Geçmiş Zaman Olur Ki : Google

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bezdim.Vallaha hayatımdan bezdim.Bazen hayatım film gibi olsun istiyorum.Emin Olun her sabah sizin kardeşiniz de sizi osurarak uyandırsa,siz de öyle isterdiniz.Filmlerde öyle mi ama,hoş bi hatun gelir,sonra boyundan öpmeye başlayarak dudağa doğru gelir.Sen de bi yapışırsın ondan sonra,sabah antrenmanına dönüştürürsün bu durumu.Ya sessiz sakin uyansam,kimse dokunmadan yine itirazım yok.Filmlerdeki gibi bişey istemiyorum.Ama kıllı börtlü bi adamın osurarak uyandırması da iğrenç bişey.Neyse yine bi Polyannalık yapalım olaya iyi yönünden bakalım.Ya filmdeki gibi sabah seni sevgilin uyandırsaydı,ama öperek değil zart zart osurarak.Emin olun daha iğrenç,daha kusulası bi durum olurdu.Hele ki kardeşim gibi kıllı börtlüyse işte intihar bile kesmez öyle bi durumda.
Arada sırada dünya devi olmuş sayfaların eski sayfalarını kurcalamaya bayılırım,logoları nasıldı,site yapısı nasıldı diye bakarım.Tabi siteler 10-15 yıllıksa genelde çok t.şşak durumlar çıkabiliyor.
O kadar sitenin arşivdeki görünümlerine baktım,ama nedense aklıma bi Allah’ın günü bile Yahoo ya da Google‘ın mazisine bakmak gelmedi.Onu da abim söyledi zaten yoksa sittinsene aklıma gelmezdi.Belki de Google’ın zamanımızdaki efsane logosunun o eski tırt halini görmek istemiyor idimdi?Bu olabilir miydi?
Zaten Google’ın 1998 Aralık sayfasının arşivine bakınca hayatım karardı.Ben Goole’ı tamamen özgün sanıyordum,logosu dahil.Ama değilmiş.Yandaki resimden gördüğünüz gibi Google logosunun yanında eşşek kadar bi ünlem işareti var.Bildiğiniz üzere Google daha portakalda vitaminken Yahoo’da ünlem işareti vardı.Zaten onun üstündeki Yahoo logosu da 1996 yılındaki sayfasının logosu.

Aradan geçen zamanla farkediyoruz ki Google logoyu baya yenilemiş.Allahtan yenilemiş.Şu logonun tırtlığına bakın hele.Böyle bi logo kaç insanı etkileyebilirdi ki?Ama bana sorarsanız Yahoo’nun logosu ilk çıktığı günde bile etkileyiciydi.Zaten görüyorsunuz pek bi değişmemiş.Yanındaki o iğrenç reklamvari işaretler hariç.
Sonra kardeşim iyice gaza geldi herhalde bu Google’ın dandik logosunu
görünce.”İsimtescil‘e bi gir bakalım domain süresi ne zaman bitiyo.Bitince
yakalarız,tescil ettiririz.”.Yok gari.Fantezinin bu kadarı.Şu aşağıdaki resimden
google.com domainini sorguladığımda sadece abimin aynı şeyi düşünmediğini
anladım :)

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

2 yorum yapılmış bu güzide postaya

  1. buzcevheri Der ki:

    Blogunuzu keşfetmemle ilk bu yazıyı okudum. Şen kahkahalar attım diyebilirim. Üniversite zamanlarımda öyle arkadaşlarım oldu ki onların yanında kardeşiniz polyannacılık örneği olurdu.(Vallahi)

    http://www.buzcevheri.com

  2. ELECTRO Der ki:

    Bak olmadı kardeşim.Sabah 2 tek attık diye senin bu yaptığın yakışır mı kardeliğe???
    Bu arada az önce yorum yapan arkadaşa cevaptır:Çok kişiyi yedim üniversitede kapışmalarda:)Sadece 1 defa yenildima ma rakip çok sağlamdı.Onda daçok fark yemedim zaten.Sanırım 47-42 bitmişti…

Anlat derdini Marko Paşaya