Punk Goes Metal

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör
Çoğu rock veya metal dinleyen hödükler bi halt dinlediklerini,müzikten çok anladıklarını sanarak genelde trip atarlar : “Yok baba yaaa,punk beni sarmıyor.” A be hödüğüm,a be zındıkzadem.Söyle bana acaba hiç oturup bi gün doğru dürüst bi punk dinledin mi?Punk dinliyorum diye gidip boy band tipli denyoları dinliyorsunuz,ondan sonra punka ağzınızı yamultuyorsunuz.Vallaha o ağzınızın ortasına bi tane yumruğu oturturum haa.Açın bi Sex Pistols dinleyin ondan sonra okuyun burayı.Kafamın tasını attırmayın.
Bu albümün adı da biraz önce üstte bahsettiğim hödüklere bi gönderme.”Madem bazı dallamalar ters düz konuşuyo hakkımızda,madem onlar bize yükselemiyo,biz de onlara ineriz.” diyor babalar.Harbiden de güzel diyorlar.İşin şakası bi yana bu albüm Punk Goes… diye giden bi serinin metal cover ayağı.Bu albümün haricinde daha Punk Goes 80′s,90′s,Acoustic,Pop gibi envai çeşit ayakları var.
Punk Goes Metal albümü,zamanında o Headbang’ten bu Headbang’e götürten metal şarkılarını kendi alanına çekiyor ve yeniden yorumluyor.İlk olarak Judas Babanın Breaking the Law coverıyla başladığımız an bitiyoruz zaten.Ardından benim bu albümde en sevdiğim cover “Talk Dirty to Me” geliyor ki,benim bünye daha 2. şarkıda iflas oluyor.Sonra Guns N Roses coverı My Michelle bizi Axl Rose gibi donla sağdan sola savurtturuyor.
Coverların hepsi birbirinden güzel ama benim en çok ilgimi çeken cover “Aaah aah ooh yeah yeaah shoot me shoot me” diye bi kadın haykırışlarıyla başlayan Sexual Abuse şarkısı.Bu şarkıyı evinizde yüksek sesle çalsanız altınızdaki her bi haltınızı takip eden mahallenin muhtarı salak teyze eve kadın attığınızı ve onu bağırttığınızı sanabilir.
Şarkıların hangisini öveceğimi bilemiyorum.TNT‘den tut Harvester of Sorrow‘a,I Remember You‘dan Why Rock?‘a kadar hepicüğü birbirinden güzel hazırlanmış coverlar.
Punk seven ayakkabı fırçası kafalı bu denyolar bu albümü çoooktan dinlemiştir.Ama benim işim Punk’a laf eden denyolarla.Durun kaçmayın dinletecem bu albümü.Ne demiş porno kralımız Şahin K. babamız : “İster zorla,ister gönüllü.Gönüllü istersen sen de zevk alırsın.İstemezsen valla zorla …… seni”.İşte bu albüm böyle bi albüm.Punk’ın ne olduğunu bilmeden “Punk’s not death” tişörtleri giyen salaklara selamlar.

MUHTEVİYAT : 1.”Breaking the Law” (Judas Priest) – Divit , 2.”Talk Dirty To Me” (Poison) – Jughead’s Revenge , 3.”My Michelle” (Guns N’ Roses) – AFI , 4.”War Ensemble” (Slayer) – Bigwig , 5.”Heaven” (Warrant) – New Found Glory , 6.”Bark at the Moon” (Ozzy Osbourne) – Strung Out , 7.”I Remember You” (Skid Row) – The Ataris , 8.”Harvester of Sorrow” (Metallica) – Link 80 , 9.”Sexual Abuse” (St. Madness) – Guttermouth , 10.”T.N.T.” (AC/DC) – Dynamite Boy , 11.”Little Fighter” (White Lion) – Death By Stereo , 12.”Youth Gone Wild” (Skid Row) – Swindle , 13.”I Don’t Know” (Ozzy Osbourne) – Turnedown , 14.”Looks That Kill” (Mötley Crüe) – Diesel Boy , 15.”Holy Wars” (Megadeth) – Rx Bandits , 16.”Love Song” (Tesla) – Ten Foot Pole , 17.”Why Rock?” (Leather Pyrate) – The Aquabats

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibiHenüz çekingenlikten ötürü yorum yapılmamış... Fakat bir yorum yapıp, binbir çeşit geyiğin önünü açabilirsin.

Anlat derdini Marko Paşaya