Tenacious D – Tenacious D

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Jack Black‘i bilirsiniz.(Namı diğer JB)
Buzlu,buzsuz,çikolatalı,her türlü gider.Adamın komedi damarlarında oluk oluk.Çoğumuz bu adamı oyuncu olarak bilir ama çoğunuzun bilmediği birşey var : Bu adamın şarkıcılığı,oyunculuğundan daha iyi!
Bu grup yaklaşık 1999′dan beri varmış.Ama ben daha 1,5 sene öncesine kadar tanımıyordum.Allah’tan sinema filmi yaptılar da onun sayesinde tanışma şansı buldum.
Grubun en önemli karakteristik özelliği,bolca küfür ve komedi içermesi.Ama bilirsiniz komedi üzerine şarkı yapılmaya çalışılınca hep basit,sıradan şeyler çıkar ortaya.Ama Tenacious D‘de durum bunun tam tersi.Albümde şarkılar çok güzel gitar melodileriyle ve hafiften sert bir mizahla ilerliyor.
Öyle ki;ingilizceden bilmeyen birinin romantik bir şarkı diye dinleyip gözlerinin bile yaşarabileceği “F.ck Her Gently” şarkısı her yönüyle sadece küfür.JB babamız “Bu şarkı kadınlar için” diyor ve başlıyor sözlere : “I’m gonna f.ck you, softly/I’m gonna screw you gently/I’m gonna hump you, sweetly/I’m gonna ball you discreetly” Nakaratta 4 adet cümle var ama dikkat ederseniz hepsi “Seni nazikçe düdükleyeceğim” cümlesinin biraz daha farklı varyasyonları :D .Bunun haricinde argolu şarkılarından Kielbasa 1 numaramdır.
Albümde yer yer insanın ufkunu açacak diyaloglar yerleştirilmiş.Mesela “C.ck Pushup”,yani “Ç.k Şınavı” (ç.k bu kelimenin çevirisinde biraz hafif kaldı,ama
Google böyle küfürleri sevmediği için argolamak zorundayım,yoksa bunu okuyanlarının ahlakının bozulup bozulmaması çok da şeyimde değil :D )
Ayrıca grubun egosunun biraz kabarık olduğunu söylemem lazım.Her daim kendilerinin dünyanın en iyi grubu olduğunu söylüyor.Bunun haricinde 2006 yılında çektikleri komedi filminin de en iyi komedi filmi olduğunu söylüyorlardı.
Her ne kadar dünyanın en iyi grubu olmasalar da çok yüksek bir müzik kalitesi ve eğlence dolu saatler vaad ediyor bizlere Tenacious D.

ALBÜM MUHTEVİYATI : 1.Kielbasa , 2.One Note Song , 3.Tribute , 4.Wonderboy , 5.Hard F.cking , 6.Fuck Her Gently , 7.Explosivo , 8.Dio , 9.Inward Singing , 10.Kyle Quit , 11.The Road , 12.C.ck Pushups , 13.Lee , 14.Friendship Test , 15.Friendship , 16.Karate Schnitzel , 17.Karate , 18.Rock Your Socks , 19.Drive Thru , 20.Double Team , 21.City Hall


Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibiHenüz çekingenlikten ötürü yorum yapılmamış... Fakat bir yorum yapıp, binbir çeşit geyiğin önünü açabilirsin.

Anlat derdini Marko Paşaya