Teknolojiden Arınmak İstiyorum

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Kendimi çok hafiflemiş hissediyorum.Sigaraya bağımlı keşlerin o 3 gün duvarını aştığı an hissetikleri gibi bişey.Belki de daha lezzetli bi duygu.Çoğumuz interneti ve bilgisayarı zararlı maddeler sınıfında listelemese de benim listemin ilk sırasındadır genelde.Kurtulmak isteyip de kurtulamadığım bişey bu alet.Hayatımda herhangi birşeyi unutma şansım olsa,ya da işletim sistemi gibi belleğimin istediğim kısmını yönetebiliyor olsam muhakkak bu alete dair bilgilerimi silerdim kafamdan.Bağımlılık yapmasa güzel alet meret ama ister istemez yapıyor.1 gün boyunca bilgisayarla içli dışlı olmamak ne güzel bir duyguymuş ey ahali!Tabi bana kalsa ben yine bırakamazdım.Sağolsun 2 ay üst üste ödemesi unutulan Smile Adsl faturası sağladı bu kurtuluşumu.Birkaç gün de geri gelmez muhtemelen.Öyle bi uğradım,internet cafeden yazıyorum.Bakıyorum da doğru dürüst internetle ilgilenen bi kitle yok bu mekanlarda sanırım.Her yer bebe şebe,torun torlak dolu playstationlarda,bilgisayarlarda oyun oynayan.Allah’tan bağımlılık tek koldan oluyor bilgisayara genelde.Ya sürekli oyun oynayan,ya da sürekli internette bişeyler araştıran asosyal bir psikopat oluyorsun.2. dediğim tabi ki daha yararlı,ama dozajını aştığımız her şey gibi sadece insanı salaklaştırmaya yarıyor.Tabi en çok ikisine birden bağımlı olanlara üzülüyorum.Valla Allah kurtarsın.Umarım birgün insanlık olarak tası tarağı toparlar bu teknolojilerin gereksiz olan hepsini çöp kutumuza atmayı başarıp etrafımızdaki insanlarla doğru dürüst,bilgisayarımızı,internetimizi düşünmeden yüzyüze muhabbet ederiz.

Çıplaklar kasabası diye bişey gördüm gazetede hatta.Plaj değil,koskoca kasaba.Popülasyonu da bayağı yüksek.Herkes anadan üryan dolaşıyor.Teknolojiyi,giyimi,kuşamı bırakmış adamlar.Valla özenmedim desem yalan olur.Öyle bi ortamda 1 hafta takılmak isterdim.Düşünün,çıplaklığın normal olduğu bir ortamda kapalılık çekici geliyor insana.Ne muntazam bir durum.Bir kadına çıplakken baktığında hiçbirşey hissetmediğin bir ortam.Niye hissetmiyorsun,çünkü destekli sütyen,ya da g.te destek veren silikon gibi elbise parçaları yok.Haliyle erkeklerin sarkık ç.kleri,kadınların da sarkık memeleri içinde bir ortam hepimizi daha farklı,daha garip şeyleri düşünmeye itebilir diye düşünüyorum.Biraz daha insani şeylere.

Arada bir internet cafeye uğrarım dedim ama o da belli olmaz.Üşengeç bi adamım,belki de k.çımı bile kımıldatmam bağlantı gelene kadar.Gerçi iyi oluyor,cafeye gelirken 2-3 adım atıp güneşin hafiften tadına bakmak.Yine de gelmezsem,sizi yaklaşık 2-3 gün boyunca her tıklayıp izlediğinizde güldürecek bir Family Guy sahnesiyle başbaşa bırakıyorum.Elcağızlarımla altyazısını ekleyip kırptım,Youtube’a koyacaktım yine kapanmış.”Ulan 1 gün içinde amma şey değişiyor” dedim,şaşırdım.Akabinde videoyu Dailymotion’a yükledim.Bundan gayrı,diğer video paylaşım sitelerinde gereken video olduğu sürece Youtube isimli laçkalaştırılmış platformu kullanmayacağım.Sezyum’un da dediği gibi : “Hepinizi sinema salonlarında seviyorum.”


