“Daha Hızlı! Daha Hızlı!” – Powerball

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Bunlardanistiyorum.com‘dan nefret ediyorum.Ne zaman girsem,paramı üstüne gözümü kırpmadan yatıracağım bişey çıkıyor çünkü.O yüzden çok nadiren uğramaya çalışıyorum.Bendeistiyorum.com da öyle.Bana uzak,Allah’a yakın olsunlar.Geçen T-Equalizer almıştım.Harbiden süper bişey.Önünde eşşek kadar equalizer ekranıyla sokakta bütün dikkatleri üzerine topluyor.

Geçenlerde yine bi ürüne çarpıldım.Powerball diye bi top.Daha doğrusu topaç.Adı ne kadar güç verici bir çağrışım yapıyor değil mi?Albenisine dayanamadım,65 kağıdı verdim,aldım.Ürünü bekleme sürecinde içime,”Bu ürüne bu kadar para bayıldım ama harbiden beni tatmin edecek mi?” diye bi korku yayılmadı değil.Ama Bunlardanistiyorum’un kalitesine güvendiğim için şüphem pek fazla sürmedi.Daha doğrusu,tam olarak şüphe bile edemeden cart diye kargoyu gönderdiler.Smile ADSL reklamında adam birden evleniyo ya,onun gibi.

Esrarı,kokaini bitmiş müptelalar gibi kutuyla odada koşturmaya başladım.Bıçak arıyordum,ama bıçağın mutfakta olduğunu düşünecek kadar bile mantığım yoktu o an.Ne bileyim,böyle şeyler çok heyecanlandırıyor beni.Hiç etrafımda kullanan birini görmedim,dokunmadım sonuçta.Uyuşturucu müptelası gibi çatır çutur girişerek açtım kutusunu.Top,tüm asaletiyle karşımdaydı.Neyse sosyal mesaj kısmına geçelim.Bi ürünü aldığımda kullanma kılavuzunu okumadan kullanmam,içimde her ne kadar onunla oynamak için yanıp tutuşan bir ruh olsa da.Sabredip okudum.”Topu ilk aldığınızda rekor girişimi yapmayın,sağınızı solunuzu sakatlamayın” diyordu.”Ben de babalar bişey biliyodur herhal.” dedim.Dedikleri şekilde kullanmaya çalıştım.

Bunun bi tane ipi var.İlk hızı sadece onunla verebiliyosun.Başlarda birkaç başarısız topu,döndürememe deneyiminden sonra,topa ilk hızı verebildim.Bir an kutudaki “6000 deviri başlandıçta geçmeyin!” uyarısı çıkıverdi aklımdan.Zaten sanmıyorum ki,bu aleti eline alan bi erkek bunu ilk gününde bile olsa “Tın tın” diye çevirsin.Olacak iş değil.gerçi başlangıçta tecrübe de eksik olduğu için hızı istesen de kökleyemiyorsun,bileğin yoruluyor.İlk gün 5-6 kere mıncıkladım aleti,2 kere 7000 devire yaklaştım.Serçe parmağıma baktım,su toplamıştı,topu sıkıca sarınca ağrıyordu.Haliyle topu,doğru dürüst çeviremez oldum.2 gün oldu,hala parmağımdaki yara geçmedi.Sanırım sakat parmakla 8923 devire ulaştığımdan geçmedi.

Ürünün 4 çeşidi var.En basit olanı sadece döndürmeye yarıyor ve üstünde kaç devir yaptığınızı ölçen sayaç var.2.sinin adı,Powerball Neon.Ben de bundan aldım.Ne kadar hızlı çevirirseniz,o kadar kuvvetli ışık fışkırtıyor etrafa.3.sü özel üretim Signature ve son modeli de profesyoneller için Metal Powerball.Normallerine göre kat be kat ağır ve çevirdiğinizde çok daha yüksek baskı uyguluyor kollarınıza.Belki bir dahakinde ona geçebilirim.Ömür boyu garantisi de cabası.

