Böcek Yiyen Bitki : Venus Fly Trap

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Yazın da kendini iyiden iyiye göstermesiyle pek çok insanda metabolizma yavaşladı,bende ise durdu.Hatta eksilerde seyrediyor diyebilirim.Böyle zamanlarda gün boyunca ağacın üstünde adeta daşhak kebabı yapan Tembel Hayvan gibi olmak istiyorum.Çeşit çeşit tabi bunlar.Ben nispeten daha sevimli olan Koala mensubuna ait olmak isterdim.Kamerayla 100x ekstra yavaş oynatım yapılıyormuşçasına hareket etmek gerçekten çok zevkli olurdu.Bunlara pek karışan görüşen de yok.

Aslında tembelliğimin ve unutkanlığımın sebebini hafiften bu hayvanlara benziyor oluşuma bağlayıp geçecektim,ama kan aşırı derecede çekiyor.Yüksek derecede saygı duyuyorum.Ayın tavsiyesini unutmuşum ey sevgili blog kemirgeni insan güruhları.”Çok da fifi” şeklinde tavırlara bürünüp,ağzını burnunuzu yamulttuğunuzu kolayca görebiliyorum buradan.Ben kendimi tatmin etme derdindeyim zaten bana da fifi.

Bitkilere pek de ilgim yoktur,hoşlandığım kızın dershanesine çiçek göndermem hariç.Bi de evrim zincirinin muhtelif yerlerinde belli bir ağırlığı olan bitkileri severim.Herkesin önünde el pençe divan durduğu tarzda bitkiler.Benim sevdiğim bitkiyi sadece su kesmez arkadaş.Kana da aç olacak.Etliyi,butluyu,havada yakalaması lazım.Bitkiler aleminin kanı deli yaratığı Dionea,nam-ı diğer Venus Fly Trap,tam da bu ihtiyacımı karşılar nitelikte.

Bu bitki niye böyle olmuş,niye bu kadar acımasız,aslında tam olarak bilen yok.Toprakta azot eksik olduğu için böcüklerin aromasını içine çektiği söylenegelir basitçe.Tabi ki yeterli bi açıklama değil.Bunun gibi birkaç psikopat hayvanı çözmesi hayli zaman alacak.Keza Platypuslar da öyle.Bütün hayvan sınıfından özellik taşıyor nerdeyse keranacılar.

Benim de bu yaratıklardan evlat edinmem yaklaşık geçen senenin Ağustos ayına tekabül eder.Yine her zamanki gibi e-ticaret siteleri içinde “Nereye çarçur etsem paramı” tarzında o aciz tüketim insanı arayışı içindeydim.Netekim nasıl denk geldiysem geldim.İsterseniz direkt büyümüş versiyonu,veyahut tohum halinde portakalda vitamin versiyonunu satın alabiliyorsunuz.Arkadaş ortamlarında “Elimde büyüdü yaa kerata” şeklinde söylemlerde bulunabilmek için tohum olarak aldım.Sanırım bir bitki anca bu kadar zor büyür.Bir mafya babasının acımasızlığını içeren bu bitki,topraktan çıkma konusunda 10 taze gelin nazlılığında desem yalan söylemiş olmam.Günde minimum 12 saat ışık istemesine de itirazım yok,kışın akşama kadar florans yakıp çözüyorum o sorunu.Normal suyu da sevmiyor kerata.Canımı dişime taktım,bu manyak büyüsün de yazın odamın ortasında dolaşan sinekleri halletsin diye arabaların aküsüne koyulan saf sudan veriyorum.Evet saf su.Nötralize edilmiş,ütü suyu diye de tabir ettiğimiz 1 litrelik petlerden alıyorum haftada bir.Bu vakite kadar toplasam bu hıyarın suyuna 50 lira vermişimdir sanırım.Napalım dionea seven,nazına katlanır.Atalarımız gülün dikenine katlanılır diye artistlik yapmışlar.Bi de bunun nazını çeksinler bakalım.

Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi “Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda“,bizi kimse yıldıramaz.Sevgili Ersen ve Dadaşlar‘ım (Evet,bitkimin adı bu) The Little Shop of Horrors’taki insan yiyen Dionea kıvamına gelene kadar pes etmek yok.Ama sahibine itaat edecek,o ayrı.Sokakta yanımda gezdirirken,”Ayy ne şiriin” diyen güzel hatunları yemeyecek mesela.En işlek caddelerde dolmuş yarışı yapan rallici ruhuna sahip dolmuşçuları yiyecek,dev yarasa Nutella kutusunda bize çikolata yapan aşçıyı yemeyecek,tersanede en dandik koşullarda işçi çalıştıran adamları yiyecek,Alessandra Ambrossio’yu yemeyecek.

Şayet bu güzide yaratıktan siz de evlat edinmek isterseniz,sizi Gittigidiyor’daki şu kullanıcının sayfasına atabilirim.İşiniz gücünüz yok ve antin kuntin şeyleri seven bir insan tipiyseniz çok seveceksiniz.Yazımı burda noktalarken sizi kurbağa yiyen bir Trap’le başbaşa bırakıyorum.


Yazı bittiğinde “Steve Hackett – Ace of Wands” çalıyordu.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

22 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. kabakmeltemi Der ki:

  İnsan nasıl da kendi sonunu hazırlıyor…
  Bitki bana gelmesin, ben bitkiye giderim.

 2. 3K Der ki:

  senin bu özelliğini bilmiyordum demek bitki besliyorsun (yetiştirme denmez buna )hemde sinekleri yesin diye onca masrafda yapmışsın dikkat et bu büyüyünce seni uykuda yemesin

  sokakda yanında taşısan acaip havan olur ya kızlar bayılır

  -ay ne şirin şeymişsin sen öyle
  -ciyaaaykkkk gitti parmak :)

 3. Deli Profesör Der ki:

  @kabakmeltemi Sonumu değil,sonunuzu hazırlıyorum bence :D
  @3k Eğitecem hocam,eğitecem.Öyle güzel hatunları falan yemeyecek saygı duyacak onlara :D

 4. kubio Der ki:

  Tamam alıyorum

 5. kabakmeltemi Der ki:

  Hımm bu iklim değişikliklerinin falan da sebebi sensindir. :P

  “İnsan” derken hani şu “insanoğlu” denen yaratığı kastediyordum. “Son”dan kastım da insanlığın sonuydu…

  Sen de bitkiyi alarak bu zincirde yerini almışsın birey olarak.

  Ben de bazı adamları eğitmeyi düşünüyorum. Öyle doğanın dengesini falan bozmayacak, saygı duyacak doğaya. :P

 6. TAKAMBA Der ki:

  Blog Ödülleri Muhteşem geçti.İşte ilgili haberler.

  http://www.ferhatonair.com/2008/04/26/blog-okuzleri-2008/

 7. ZehirliÖrümcek Der ki:

  Aslında ben ilk senin “deliprofesör” ismini duyduğumda;”Lan bu bir sürü icat yapıyodur,Yaratık üretiyordur,insan yiyen bitkiler…”diye düşünmüştüm.Sonradan “yok yaa ne güzel adam işte” diye düşündüm.Şİmdi tırsmağa başladım.

  Bir üstteki “takamba” sanki birini hatırlattı ama!Spam yorumcu birini!Bu mesajı her yere bırakıyor kimse bu?

 8. Deli Profesör Der ki:

  @kabakmeltemi Senin girişimin daha güzele benziyor,daha insani :D
  @takamba Abiciğim sen de 2. Cem Akkılıç olmaya adaysın sanırım,birleşin komünite yapın bari.Eleştirmesi ne kadar kolay.
  @zehirliorumcek Benim halim belli olmaz,gelgitlerle dolu bi insanım,bu yaratık büyüdüğünde uğrama yanıma :D
  Eleştirmek çok kolay hocam,herkes bişeyin komplo teorilerini üretip böyle spam yapıyor ondan sonra :D

 9. henster Der ki:

  Ben ya bu videoyu yada benzerini daha önce izlemiştim. Helede o kurbayı yiğişi yokmu hayretler içinde bıraktı beni..

