Kulaklara Kaçar Oldum

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Son 20-25 yılın çocukları gibi,benim de hayatımın mizaha giriş noktası (ne yazık ki) Yalvaç Ural‘dır.Ne yazık ki dememin sebebini anladığınızı ve bu derin acımı sizin de tattığınızdan eminim.O iğrenç,yüzüne bakılamayacak,espri demeye dilimin varmadığı şeyleri kitaplaştırıp çocuklara sunuyordu Yalvaç Ural.Netekim hala sunmakta.Bi nevi beyin katili diyebiliriz.Ya da şöyle genel bi düşünce vardır ya “Kardeşiim,devlet var ya insanların bişeyler öğrenmesini istemiyo,ondan abuk sabuk şeyler öğrettiriyolar,dikkati dağıttırıyolar!“.Aha işte zamanında Yalvaç Abi’yi takip edenler büyüdüğünde “Allah’ım ben ne yaptım!” diye kafasını duvarlara vurur.Şahsen hayatımda pek “keşke” dememişimdir.Hayatımda geriye dönüş yapabilsem,kesinlikle zihnimdeki Yalvaç Ural esprimsilerini çıkarırdım.
Ama yine de bazı şeyler yakadan düşmüyo sanırım.Mesela Cenk ve Erdem adını verdiğimiz organik topluluk.Bu topluluğa da Yalvaç Ural’ın 5 model üstü diyebiliriz.Ama ne yazık ki Yalvaç Ural’ın o b.ktan esprilere bizi muhtaç bıraktırması sebebiyle 2. seviyemizde bir bakıyoruz ki,ayıla bayıla Cenk ve Erdem’i dinlemeye başlıyoruz.Şaka maka adamlar arada sırada hedefi 12′de vuruyo.Şu Snek’teki programlarıyla,Show’da bi zamanlar yayınlanan “Cenk mi,Erdem mi?” programları çok güzeldi bence.
Erdem Bey’i göremesek de şu an Cenk Bey’i aktif müzik hayatında görüyoruz.Malt adını verdikleri grup baya başarılı oldu.Ama bu işin altyapısı bu değil hocam.Bu adam buraya böyle lak diye gelmedi.En başta Bad Luck adını verdikleri bi Hair grubu vardı ki,ordaki tipleri görseniz yarılırsınız.Saçlar upuzun falan :D Bad Luck olayı biraz fiyaskoydu.Ama sonra aktif mizah hayatlarında Noksan ve Posta olmak üzere 2 single,Kulaklara Kaçar Oldum ve The Albüm Of The Cenk And Erdem And The Müebbet And The Muhabbet (öeeh be öldüm yazarken) adında 2 adet uzun metraj albüm yaptılar.Bunları satmadılar tabi.Download bazında sitelerinden sundular.
Çıkardıkları 2 albümün de farklı karakteristiklerde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Kulaklara Kaçar Oldum’da yabancı şarkıların komik coverları yapılırken,diğer adını söylediğim denyo albümde Türkçe coverları yapılıyor.Örnek vermek gerekirse “Big in Japan coverı birinciben“,”Don’t Speak coverı dütdüt” çok hoşuma gider.Zaten albümü ilk dinlemeye başladığınızda baya eğlenebilirsiniz emin olun.
Albümleri atlayıp single’a gelelim.Çünkü asıl 1 numaralı şarkı orda.”Roxanne coverı Noksan’a” tam bir klasik diyebiliriz.Zira şarkıda ne zaman “Bu kadar boşluğa,biraz zorlasam şu koca kafam sığar.” kısmını dinlesem hala gülmekten yarılırım.
Son olarak size şöyle bi önerim var : Eğer Cenk ve Erdem’e bu yaşınıza kadar bulaşmadıysanız,aşağıda sunacağım albümleri indirip hiç bulaşmayın.Bulaştıysanız zaten gözleriniz dönmüş bi şekilde aşağıdaki albümü indirmeye çalışacaksınız.Bi nesilin gençliği karardı,devamı gelmesin bari.Zaten tepeye de özellikle karizma olamayan,angut gibi duran bi resimlerini koydum ki,tanımıyorsanız tipleri beğenmeyip indirme teşebbüsünde bulunmayın :D

MUHTEVİYAT :
Kulaklara Kaçar Oldum : 1. Gel Buraya (317K) , 2. O-ne! (3.35M) , 3. Tavuk (3.21M) , 4. Birinci Ben (2.48M) , 5. La Vidan Yok La (3.47M) , 6. Düt Düt (3.42M) , 7. Fenerbahçe I Love U (2.84M) , 8. O-ne! Diabetics Version (1.96M)
The Albüm Of The Cenk And Erdem And The Müebbet And The Muhabbet : 1.3-2-1 VTR Gir ( 318K ) , 2.Aah Bu Hayat Çekilmez ( 497K ) , 3.Al Mendili Yika, Yika Sümükle ( 346K ) , 4.Arabaci Arabayi Tez Getir ( 440K ) , 5.Cahillik Çok Kötü Bir Sey Dir… ( 233K ) , 6.Dinozordun mu Ah, Dinozor muydun? ( 238K ) , 7.Embesil ( 593K) , 8.Ester Abi ( 385K ) , 9.Fasarya ( 640K ) , 10.Ilgaz ( 556K ) , 11.It Uyur Düsman Uyumaz ( 1.509K ) , 12.Kaç Tane Gurgen Palamut? ( 697K ) , 13.Kara Köprü ( 1.132K ) , 14.Kel Kel ( 509K ) , 15.Ki Ki Ki, Ko Ko Ko… ( 526K ) , 16.Livon ( 640K ) , 17.The Limon ( 529K ) , 18.Nazo Beygir ( 456K ) , 19.Onun Kafatasi Var ( 365K ) , 20.Pisicik ( 757K ) , 21.Saylon Bebek ( 321K ) , 22.Sivar Yine ( 438K ) , 23.Telefonun Delikleri ( 1.174K ) , 24.Tribünü Bastim ( 254K ) , 25.Uçan Kurbaga ( 315K ) , 26.Yagdir Mevlam Su ( 649K )
1 Adet Noksan Singılı
1 Adet Postacı Singılı

Download – Hepsi bi arada

Yazı bittiğinde Spin Doctors’tan “Two Princess” çalıyodu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

2 yorum yapılmış bu güzide postaya

  1. KacMeE Der ki:

    Cenk ve Erdem abilerimiz H.Ö.T.K adında yeni bir program yapıyorlar galiba dün gazetede gördüm.

  2. THE DOCTOR Der ki:

    Evet yaklaşık 6 aydır falan 24′te yaptıkları HÖTK programları var.Ama o programda eski Cenk ve Erdem ruhunu göremiyorum ben.

Anlat derdini Marko Paşaya