Sinema Tarihinin En iyi Açılış Sekansı

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Yemyeşil bir ormanın içindeyken birden uçakların dönmeye başladığını görüyoruz…Ardından da hafif ritmle giren depresif bir gitar solosu…Çok geçmeden Jim Morrison’ın “This is the end..” diyerek şarkıya başlamasıyla her yer aleve bürünüyor.Filmin başından itibaren savaşın alevini ve sıkıntısını ruhumuzda hissediyoruz.Daha filmin başında “İşte film bu!” dedirten bu sahne Apocalypse Now filmine ait.
Francis Ford Coppola’nın bu filmi çekme macerası da neredeyse bir kıyamet haline gelmişti.Sette yaşadığı zorluklar yüzünden filmi çekemiyordu.Öyle bir duruma gelmişti ki yönetmen,intiharın eşiğinden dönmüştü.Galiba bu yüzdendir ki filmin her yeri ağır bir depresyon kokuyor.
Ama bu mükemmel filmi başka yazıda anlatacağım.Şu an sadece bilgisayarınızın sesini sonuna kadar açmanızı ve The Doors müziği eşliğinde bu mükemmel açılış sekansını izlemenizi istiyorum.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibiHenüz çekingenlikten ötürü yorum yapılmamış... Fakat bir yorum yapıp, binbir çeşit geyiğin önünü açabilirsin.

Anlat derdini Marko Paşaya