Sitenize Gmail tuşuyla canlı konuşma

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Her zaman hepimizin dert yandığı üzere artık internet,saçma bilgiler,pornografi ve aptalca reklamlar yüzünden tam anlamıyla bir bilgi çöplüğüne dönüştü.Sürekli acayip acayip,yeni yeni servisler çıkıyor ama kaçı kullanıcısını düşünüyor?Kaçı rahatlık sunuyor size?

İşte Google bundan birkaç yıl önce insanlara gerekli olan bütün servisleri belirleyip sunma kararı aldı ve onları tek bir çatı altında,Gmail hesabımız altında birleştirdi.Herkes bilir ki bir Googleseverin mabedi her zaman Gmail hesabıdır.Spam filtresi konusunda diğer hiçbir email hesabı eline su dökemez.Ve verilen hizmetler konusunda da tabii.

Geçenlerde Sesebian‘ın keşfettiği bir MSN özelliği vardı.Pasaportumuzla MSN hesabımıza girip,oradan MSN’deki durumumuzu gösteren bir buton alıyorduk ve onu sitemize ekliyorduk.Bununla birlikte sitemize giren ziyaretçiler doğrudan MSN’imiz üzerinden bizimle konuşabiliyordu.Ama MSN’e kıllığımdan olsa gerek,bunu pek tutmadım.

Aslına bakarsanız bu özelliği Gmail’den bekliyordum ilk olarak.Her zaman ilkler Gmail’den çıkardı çünkü.Olsun,Gmail beklediğimiz şutu geç çekmiş olsa da çekti.

Google’dan yine sadelik,basitlik ve güzelliği ön plana çıkarmış bir iş görüyoruz.Butonu sitemize ekledikten sonra gelen kullanıcı butona tıkladığı zaman güzel bir Pop-up penceresi açılıyor ve sizin Gmail Talk kısmınızda da “Tanımadığınız biriyle konuşurken ne konuştuğunuza dikkat edin.” uyarısı beliriyor.Gmail,kullandığım 23
(Bazılarınız hala bu Google aşkına ohannesburger diyorsa,bu mükemmel şirketle
tanışmamış demektir.) diğer servisi üzerine bir daha beni memnun ediyor.Seni çok seviyorum Google,lütfen aşkımız sonsuza kadar sürsün.

Televizyonunu yeni açanlar için adresi bir daha tekrarlıyorum : http://www.google.com/talk/service/badge/New

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

10 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. kubio Der ki:

  Hım vallahi çok iyi bişey :) gmaili sürekli kullandığım için işime çok yaracak profesör sağolasın :) Ayrıca bu msn durumu web de gösterme şeyini ilk blog wolkanca da görmüştüm sesebian ordan alıp kendine uyarlayıp yazmıştı sese plugoo sistemini kullanıyordu ilk başlarda yazmıştı da bloguna :) her neyse hemen deniyorum valla :) teşekkürler

 2. Taylanov Der ki:

  Vay anasını!

 3. recephilmi Der ki:

  Sağolasın Prof. da bu ne zaman online görünüyo ya. O kadar yeniden giriş yaptım gene de olmadı…

 4. Deli Profesör Der ki:

  Gmail’in içinde olan chat durumu “Available” olduğu zaman online gözüküyor.Eğer durumu Invisible yapmadıysanız tabi.Ben koydum,online olduğum zaman sayfayı yenilediğimde direkt yansıyor sayfaya koyduğum butona.

 5. otopsiraporu Der ki:

  oo google yaparda biz kullanmaz mıyız? şu sadeliğine bayılıyorum. Hotmail iyice cıvıttı ama google her zamanki gibi süper

 6. 3K Der ki:

  dün gördüm ve eklemeyi yaptım ama size teşekkür etmeyi unuttum bilgilendirme için teşekkürler

 7. Hasan Tosun Der ki:

  acaba nerden yapıyoruz available. ben bulamadım seçeneklerden.

 8. Deli Profesör Der ki:

  İlk olarak Gmail’in chatli versiyonunu açtığınızdan emin olun ve de yeni sürümünü kullandığınızdan.Daha sonra kenardaki Gtalk barında tıklanacak durum kısmı var oradan durumunuzu çevrimiçi olarak ayarlamanız yeterlidir.

 9. Taylanov Der ki:

  Doktor bunu ekledim bloga. İşe yaracak mı göreceğiz ona göre teşekkür ederim hem sana hem google’a :)

 10. Deli Profesör Der ki:

  Ben baktım göremedim hocam geri mi çıkardın yoksa :D

Anlat derdini Marko Paşaya