Anekdot Silsilasyonu : Part V

Bunu,alttakini ve ondan sonrakini yazan Deli Profesör

Anekdot silsilasyonları sanırım hayatım boyunca yaparken, ıkınırken, çıkarırken en çok eğlendiğim şeylerden biri. Notların arasında üçer beşer birikiyor bir yandan. Bir önceki yazım gibi sıvazladığım yazıların üstüne ilaç gibi gidiyor mesela. Hem kısa, hem de içi dolu ufacık tefecik görüşler. Bir nevi hayata duruş şekli. Çoğumuzun yaşadığı ama not etmeye üşendiği pek çok tespiti yansıtıp, “Ulan dünya ne kadar küçükmüş bee” dedirtmek de eğlenceli açıkçası. Ama şu nokta garip geliyor bana: Ne zaman yazı yazacak vaktim olmasa, bu yazıları aradan kaktırıp geçerim diye girişiyorum. Lakin sonra geçen zamana baktığımda bir yere not ettiğim yazıları devamlı kağıda baka baka geçirmenin, doğaçlama işler çıkarmaktan daha çok zaman aldığını farkediyorum. Hele hele şu an 300 km. hızla girdiğim rüzgar tüneli içinde bir yere toslamama çabası içindeyken.

* Hayatımda hiçbir zaman şu ultra-süper-hiper marketlerdeki kasiyere sormadan ürünün fiyatını öğrenmemizi sağlayan barkod okuyucuların çalıştığını görmedim. O aletle fiyatı görecem diye kendini heba edip günlerce marketten çıkamayan insanlar var. Yetkilileri göreve çağırıyorum.

* Ne zaman promosyonlu bi üründen bedava çıksa strese giriyorum. Bazen uzak bi marketten aldığımdan çıkıyor, yakınımdaki marketlerden istemeye utanıyorum. “Nerden aldıysan oraya ver.” diyolar. .pneler. Elimde olsa gelir miyim size? Bu sefer o kadar yolu tepip aldığım markete gidiyorum, o ipne de cebinden veriyormuş gibi ters ters bakıyor. Beleş çıkmasın daha iyi kardeşim. Ruh sağlığım bozuluyor Allaaama.

* Alışkanlık olmuş. Çikolata yiyince kabını cebime atıyorum. Böyle böyle birikiyo cepte. 1 hafta sonra yer kalmadığı zaman hepsini birden atıyorum çöpe.

*Artık nolur internet cafe açanlar, ismini özellikle içinde a geçen şekilde yapıp, teknolojiye saygı duruşunda bulunuyorlarmış gibi Tu@na, C@rtel, Z@rt zurt şeklinde kullanmasınlar. Bu kullanımla ilgili kontenjan doldu.

* Şayet bir gün komedi rock oluşumunun içinde bulunursam, The Doors şarkısı “Take it as it Comes”ı “Take it easy baby, take it as it cums” şeklinde coverlayacam. Tam bi çıkış şarkısı, isn’t it?

* Ne safmışım lan. Çocukken trilyonun üstündeki para birimini trilyar sanıyordum. Aslında katrilyona göre fena da değil hani.

* Nerdeyse bütün ev kadınları camı bir de dışarıdan siliyor. Akrobat gibi. Buna rağmen bir tane bile “Camı dışarıdan silerken 8. kattan düştü.” haberi duymuyoruz. Acaba bir günde 8000 tane kadın düştüğünden haber değeri mi taşımıyor? Öyle olsa tersanelerde her gün kazalardan ölen insanların da haber değeri taşımaması gerekirdi. Bu işin altında başka bişey var.

* Su içerken dişlerimi komple kenetleyip, suyu vakumlama şeklinde çekiyorum. Diş boşluklarının arasından “Fuiyy, fuiyyy” şeklinde çıkan sesi seviyorum.