  Şu Turist ömer’in uzak filminde vardı böyle birşey. Onlar etmi yiyordu ne. :D

 10. SEAMUS_SIDDELEY Der ki:

  Onu beslicek börtü böceği nereden bulacaz sorması ayıp? Ayda yılda bir odaya giren sinek yeterli oluyo mu? Çimlere filan gezdirmeye çıkarsak bulur mu kendi besinini?

 11. Deli Profesör Der ki:

  @seamus_siddeley Senin zaten onu dert etmene gerek yok hocam. O lazım olduğunda kendi özel salgısıyla böcüğü odaya çekip, mideye indirip, inzivaya çekiliyor. Sen sadece alttan suyu, üstten güneşi eksik etme :D

 12. Cem Akkılıç Der ki:

  Deli profesör herşeye burnunu sokmaya bayılıyor. Blog ödüllerinde verilen muhteşem demo vistalardan kendisinede gönderilmiş belli ki.

  http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/2008/04/blog-dlleri.html

 13. Deli Profesör Der ki:

  Abi gece vakti gözüne çöp mü düştü? Kafaları mı çektin :D Nedir benimle alıp veremediğin :D Demo Vista’larım nerede? Konuyla ilintisi ne? Demo Vista’lardan bana gelince ben herşeye burnumu mu sokuyorum :D Niye bu kadar reklam merakın var :D Al madem reklamın olsun istiyorsun, yorumunu komple yayınlıyorum :mrgreen:

 14. Cem Akkılıç Der ki:

  Yahu biz bir siteye girip kendimizi savunamazmıyız. Bu reklammı olur. Kaldı ki bir deli bana taş atmış. Hatta ismimi yazarak yapmış bunu. Yani o deli zaten benim ismimi yazarak reklamımı yapmış.

  Ha reklam dersen yapayım o zaman. Gerçi benim reklama falan ihtiyacım yokya neyse…

  Onuncu köy reklamı, buyurunuz;

  http://www.dailymotion.com/UBOOTMANIA/video/x7hslu_wowturkey-sitesini-nasl-bilir-diniz_animals

  http://www.dailymotion.com/UBOOTMANIA/video/x7hqn2_wowturkey-belgeseli_animals

 15. Deli Profesör Der ki:

  Yorum içi 1 ay reklam gösterimi 10 lira. Promosyon olarak ilk ay bedava. Fakat 2. ay ücreti ödeyeceğinizi taahhüt etmeniz gerekir :mrgreen:

 16. Cem Akkılıç Der ki:

  Oldu tamam kabul ediyorum.:) Ama sen zaten aylar önce benim reklamımı yapmışsın. İstersen yukarılara çık yorumlara bak.

  Saol deli.

 17. Deli Profesör Der ki:

  O reklamdan sayılmaz ki, link vermemişim :D Aboneliğin bu ay başlıyor :D Allah için kabul et, bi ara milleti her yere Blog Ödülleri yazının linkini koyarak bezdirmiştin. Yani ilgilenmiyorum, ilgilenmiyoruz. Çıksa güzel olur, ama çıkmasa da olur bu kadar kastırmaya gerek yok be abi. Boşver ya daha mühim meselelere eğil vallaha yeni yılın ilk saatlerini şurada harcatma bana :D

 18. Cem Akkılıç Der ki:

  Mühim meselemi? Sen kalkmışsın adımı kullanmışsın bende cevap hakkımı kullandım deli.

  Haksızmıyım?

 19. Deli Profesör Der ki:

  Yok abi o konuda haklısın. Burada sana bi top attıysam savunma hakkını kullanacaksın tabi. Ama bu Blog Ödülleri falan valla sıktı muhabbeti.

 20. Cem Akkılıç Der ki:

  Yahu deliciğim bende adımı google da aratıyorken buldum yazını biliyorum çok zaman olmuş ama cevap hakkımı kullandım. Haydi iyi yıllar kardeşim sana.

 21. Deli Profesör Der ki:

  Teşekkürler Cem Bey, size de.

 22. dfsfsd Der ki:

  insan mı :)

Anlat derdini Marko Paşaya