Guns N Roses – Appetite for Destruction (1987)

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Dürüst olmam gerekirse son 1-2 gün haricinde bu albümden bahsetmek hiç aklımda yoktu.Albümü resmen unutmuştum.Geçen üzerinde “Skimsonya” yazan bi CD’im vardı,içinde hangi müzikler var diye bi bakayım dedim.Ve karşıma Guns N Roses‘ın o mükemmel albümü Appetite for Destruction çıktı.Albümü dinledim,dinledim,doyamadım.Hay kafamı s.keyim dedim.Bunun gibi kim bilir kaç tane mükemmel albüm hatrımdan çıktı.Yeni yeni şeyler geldikçe beyin eskileri hafızadan atıyor.Tabi odanızın da bi yığın CD’yle DVD’yle dolduğunu gören klasik ev annesi de hepsini çöpe atıyor.
Axl babayı severim.Konserlerinde de albümdeki gibi atom gibi.Hatta daha fazla füzyona uğruyor diyebilirim.DVD’de konserini izlerken harbiden hayretler içinde kalıyorum.Ortada dev yarasa bi sahne,adam bi o ucuna koşuyor,bi öbür ucuna.Koşuyor da koşuyor.Mübarek arap atı.Koştukça terliyor,çıkarıyor üstünden bişeyler.Cıbıl cıbıl donla koştura koştura bitiyor konseri.
Geçenlerde İstanbul’daki bi olayına çok gülmüştüm.Bildiğimiz hep erkekler hatunları ayartmaya çalışır.Bu sefer Deniz Akkaya Axl Rose‘u ayartmaya çalışıyodu.Tabi adam karizma.Deniz Akkaya gibi 2. sınıf bi insanla napacak ki.Hele hele İstanbul’un taşı toprağı güzel kızlarla doluysa.Deniz Akkaya sülük gibi yapışmış buna.”Hadi Çırağan Oteli‘ne gidelim.” demiş.Tabi Axl Baba’nın böyle paçavralarla işi olmaz.Daha taze bişeyler arıyor.Gitmek istememiş.Bebek’e gidip güzel hatunlar bulmak istiyormuş.Deniz Akkaya da maşşallah,afedersiniz kevaşeymiş hani.Resmen “Beni otele götür,vur bana” demiş.Axl da sinirlenmiş.Zorla güzellik olmaz haliyle.Küfrede küfrede arabadan çıkmış gitmiş.Deniz Akkaya’nın da Axl fantezisi suya düşmüş haliyle.
Neyse yemişim Deniz Akkaya’yı.Bi de Slash baba var ki,duruşuyla,çalışıyla,tam bi karizma.En karizma gitaristler sıralamasında ilk 3′e girer sanırım.
Albüm’e gelince;böyle enerjik bi grubun hafif bişeyler yapmasını bekleyemezsiniz.Anything Goes‘la başladığımız çılgınlık macerası ,It’s so Easy‘le bizi daha 2. şarkıdan düz duvarlara tırmandırtıyor.Axl Rose baba bize biraz acımış olacak ki Mr. Brownstone‘la tempoyu 1-2 vites geri çekiyor.Ama Axl baba bırakmaaaz.My Michelle şarkısıyla “Your Daddy works in porno” diye giriyor.Haliyle “hönk?Bağa mı didin kurban” gibi bi havaya girmemiz olası oluyor.Albümdeki şarkılardan bahsettikçe bile coşuyorum.Bu albümü al,Guns N Roses Greatest Hits diye sat,öyle bi albüm.Bütün şarkılar mı süper olur Allah’ım?Oluyor işte.Sweet Child O’Mine mı dersin,yoksa Welcome to the Jungle mı?Hepsi güzel,hepsi uçuruyor.Ama son şarkı olan You’re Crazy kesinlikle benim favorim.Bu şarkıyı Deniz Akkaya için söylemek lazım.Şöyle bi söz var içinde : “You don’t wanna love,you wanna satisfaction.” Bence lökkandanak efektiyle cukkandanak diye oturur bu söz.
Appetite for Destruction harbiden öve öve bitirilemeyesiye (Vay anasını ne kadar legovari bi dil bu Türkçe.Kombinasyonları kullandıkça yeni şeyler çıkıyor.) bir albüm.Bu albümün yapımında,yayınında emeği geçen herkesin ellerinden öpüyorum.Bize ve rock ortamına böyle bi albüm bıraktıkları için hepsine müteşekkirim.Aha aşağıda linki de veriyorum.Ondan sonra yok efenim ben dinlemedim,ben duymadım diye gelmeyin yanıma.Elleşmeyin,oynaşmayın.

MUHTEVİYAT : 1. Welcome To The Jungle , 2. It’s So Easy , 3. Nightrain , 4. Out Ta Get Me , 5. Mr. Brownstone , 6. Paradise City , 7. My Michelle , 8. Think About You , 9. Sweet Child O’ Mine , 10. You’re Crazy , 11. Anything Goes , 12. Rocket Queen

Guns N Roses – Appetite for Destruction Albümünü İndir

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibiHenüz çekingenlikten ötürü yorum yapılmamış... Fakat bir yorum yapıp, binbir çeşit geyiğin önünü açabilirsin.

Anlat derdini Marko Paşaya