D cok güzel bir yazı olmus, yazılarını her zaman takip ediyorum ama bunun kadar komiğini görmedim, harika olmuş ellerine sağlık!!

 3. Cevval Portakal: Der ki:

  ahahaha hocam bu nasıl bir çelişki betimlemesidir, beni benden aldı, şahane fikir.

 4. HrnMcRae Der ki:

  hacı süper olmmmmmusssssssss yaw. ikilemler mükemmel ama senn işin zor bea. hadi kolay gele bakam… ferrari

 5. respekto Der ki:

  doktor yine kendini aşmışsın no comment. tanrı seni başımızdan eksik etmesin.
  anladım ki işleyen bi hedonist lopum kalmış

 6. royalrojana Der ki:

  çok uçuk bir blogun var :D
  Gezilecek çok bir yer yok gerçi ama ben en çok tavşan montaj’a,zındık ölçer’e ve de sayfa sonuna yazdığın yemişim tasarımcımı bölümlerine bayıldım.Yazılar zaten hoş…

 7. Deli Profesör Der ki:

  @yello Devamı illa ki gelecek,girdik bu maceraya bi kere.Bu çalışma dönem dönem düşüncelerimi yansıtıyor aslında bi yandan :D

  @serkan eren Valla hocam hergün yazınca anca bu kadar çıkıyor.Şu yazma sıklığını haftada 2-’e indirsem daha komiklerini çıkarabilirim diye düşünüyorum :D En güzel doğaçlama,boş beyinle yapılandır :D

  @cevvalportakal Şöyle bi lopları doğaçlama güreştireyim dedim,iyi oldu valla.Ara sıra böyle şizofrenik deneyimlerde bulunurum artık :D

  @hrnmcrae Hangi açıdan?Renault’u tuttuğum için mi,yoksa habire bişeyler yazdığımdan mı :D Eyvallah :D

  @respekto Hedonist lop tek başına anca tavşana niyet çektirmeye yarar ;D

  @royalrojana Sağolun efenim övgüleriniz için.Daha manyak olmaya çalışacağım :D

 8. HrnMcRae Der ki:

  ikisi içinde ortak yazdım… kolay gele

 9. dicle Der ki:

  Ehehe ben de düşünmüşümdür sağ lop sol lop ayrı ayrı olsalardı nası karakter olurlardı diye? Orta beyine Limbik de, duygusal işleri yöneten kısma kısaca öyle deniliyor, hem daha ilgi çekici olur Part 2 için :D

 10. Deli Profesör Der ki:

  @dicle Limbik’e bi iki kelime oyunu çaktık mı tamamdır :D

Anlat derdini Marko Paşaya