* Kafam kısa devre yapıyor ara sıra. Sizde de oluyordur. Eski tip şofbenlerin ateşinin gözüktüğü orta bi kısım vardır. Gazı söndürünce oradaki ateşe de muhakkak üflerim. Geçen ağzımda bayağı bayağı bi balgam birikmişti. Önce lavaboya tükürüp, sonra şofbene üfleyecektim. Ama şofbene tükürüp lavaboya üfledim. O günden sonra da şofben iflah olmadı, olamadı.

* Telefonda tanımadığım numaraları açmamak gibi bi özelliğim var. Zaten hepi topu 2-3 kişinin numerosunu ezberimde tuttuğum için de pek çok telefon eden kişi açmamamdan ötürü bolca küfrediyordur muhtemelen.

* ATM’leri kullanmayanımız yoktur, ya da yeni çıkan BTM’leri. Orada kuyruğa girdiğinizde kuyruğun çok hızlı eridiğini farkedersiniz. Tam önünüzde son adam kalmıştır, o da saatlerce parasını çekemez bi türlü. Tuşlara rastgele basar, ekran dokunmatikse daha da beterdir durum bizim için. Dokunmatik ekrana dokunmayı bilmedikleri için parmaklarını ekrana sürer de sürerler. Ekranın her yerini parmak izi yaparlar, yine çekemezler parayı. Adı üstünde, dokunmatik ekran. Sürttürmatik değil ki. Niye sürttürüyorsun kardeşim? Küfretmemek elde değil.Bu yüzden nasıl özürlüler için tuvalet ya da asansör varsa, mallara özel de ATM yapılmalı. Ve evet, adı da CTM olsun. (CTM = Cow Teller Machine)

* Gitar çalınan ortamlarda ezik bi şekilde kalmamak adına gitarı eline alıp, birkaç tel bastıktan sonra parmağını yukarıdan aşağı bütün tellerden sırayla geçirip, “Gulyabaninin melodi abi ehehe” diyenlerin gaz odasında acı içinde gebermesini talep ediyorum.

Bu yazılar da üsttekini andırıyo gibi

 Yorumunu ekle

20 yorum yapılmış bu güzide postaya

 1. Recep Hilmi Tufan Der ki:

  Bu anekdotların çok komik oluyor. Silsilenin devamını 4 gözle bekliyorum.

  Ayrıca “trilyar”ları olan bir adam “trilyarder” olur. Kulağa hoş geliyor…

  CTM’ yi de iyi uydurmuşsun ha :)

 2. Meli Der ki:

  Bu yüzden nasıl özürlüler için tuvalet ya da asansör varsa, mallara özel de ATM yapılmalı.

  sürttürmatik hehe:D sabah sabah iyi güldürdün beni :)

 3. onurr Der ki:

  İnternet kafelerde a yerine @ kullanıyorlar bir de e yerine internet explorer’ın logosunu kullanan mallar var.

 4. ZehirliÖrümcek Der ki:

  Ben en çok o bankamatik mevzusunda kıllanıyom!Havada sıçak olunca böyle içim patlıyo!Önümdeki adamın kafasını ısırasım geliyo şöyle ensesine patlatasım geliyo uleyhnnnn!

 5. jade Der ki:

  sevdim bu anekdotları:)

  anekdot nhası bi kelimedir ya:)

 6. KacMeE Der ki:

  Gulyabaninin melodisi.
  Geçen bir arkadaşım elimden gitarı alıp yukardan aşağı doğru elini tüm tellerden geçirerek bişeyler yapmaya çalıştı.Ne len bu dedim?
  -Gulyabani abi:D

  Anektodlar yine çok güzel,bunlardan yaz bol bol…

 7. Deli Profesör Der ki:

  @recephilmitufan Ohhh rahatladım valla, iki tane b.ktan yazıyı bünyem kaldırmazdı hocam :D

  @meli Allah da beni güldürsün mü :D

  @onurr Vallaha baltayı kafalarının ortasından koyup yarmak istiyorum o adamları yeminle :D

  @zehirliorumcek Ben de dayanamıyorum “Bırak ulan bari yapayım” demek istiyorum. Ama parasını çalacağımdan da korkacağı için bana da dokundurtmaz ki denyo :D

