L.e.s.s. – Beni Aldığında

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Farkettiğiniz üzere pek Türkçe müzik dinleyen veya takip eden biri değilim.Bunun nedenini de kısaca söylemek gerekirse,kalitesiz ve özenti bir müzik anlayışının ülkemizdeki hükmü olduğunu söyleyebilirim.Seri üretim şeklinde çıkan albümlerin içindeki bütün parçaları toplasanız o albüm etmez.Bu arada dinlediklerimiz de var elbet.Babazula‘sı olsun,Üç Hürel‘i olsun,Moğollar‘ı olsun,bu ülkenin çok kaliteli isimleri de var.Ama milletin arabada eşşek gibi böğürte böğürte çaldığı şarkılara bakarsak,çok az insanın bu üstadları dinlediğini söyleyebiliriz.Gerçi bi insanın arabadaki müziği aşırı derecede anırtıp dışarıdaki insanları rahatsız etmesini de anlamam ama.Devlet,Tarkan gibi tırtolara 2.5 trilyon (Evet,doğru okudunuz) ödemeye gelince hiç düşünmüyor.Yılbaşında verdikleri 1 trilyona yakın parayı saymıyorum bile.Yeni yetenekleri keşfetmek,bulmak,meşhur etmek yok.Verdiğimiz prim hep basitliğe.Açken herkes yer,mühim olan tokken yiyebilmek.

Geçenlerde internette gezerken bi şekilde L.e.s.s. isimli Türk grubunu bulmuştum.Daha doğrusu sadece “Beni Aldığında” isimli şarkılarını buldum.Gerçekten çok eğlenceli bir şarkı.Emrah Ablak‘ın bütün çizimlerini elcağızlarıyla yaptığı klibiyle çok daha anlamlı bir hal alıyor.Çok net hatırlarım,ilk dinlediğimde şarkı acayip hoşuma gitmişti,bi de duygu yoğunlaşması hali vardı belli sebeplerden,5-6 kere izlemiştim bu klibi.Ondan sonra Gmail’imin arşive attım.1 yıldır görmüyordum.Birden aklıma geldi,size sunayım dedim.Grup hakkında hiçbir bilgim yok.İnternette bilgi bulamadım daha doğrusu,pek de aramadım.Amatör bir grubun güzel bir başarısı diye düşündüm.Ama bu klibi ve şarkıyı bir gün meşhur edebilirlerse meşhur olma ihtimalleri yüksek gibi geliyor.Ne de olsa Türkiye bir şarkılık şöhretlerin mezarlığı değil mi?Bi de bunlar denesin şanslarını…

Baskıyı durduruuuun! : Ben bakmayalı internette hakkında bilgiler oluşmuş.Myspace bile yapmış babalar.Şurdan alayım sizi.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

8 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. otopsiraporu Der ki:

  Bir ara benimde fazlasıyla ilgimi çekmişti çizgilere bayıldım. Şarkı süper, çizgi süper fazlaca görmek istiyoruz babaları

 2. 3K Der ki:

  Deli prof’un ne berbat bir zevki varmış derken durumu fark ettim
  tavsiye etmem (blogdaki videoyu çalıştırdım o anda da space bakayım dedim de:)) )
  space ve blogdaki video’yu birlikte dinlemeye kalkmayın :)

 3. Deli Profesör Der ki:

  O da farklı bi sentez tabi,apayrı bi deneyim :D

 4. Taylanov Der ki:

  Doktor ne keyifli 2 dakika 43 saniye geçirtin bana be. Sağolasın.

 5. orhan Der ki:

  bilip bilmeden konuşmayın ya. tarkan 2.5 trilyon filan almadı. şu adamı bana savuduruyorsunuz ya ne diyim! milletin müziğine özenti demişsiniz. siz önce kendi dinlediğiniz müziğe bakın. özenti gençliğin müziğini dinliyorsunuz işte siz de. ama size kızmıyorum. akvaryum balığına kızılmaz ki. şu milletin eleştiri yapayım derkenki haline nasıl gülüyorum bir bilseniz.

 6. Deli Profesör Der ki:

  Eleştiriniz için sağolun Orhan Bey.Tabi ki işin farklı noktalarını düşünebilirsiniz.Herkes aynı şeyi düşünse,aynı şeye hak verse dünya çok heyecansız,sıkıcı bir yer olurdu.

 7. recephilmi Der ki:

  Senin sayende bütün amatörleri tanırız herhalde. Gerçekten çizimler güzel. Şarkı da ayrı bir güzel.

 8. Deli Profesör Der ki:

  3k hocam verdiğiniz link uzun olduğu için sitedeki menülerin üstüne biniyodu ondan kaldırmak zorunda kaldım :D

Anlat derdini Marko Paşaya