Rammstein – Bück Dich

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bu manyak bugün ne yazmış diye sayfayı açtınız ve yandaki gibi bi hırtoyu gördünüz.Tahmin ettiğim kadarıyla bi çoğunuz Rammstein‘ı tanıyordur.Bilmeyenler de soruyordur : “Kim bu denyo?” diye.Aslında az da haksız sayılmazlar.

Yan resimdeki bu denyo,1994 yılında kurulan Alman ekolü grup Rammstein’ın solisti Till Lindemann‘dan başkası değil.Grup adını 1988 yılında 70 kişinin ölümüne sebebiyet veren bir uçak kazasından alıyor.Rammstein adındaki şarkılarında da bu durumu betimlemektedirler adeta.

Kendileriyle Almanca öğrenirken tanıştım.Böyle kaba bir dili,metal müziğe uyarlayıp,bir marka olmaları gerçekten ne kadar başarılı bir grup olduklarının kanıtı.

Sadece garip ya da güzel sahne performanslarını yayınlarım diye söylemiştim size.Ama beni dinlemediniz.Şimdi acıların kuyusunda yanma zamanı,zındıklarla baş etme zamanı.Grubumuzun çok romantik bir şarkısı vardır “Bück Dich” adında.Nazikçe çevirisini yapmak gerekirse “Eğil” anlamına gelebilir.Tabi keşke bu kadar nazik bir tabir olabilseydi.Az sonra aşağıda izleyeceğiniz bir konser performansı,ilk izlediğimde beni harbiden hayretler içinde bırakmıştı.Şarkının,sözlerinin hakkını vermek diye buna derim.Ayrıca böyle bir performansa nasıl izin veriyorlar,ona da hayret etmiyor değilim.Siz performans karşısında nasıl tepki vereceksiniz bilmem ama benim gördüğüm en aykırı konser performansı.

Ayrıca şunu da söyleyeyim,performansın içinde,”kaka,ayıp,ı-ııh,tüüü” diyebileceğiniz türden sahneler mevcuttur.Şimdiden söyleyeyim.Her ne kadar benim de pek takdir etmediğim bir performans olsa da görmeye değer.Yalnız dediğim olay 3. dakikada başlıyor,harbiden izlemek istiyorsanız biraz sabretmeniz lazım.Metal dünyasının kanı bozuk ne diyebilirim ki :) (Biliyorum,875 kere performans dedim)

Yazı bittiğinde “Lake of Tears – The Homecoming” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

9 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. strawberry Der ki:

  almanca çok kaba bir dil olmasına rağmen rammstein bu dili mükemmel bir dile dönüştürüyor
  rosenrot,sonne çok güzel şarkılar öneririm:)

  dalai lama şarkısı bende orgazm etkisi yapıyor.. ehehe :)

 2. kabakmeltemi Der ki:

  “eğil” mi? :)
  bu “performans” için gerçekten çook nazik bir yorum yapmışsın… :)

 3. onurr Der ki:

  Bu ne be? Bu herifler yoldan çıkmış iyice.

 4. Deli Profesör Der ki:

  @strawberry Ben de bunların Stripped coverını çok seviyorum.Orjinalinden 50 kat daha güzel.

  @kabakmeltemi napayım öbür türlü yazsaydım biraz acayip kaçacaktı :D

  @onurr Allah ıslah etsin :D

 5. Anonymous Der ki:

  bu almancanın bi porno efektleri bi de rammsteini bi halta yarar zaten

 6. KacMeE Der ki:

  Ben bu şarkının klibini ilk defa izliyorum.Şarkının sözlerini daha iyi anlatamazlardı.Ama bu klibi kimseye önermiyorum,keine lust klibini izleyin o daha güzel:)

 7. kubio Der ki:

  yemede yanında yat

 8. Kalempil Der ki:

  Till ve klavyer (eğilen) konser sonrasında tutuklandı zaten :) .

 9. Deli Profesör Der ki:

  @kalempil Polisler aynı şovu kendi karakollarında da görmek istemişlerdir. Bi de adamlar kendi memleketlerin yaptı, ondan pek de bişey denmemiştir :D

Anlat derdini Marko Paşaya