  @jade Aslında anekdot kelimesi tam olarak benim yazdığım şeylerin karşılığı değil ama yaklaşık olarak ucundan bucağın tutturduğum için anekdot silsilasyonunda karar kıldım. Anlık bir hareket :D

  @kacmee Bu adamlardan piyasada çok bol. Direk sonu belli filmler gibidir bu dürrükler :D

 8. meli Der ki:

  Güldürsün güldürsün :)

 9. HMERT Der ki:

  Ben bir arkadaş tanıyorum bir bankanın atm makinesinin ilk işlem pencersinde, “lünfen şu şifrenizi vermeyin lan” mealindeki uzun yazıyı her seferinde büyük bir ciddiyetle duduklarını kımıldatarak sonuna kadar okuyor ve diğer rivayetler de bu yönde imiş. Bu arkadaşıma yardım için burdan yetkililere sesleniyorum “lütfen şu uyarıyı kaldırın”.

 10. HrnMcRae Der ki:

  anektot manyağı yap bizi öldür bizi…………:D

 11. Deli Profesör Der ki:

  @Hmert O yazı bankanın yasal yükümlülüğünü kaldıran önemli bi prosedür olduğu için bu isteğin büyük ihtimalle uzun bir vakit gerçekleşemeyecek. Olsun istemek için güçlü olduğunu gösterdin :D

  @Hrnmcrae Die diee dieeee madafaka :D

 12. kasımpatı Der ki:

  Selam Prof :) Anektodlarını okumaya geldim.Ne sıkıntı kaldı ne bişi:D Eline sağlık ,bayıldım yine :D

  CTM örneğin bence de şahane.
  Giyimi ve hareketleriyle anormallikler sergileyen bi kıza da UWO (Unidentified Walking Objects)ismini takmıştı senin gibi yaratıcı arkadaşının biri :D D

 13. kasımpatı Der ki:

  ”Objects” çoğul olmuş pardon..
  İki yorum üst üste oldu ama yazım hatalarını hiç sevmiyorum..

  Lütfen devamı gelsin bu anektodların :)

 14. Deli Profesör Der ki:

  @kasımpatı Ben de bana küstün sanmıştım, ne uğrar, ne selam verir olmuştun. Yorum yazınca küsmediğine sevindim :D

 15. kasımpatı Der ki:

  Aaa..Profcum üzme beni lütfen..
  Ben sana küser miyim hiç?Blogun yaratıcılık abidesi ya senin,bayılıyorum.Okuyunca ne stres kalıyor ne bişi:D
  Madem böyle düşündün,ben de daha sık geleyim:)Kafa dengiyiz yaw biz senle:DD
  Yalnız yorumlarımdaki Türkçeyi yanlış anlayanları döverim hee,haberin olsun:)

 16. Deli Profesör Der ki:

  @kasımpatı Elimde çok güzel koleksiyonluk, el yapımı meşe odunları var, istersen verebilirim :D

 17. kasımpatı Der ki:

  Ehuehi..Yani blogu bırakıp odun aramaya gitmeye gerek yok,diyossuun :D DD
  Süpper bi Profsun sen ya:D
  Bir teşekkür çelengi hak ettin bak:D

 18. Deli Profesör Der ki:

  Tabi canım teknik destek bize ait, akabinde istediğinizi yapabilirsiniz :D

 19. SEAMUS_SIDDELEY Der ki:

  Hacım süpersin, tuttum bu senin anektodlarını. Hep yaşadığımız ama anlat(a)madığımız şeyler. Bu arada malı barkod cihazının dibinde değilde uzakta tutunca okuyor meret. Bir dene, harbiden de oluyor.

 20. Deli Profesör Der ki:

  @seamus_siddeley Ben artık o aletlerden geçtim. Bi sorun oldu mu kasiyere götürüyorum. Ama o aletle inadına, ölümüne cebelleşenler pes etmiyor :D

Anlat derdini Marko Paşaya