Sonuç olarak bu aleti aldığımdan dolayı oldukça memnunum.Hem eğlence veren,hem de kol,bilek ve omuz kaslarınızı geliştiren bunun gibi kaç tane alet var ki?Tam erkek işi.Hızlı çevirdikçe,daha da hızlı çevirmek istiyorsunuz.Ama bilekleriniz müsade etmiyor.Zaten olayı zorlarsanız,aletin fırlayıp,evinizdeki en değerli aleti hacamat etmesi muhtemel.Topaç elinizde dönerken 18 kilograma kadar ulaşıyor çünkü.Powerbal rekoru 16553 devirle Akis Kritsinelis isimli bi Yunana ait.Adam bunu çevire çevire kas manyağı olmuş.Ama and ettim,rekoru elin Yunanından alacam,hele şu serçe parmağım iyileşsin.

Yazı bittiğinde “Suicidal Tendences – Emotion No. 13″ çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

11 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. kabakmeltemi Der ki:

  :) çok komik…

 2. Geyik Mühendisi Der ki:

  yalnız bu alet çabuk bozulacak cinsten. eğer durdururken elini sabitleyemezsen aşınıyo…

 3. MERKEZ BURASI Der ki:

  Serce parmaklara kuvvet! yunanlı nın topu cevirirken yaşadıgı şekil bozuklugu sende de olacak mı?

 4. Deli Profesör Der ki:

  Valla bu kas manyağı,ev erkeği görünümlü yarma Yunan 16000′de bu hale düşüyorsa,ben savrulup balkondan uçarım herhalde.Adam öyle bi ıkınmış ki altına s.çacak.Ama her zaman söylerim yine söyleyecem : Teknik herşeydir.Bu aleti bu herif gibi ıkınmadan uçurmanın bi yolu mutlaka vardır.

 5. onurr Der ki:

  Harbiden süper bi aletmiş. Ama bu alışkanlık yapar ya bide hep bi tarafla çevirirsen öbür taraf zayıf kalır bir kolun odun gibi diğer kolun çıta gibi olur. :D

 6. Deli Profesör Der ki:

  Bu hayvanın en büyük avantajı o zaten.Sol eli de kullanabiliyor.Ben uğraştım,sol el olmadı.

 7. dilekss Der ki:

  kireçleme yapmasın sonra :) )

  ıkınmadan uçurmanın bi yolu mutlaka vardır diye yazmışşsın zor gibi görünüyor :) )

  hadi kolay gelsin ..

 8. 3K Der ki:

  Haydi kolay gelsin diyorum bakalım yunanlıyı gecebilecek misin veya o zamana kadar hastahanelik olacak mısın haber alamazsak senden hastahanede veya rekoru kıramadığı için bakırköyde olduğunu düşünebilir miyiz

 9. maTTTT Der ki:

  Önceliklen..herkese merhaba… bu alet çok değişik bir sey bir arkadasım bahsetmıstı birgun ofise getirdi oda basja bir arkadasından almış… neyse ofiste bir alet alışmaya çalışıyorum [ :) Ayrı bu alet el kordinasyonu olmayanlar pek basarılı olamazlar kanımca misal basket bol yada futbola yeteneksizseniz bunu döndürmek bile bir kabusa dönüşebilir. zaten bir süre sonra kendiliğinden durur.
  neyse ben suraya getireceğim. Bu aldık bir arkadaş bir ben boyle ofiste kubar yapıyoruz. ben ilk bir kac denememden sonra net hatırlamıyorum 9600 rpm civarındaydı ama hatırladığım bir şey var nerdeyse üç gün kolumdan geçmeyen arısı…

 10. Deli Profesör Der ki:

  Adamlar boşuna uyarmıyor yani,ağır ağır geliştirin hızı diye :D Ben Allah’tan kolu sakatlamadan 9000′e geldim 3. günde :D

 11. Cevval Portakal: Der ki:

  Bu cihazdan daha önce de haberim olmuştu, ama böyle ilk ağızdan tanıtımını okumamıştım. Kimin aklına geldiyse muhteşem bir icat. Ben de edinsem mi diye düşüncelerdeyim.
  Akis yarmasının arada sara krizi geçirmesi de dikkate değer bir ayrıntıymış, yoksa çoktan vermiştim siparişi.

Anlat derdini Marko Paşaya