Yazı bittiğinde “Bing Crosby – Brother Can You Spare a Dime?” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

11 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. ZehirliÖrümcek Der ki:

  kendine iyi bak deli!Seni özleyeceğiz :)

 2. onurr Der ki:

  ıı,cık,olmaz,hayır…

  Yok hocam bırakamazsın öyle 1 günde. Emek vermen lazım savaşmalısın, sana güveniyorum hadi bakim koçum benim. :D

 3. Cevval Portakal: Der ki:

  Açıyorlar hocam hemen interneti, fazla temiz kalamayacaksın bence. İnternet cafelerde internete girilmiyor, girilemiyor daha doğrusu. Bir kere denemiştim, zaman geçirmek için girdim bir cafeye, blog filan yazarım dedim. Kendi bilgisayarım, kendi düzenim olmayınca yadırgadım. Baktım Call of Duty 4 var, açtım onu oynadım ben de.
  Stewie abi! Video şahaneymiş izlememiştim ben o bölümü.

 4. Meli Der ki:

  euheauh video cok güzelmiş gercekten :D

 5. Taylanov Der ki:

  Hocam valla sen mutluysan ben de mutlu olurum.

  Video yardırmış doktor.

 6. Deli Profesör Der ki:

  @zehirliorumcek Sen de hemen postalamaya hazırmışsın ha sevgili orumcek hiç bi yere gitmiyorum :D
  @onurr Ben interneti bırakmaya çalışsam da o benim peşimden geliyo zaten :D
  @cevvalportakal Valla hocam tam hücrelerim temizlenemeden internet geldi.Adamlar telefondan kredi kartı numarasını alır almaz lak diye açtılar,meğersem para bağlantı kablosunun arasına sıkışmış :D
  @meli Sen izlemişsindir diye tahmin etmiştim :D
  @Taylanov Valla hocam Dailymotion videoyu kaldırmış nedense.Sanki porno yayınladım hayret :D Neyse Metacafe’ye koydum ben de videoyu tekrar oranın sileceğini sanmam :D

 7. H2CO3 Der ki:

  bir dönem pc arızalanınca bende taktım illa yeni pc alacam diye
  ama yeni pc almak öyle kolay değil

  arızalının 100 ytl civarı bir derdi vardı yenisinin iste söylemeye gerek var mı fiyatı

  ama dedim ya taktım alacam almadan da yaptırmayacam 2 aylık bir aradan sonra yeni pc aldım

  pc siz geçen 2 ay içinde ilk zamanlar kafayı yiyecek gibi oluyordum çok zor geçti çok
  sonra alıştım öyle alıştım ki pc siz dünya olduğunu fark ettim

  şimdi düşünüyorum da hiç almasaymıydım

  tekrar hoş geldin profesor kablonun arasına dikkat et :)

 8. ELECTRO Der ki:

  Bu ne ya.Evde izleyip güldüğümüz yetmedi.Şimdi bir de burada yarıldım.Ağzından çıkan kılı görünce olan haline acıyor insan.
  Oyunculuk kariyerinde zirve yapmış Stivi baba:)

 9. kubio Der ki:

  Oy oy family guy gördüm :D beni öldürmeye çalışması hariç böle bi oğlum olsun isterdim:) Ayrıca bugün sezon dvdlerini aldım çok mesudum lan.

 10. sinirliadam Der ki:

  o değil de yazı başındaki resmin t-shirti mevcut bende. sınava girmişim. asistan geldi yanıma “ya biraz dik durur musun t-shirtine bakacaktım” dedi sınav ortasında. ancak itiraz da edemedim, hipnotik konuştu sesi kullandı kalktım gösterdim. “güzelmiş, nereden aldın?” diye muhabbet ettik bir süre. sonra sınava döndüm.

  ayrıca video pek güzel. izle izle, gül.

 11. Deli Profesör Der ki:

  @sinirliadam Gördüğüm en komik Stewie figürlerinden biri bu zaten.Hafiften de göbek var.Anaç duygular içinde olan kadınları daha fazla çarpan türden.Bende de “I’d love to stay and chat,but you’re total bitch” vecizeli bir adet Stewie t-shirtü var :D

Anlat derdini Marko Paşaya