Repliktör : From Dusk Till Dawn

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bugün günlerden ne?……..Umut mu?Yok lan ben replik gününden bahsetmeye çalışıyordum.Hani mükemmel filmlerin olmazsa olmazı,onları unutulmaz yapan yegane metinler vardır ya,aha o.

Bugün sizlerle bugüne kadar uzanan Tarantino-Rodriguez kankalığını “iki film birden” projesine kadar götüren önemli bir filmin repliklerini paylaşmak istiyorum.Evet,afişten de gördüğünüz üzere filmin adı : From Dusk Till Dawn.Tarantino’nun hem yazıp hem oynadığı,Rodriguez’inse yönettiği,günümüzde ender bulunan istismar filmlerinden.Bu iki yönetmenin de zaten B filmlerine ne kadar meraklı olduğunu pek çoğumuz bilmekteyiz (bkz. Grindhouse)

Bu filmi izleyen pek çok kişi anlam veremeyebilir,ya da saçma bulabilir.Ama eğer sıkı bir B filmi hayranıysanız bu filmi izlediğinizde muhtemelen çok eğlenmişsinizdir.Neyse filmi zaten başka bir ara inceleyeceğim.Şu an sadece replikleri sunuyorum huzurunuza.

Diyalog 1 :

-Afedersiniz…
-Ne?
-Bizi nereye götürüyorsunuz?
-Meksika’ya.
-Meksika’da ne var?
-Meksikalılar.


Diyalog 2 :

-Kanını tamamen içmeyeceğim.Kölem olacaksın.Çünkü değersiz bir varlık olduğunu düşünüyorum.Sokak köpeklerinin kanıyla besleniyoruz.Benim ayakçım olacaksın.Benim emrimde ayakkabılarımın tabanındaki köpek pisliğini yalayacaksın.Köpeğim olacağına göre yeni adın da Spud olacak.Köleliğe hoşgeldin Spud!
-Hayır sağol,zaten karım var!


Diyalog 3 :

-Seth,iyi misin?
-Harikayım Kate!Dünya benim istiridyem.Tabii biraz önce kardeşim vampire dönüştüğü için göğsüne tahta bir kazık sapladığım gerçeğini saymazsak.Üstelik ben vampirlere inanmam.Bu şanssız olay haricinde her şey mükemmel!


Diyalog 4:

-Şimdi hepimiz karşı karşıya olduğumuz şeyin vampirler olduğu konusunda hemfikir miyiz?Ya sen rahip?
-Vampirlere inanmam ama gördüklerime inanırım.


Diyalog 5:

-Hep Tanrı k.çımı öpebilir diyordum.Ama yarım saat önce hayat şarkımı değiştirdim.Çünkü dışarıdan içeriye girmeye çalışan her neyse doğrudan cehennemden gelmiş olduklarını biliyorum.Ve eğer bir cehennem varsa ve o aşağılıklar oradan gelebiliyorsa o zaman bir cennet de olmalı Jacob.Cennet olmalı.Sen hangisisin?İnancı olmayan bir rahip mi, yoksa Tanrı’ya hizmet eden cimri adi herifin teki mi?

Yazı bittiğinde “Suicidal Tendencies – You Can’t Bring Me Down” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

4 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. buzcevheri Der ki:

  Sevgili Deli =–(>.< )--= Okurken eğlendiğim yazılarından bir tanesi daha.. Bu filmi ilk izlediğimde abbarrigumbarracabbare olmuştum. (Ne olduğumu anca böyle ifade edebildim.) İzlerken eğlenenlerdenim. Tarantino'nun filmde taktığı dişlik olayına hastayım. Replikler süper..

  http://www.buzcevheri.com

 2. Deli Profesör Der ki:

  Ben de şu Salma Hayek üzerinden içki olayına hastayım,Allah herkese öyle bi şans nasip eylesin :D

 3. Taylanov Der ki:

  İzlerim doktor. Anımsayamadım. Mutlaka izlerim. Ama Tarantino’ya karşı salgıladığım nefret spermlerim de yok diyemem.

 4. MERKEZ BURASI Der ki:

  Tarantino! tarantino! tarantino!

Anlat derdini Marko Paşaya