Moto GP Başlıyor

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bu akşam günlerdir yolunu gözlediğim,hasretinden prangalar eskittiğim Moto GP,ilk yarışıyla sezonu açıyor.Üzerimde hafif bi merak var,efsane pilot THE DOCTOR,nam-ı diğer Valentino Rossi‘nin ne yapacağına dair.Elindeki motorunun dandikliği sebebiyle geçen sezon şampiyonluk yolunda tutunamayan Rossi,bu sezon yine aynı dandik motorla sahnelerde.Ama babamız yarışta kastırıp,stilini konuşturmaya başladığı zaman kralı gelse tanımıyor.

Moto GP izleyen biri olarak grid kızlarının k.çlarından çok Valentino Rossi’nin g.tünü gördüğümü söylesem yalan olmaz (evet,kadında k.ç,erkekte g.t,Banu Alkan’da tanımlanamayan bıngıldayan obje).İstisnasız hangi ülkede yayını yapılırsa yapılsın,yarışın büyük bi bölümünde Valentino babamızın g.tünü izliyoruz.Oraya bi reklam alsa voleyi vurur gibime geliyor.

Bu ülkede işler nasıl işler anlamam.Millet Moto GP’yi ülkesinde yaptırmak için k.çını yırtar,bizimkiler de “Kesemize zarar” diyip takvimden çıkartırlar.Helal olsun,bu sene Moto GP İstanbul’da yok.İki gün sonra Kenan Sofuoğlu Moto GP’ye geçtiğinde göreceğim ben bu takvimden çıkarttıranları,geri getirtmek için yırtacaklar kendilerini.İnşallah o zaman da federasyon sırtını bu para düşkünü çakallara dönecek.Bu aslında uzun vadeli bi olaydı.Eninde sonunda para ve turist gelecekti.Ama sabredemediler.Bi dahaki seneye de Formula’yı atarlarsa tamamdır.Ondan sonra bu ülkede niye turist yok diye bağırttırırlar sağda solda esnafı.

Her neyse bu akşam yarışı canlı izlemek istiyorsanız Eurosport isimli kanala sahip olmanız gerekiyor.Zira bu işlere NTV de sırtını dönmüş durumda.Yayını canlı vermek yerine gece 00:10‘da kesilip kuşa dönmüş halini banttan verecekler.Katar Grand Prix’i bu gece saat 21:15 – 23:00 arasında.

Yarış sonrası ek : Rossi 7. sırada başlayıp stilini konuşturduğu yarışta her ne kadar 1. sıraya yükselse de,dandik motoru Fiat yüzünden yine gerilere düştü ve yarışı 5. sırada bitirdi.Moto GP’nin en sağlam motoru Ducati’nin sürücüsü çaylak Stoner ise bitiş çizgisini ilk gören kişi oldu.Rossi’nin şöyle bebelere yenildiğini gördükçe içim parçalanıyor.Niye Ducati’ye geçmiyor bu adam anlamam.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

13 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. 3K Der ki:

  şimdi ben izleyemeyecekmiyim

  Eurosport türksat uydu da var mı?
  Dsmart ta yok onu biliyorum

  NTV’nin Ntv Spor diye bir kanalı varken neden vermeler bunları

  ayrıca dünya Atletizm şampiyonası başlamış

  hangi kanal veriyor bilmiyoruz

  oysa çok eskiden TRT duyurudu bizlerde izlerdik

  eskiden ne olimpiyat ne dünya kupası kaçırırdık şimdi hiç birinden haberimiz yok

 2. Deli Profesör Der ki:

  Hepsinin yayın akışına baktım ama NTV Spor’da bile yok.NTV de dediğim gibi banttan yayınlıyor.Yarış sırasında yine de NTV Spor’a bakacağım ama hepsi futbol liglerinin,iddaa oynayanları tatmin etmenin derdine düşmüşler.Orada da maç oynuyor.Futbolun ülkemizdeki baskınlığı,erkeklerin kadınların üzerindeki baskınlığı gibi.Eurosport varsa bunlarla uğraşmıyoruz,hepsi ekranda.Yoksa da haberimiz dahi olmuyor.

 3. recephilmi Der ki:

  Geçen seneki MOto GP çok komikti ya. 1 YTL’ye 2 kişi gidip izlemiştik :)

 4. Deli Profesör Der ki:

  Hocam siz anlaışaln zulaları biliyosunuz.Formula’ya da öyle girebiliyosak ben geleyim İstanbul’a da bi yol gösterin.Biletler ateş pahası :D

 5. recephilmi Der ki:

  Yok abicim o zaman kimse ilgi göstermemişti. Hani şu motor dergileri var ya onlar 1 YTL’ye bilet dağıtmıştı :)

 6. Deli Profesör Der ki:

  Bi yolu vardır illa ki hocam yapmayın,yemeyin beni :D

 7. Anonymous Der ki:

  italya gibi bizde de motorun yayılması lazım. bazen beş kişilik bir aracın sadece bir kişi için çalıştırıldığını görünce üzülüyorum

 8. Deli Profesör Der ki:

  İtalyanlara benzemediğimiz tek şey motor sporlarına olan ilgisizliğimiz sanırım.Onun dışında kötü olan bütün özelliklerimiz ortak :D

 9. Anonymous Der ki:

  bizim gibi motor tutkunlarını daha ne kadar görmezden gelecekler bakalım. kanallar hep aynı materyallere dayalı program yapmaktan vazgeçseler de bizi şaşırtıp bu organizasyonları yayınlasalar reyting kırarlar ama yok saf milleti motorla kandıramıyorlar ya…

 10. Deli Profesör Der ki:

  NTV sözde NTV Spor diye kanal açtı.Ama ne zaman baksam yok La Liga,yok Bundesliga,yok Eşşeğinzigiliga.Başka bişey yok.Koskoca spor kanalına bile futboldan başka bişey koymuyorlar.Millet iddaada yaptığı bahsi takip edecek diye ben haftada bir/2 haftada bir olan MotoGp’mi izleyemeyeceksem isyan ederim yani.

 11. recephilmi Der ki:

  Eşşeğinzigiliga :) Âlem adamsın vesselam :)

 12. sihayzm Der ki:

  abi gecen sene her pazar sabahın körunde kalkar vale46 1. Gelince oley be diye akrapoviç egsoz misali cıyak cıyak bagırır annemin sus diye kafama terlik atmasıyla mecburen susardım ama sagolsun ntv gp’ye ve sevenlere bu sene iyi köstek oldu ya bazen hani yarış sonuçlarını alt yazıda belirtirler dlye bekliyorum ama adamlar hentboldan bahsediolar ya varmı böyle bisi dünya futbol uzerine kurulu degilki ya ltalya pilotlarıyla ün salmıs durumda sorarım size gp leri yayımlayarak neden gençlerimizin bu spora gönul vermelerini istemiyorsunuz neden bizdende binlerce rossi çıkmasın ah çok doluyum çok daha söylenecek çok sey varda neyse…!

 13. sihayzm Der ki:

  yaw hakikaten neyse neyse ve yine neyse

Anlat derdini Marko Paşaya